Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan érdemes ilyenkor...

Hogyan érdemes ilyenkor öltöztetni a gyerkőcöt az oviba?

Figyelt kérdés

Kiscsoportos kisfiú anyukája vagyok, és tanácsot kérnék mert kezdő vagyok még ilyen témában :)


Elég hideg van mostanában, elkél a harisnya. De a zoknit ugyebár minden nap cseréljük, a harisnyából is vegyek annyit mint zokniból és azt is naponta cseréljük? ... Ha az oviban leveszem róla és napközben kimennek, akkor biztosan nem adják rá és fázni fog. De odabent meg meleg van, és talán melege van harisnyában... ti ezt hogyan oldjátok meg?


A válaszokat előre is köszönöm! :)


2011. okt. 24. 19:54
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem ugyan lányaim vannak, de a kisfiúk is vannak bent harisnyában. Igen vegyél 5db-ot, minden nap cserélgeted. Bent nálunk a kisfiúk harisnya+rövid gatyában vannak a kislányok meg szoknyában vagy ruhácskában. Ez nagyon praktikus, amikor kimennek csak leveszik a gatyót és felhúzzák a hosszú nadrágot. A gondozó néniknek is egyszerűbb, nem kell a zoknit, harisnyát cserélgetni.
2011. okt. 24. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
mi is így csináljuk,lányok szoknya a fiúkon meg rövid van,vagy valami vékony naci.
2011. okt. 24. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
köszönöm, akkor én is így csinálom majd :)
2011. okt. 24. 21:23
 4/8 anonim ***** válasza:
Én is ugyanígy, mint az első két válaszoló! :)
2011. okt. 24. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Szerintem a legpraktikusabb megoldás a cicanadrág pólóval. Könnyebben leveszi-felveszi, mikor pizsire kell átöltözni, udvarra meg csak ráhúzza a kinti nacit és nem fázik. Mivel a lábfején nincs rajta, ha nem eszi le, másnap is ráadhatod egy másik pólóval. Kellemesebb viselet, mint a harisnya, van 100% pamut, és sokkal ruhalmasabb.
2011. okt. 25. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Csak megerősíteni tudom, harisnya + szoknya (nyilván nálatok rövidnaci) vagy legging van a kislányomon bent.


De olyan is volt egyik nap, h bélelt nadrág zoknival, bent meg marad a zokni, csak átcserélte a nadrágot vékonyra.

2011. okt. 25. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Az én lányom is úgy jár (középsős), hogy mostmár harisnya és egy vékonyabb melegítő naci. Így van bent is. Volt tavaly hogy szoknyába akart menni, de én útközben a sima harisnyát vékonynak találtam, így harisnya, nadrág és szoknya verzió vált be. Ráadhattam volna bent is a szoknyát, de így egyszerűbb volt és gyorsabb. Így csak lekaptam a nadrágot róla és kész is volt. Igaz kicsit furcsa volt az utcai embereknek, de leszarom. Lényeg hogy az utcán nem fázott, bent szoknyába lehetett, nekem meg gyors volt reggel a nagy rohanásban.

De most hogy kicsit jobb idő volt, most egy bélelt nacit adtam rá és csak zoknit mikor mentünk el valahova.

De amúgy nagyon nehéz néha eldönteni. Pláne hogy mi meg reggel elég korán indulunk, így lehet már 8 órára jóval jobb idő van, mint 7 körül pl. De hát bízok benne, hogy az oviban majd figyelnek rá és nem fog megfázni. Mit tudok tenni, bízok az óvonénikben.

Amúgy nekem is nagyon bevált a lábfej nélküli harisnya. Lányoknak is van díszesebb és akár zoknival szoknyához is jól áll. Pláne hogy beköszöntött ez a legging őrület. Bár az én lányomnak is van leggingje, vettem neki 2-3 db lábfej nélküli harisnyát is. Mivel ugye ennek dereka is kényelmesebb, én úgy veszem észre.

Fiúknak is van lábfej nélküli harisnya. Nem legging!

Én azért szeretem, mert ha úgy van akkor ráadhatom két nap, de akkor is új zoknival. Bár általában szeretek minden nap tisztát adni mindenből, néha előfordul, hogy kétszer vesz fel harisnyát (ritkán), vagy nadrágot, pulcsit. Nem túl gyakori, de volt már rá példa.

Egyébként jó ha veszel harisnyából is vagy ötöt, a hét minden napjára, plusz még egyet kettőt az oviba a váltóruhájába. De ha ilyen lábfej nélkülit veszel, lehet elég kevesebb is. Majd látod. Ha meg kinövi, illetve elkopik a talpa, akkor én azt csináltam tavaly, hogy levágtam a lábfejét és itthon jó volt nadrág alá. Nekem bevált. Nem feslett szét, kicsit felkunkorodot, de csak egy kicsit. Ez csak egy ötlet.

Amúgy én is félek, illetve gondolok arra sokszor, hogy hogyan is öltöztessem, pláne ebbe a hülye időbe, hogy reggel ne fázzon, oviba ha mennek sétálni ne legyen melege, le ne izzadjon, és ha mégis hideg lenne, akkor szintén ne fázzon, de bent se legyen melege a csoportban, és komplikált se legyen az öltözés, mert az óvónő se fogja megvárrni, míg az én gyerekem átvesz három ruhát. Úgyhogy talán a harisnya vékony nadrággal most ideális. Illetve már sokszor olvastam itt, hogy sok helyen van ez a rövidnacis megoldás harisnyával ez nem hülyeség. Amikor meg kimennek, akkor rövidnaci le és hosszú kinti fel. Így akkor sincs gond, ha a kinti vastagabb. De hát nem mindenhol van így.

Abba meg nem vagyok biztos, hogy ha az én lányom szoknyába és harisnyába megy be a csoportba, a nadrágja kint, a fentebb leírt verzió szerint. Akkor egy szép napos sétakor ráadják a nadrágot. Illetve nem tudom. Ezen már sokat gonodlkodtam. Lehet az óvónő úgy ítéli meg hogy elég a harisnya, míg lehet én nem.

De ilyen a sál esete is. Én már adtam rá sálat reggelente, egy keskenyebb sálat, ami kicsiny poláros, mert az átmeneti kabátja nyaka elég alacsony volt, mikor mentem érte, a sál félre volt téve. Tehát sétakor nem adták rá. viszont lehet igazuk volt, mert amúgy leizzadt volna. Lehet én aggódok túlságosan. Nemtudom. Viszont tény, hogy a gyerekem nagyon csúnyán köhög és beteg. De lehet ez nélkül is létrejött volna. Tehát nem tudom.

Én még azt nem tudom néha megemészteni, hogy megyek a gyerekemért és állandóan kint van a dereka. Ezt már másoktól is hallottam. Úgy próbálom kivédeni, hogy hosszú derekú trikó, póló. Így még ha ki is jön, rálóg a nadrágra és csak nincs ki annyira. Ezt javaslom neked is.

Ha még kérdésed van írj, ha tudunk segítünk. leírjuk a tapasztalatainkat.

2011. okt. 26. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Nálunk inkább az okoz gondot, hogy kisfiam (nincs még 4 éves) egyedül még nem tud öltözni. Az óvónők sem szeretik őket öltöztetni, (láttam és tapasztaltam is) és elég szomorú, de inkább kiengedik őket a benti ruhában. Pontosan ezért is kérdeztem meg hogy ti hogyan csináljátok.

Köszönöm a választ mindenkinek!

2011. okt. 26. 14:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!