Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Újra bepisil és rosszat...

Újra bepisil és rosszat álmodik sír az óvodai beszoktatás idején, normális?

Figyelt kérdés
3 és fél éves kislányom, hetfőn kezdtük az ovit, azóta többször bepisilt, már hónapok óta tökéletesen szobatiszta, éjjelente sír rosszat álmodik, engem hív. Oviban egyedül üldögél egész délelőtt, nem ebédel.Óvónők sztem leszarják. Ez normális, mit tegyek? Várjak még? Elmúlik? Nagyon el vagyok keseredve.
2011. szept. 9. 12:03
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Barátnőm kisfia több, mint fél év ovi után is ugyanitt tart, szóval nem biztos hogy elmúlik. Ha meg tudod oldani, hogy még ne járjon oviba, akkor várj még vele.

Nem szeretnélek megijeszteni, de az ovis korban érő behatások nagy hatással vannak a gyerek későbbi életére, még ha épp akkor nem is látszik. Szomszédom lánya nehezen szokta meg az ovit és most 16évesen pszichológushoz kell járnia és nyugtatókat és antidepresszánsokat szed. A pszichológus szerint az ovis beszoktatás miatt lehet.

2011. szept. 9. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Az én barátnőm kisfia is nagyon rosszul viseli az ovit, pedig már középsős. Mikor kiscsoportos lett, minden reggel többször is hányt, hasa ment, pedig ebéd után mindig elhozták, márciusra jutottak el odáig, hogy ott aludt, de persze a nyáron teljesen kizökkent, most megint nehezen rázódik bele. Nem tudnál részmunkaidőben dolgozni?


De ezek elég extrém példák, szerintem a Te kislányodnál lehet, hogy csak kezdeti nehézségekről van szó. Amúgy félénk? Anyás? "Lelkis", érzékeny? Az nem biztos, hogy megoldás lenne, ha még otthon maradnál vele, mert nem garantált, hogy 4,5 évesen könnyebb lesz neki.

2011. szept. 9. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
beszélj az óvónővel,ha csak szerintem sz..le akkor nem biztos,hogy igy is van,lehet azért próbálkoznak vele,de valami nagyon aggasztja,bábozz plüss állatokkal a lányoddal,játsszátok el,hogy oviba megy valamelyik állat,és próbáld megfigyelni ő mit játszik el,lehet bántották,lehet hogy csak tőled való elválás nem megy még neki.próbálj rá jönni,de az óvónővel mindenképp beszélj,mert ez azért igy nem mehet,
2011. szept. 9. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

12:28 vagyok, az én lányom most szokik be a bölcsibe, ő is bepisilt az utóbbi időben párszor (amúgy fél éve szobatiszta), egyszer be is kakilt.

Egyrészt meg kell tanulnia, hogy a gondozónőnek is ugyanúgy szólhat, ha pisilni kell, mint itthon nekünk. MÁsrészt értehtő módon a gyerekek is idegesek ilyenkor, nekem is megy a hasam, mióta a beszoktatás tart. A bábozásos ötlet szerintem nagyon jó, és az óvónővel is valóban érdemes lene beszélgetni. De ezen kívül csak azt tudom tanácsolni, legyél még türelemmel, még csak egy hétnél tartunk. Hátha lassan jobban érzi majd magát. És erősítsd benne a bizonyosságot, hogy sose hagyod ott örökre, mindig érte mész, és akkor majd ezt meg ezt fogtok csinálni együtt, és addig is milyen jót játszhat az oviban. Én azt szoktam mondani a kislányomnak, hogy reggel szabad egy kicsit sírni, de utána milyen jó lesz játszani Bencével (kis barátja).

2011. szept. 9. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nem akarok senkit leoltani, de szerintem elmúlhat. Az óvónénink szerint 30 éves tapasztalata alatt alig akadt 1-2 gyerek, aki sohasem sírt. Előbb-utóbb minden gyereknek akadhat nehézsége az oviban: Konfliktus más gyerekkel, egyedüllét, szorongás az elválás miatt. Emiatt bepisilhet, álmodhat rosszat, és a gyerekek 90%-nál elmúlik. Az óvónénink szerint nagyon kevés az olyan gyerek, aki nem szokik be sosem az oviba, bár van ilyen is.

Persze fontos, hogy ne sérüljön, de nem biztos, hogy ha most kiveszed, abbahagyod a beszoktatást, akkor egy év múlva könnyebb lesz, sőt! Egyik barátnőm így járt, kivette a lányát, most már 4,5 éves, vinné újra, de a kiscsaj most még nehezebben veszi az akadályt: hány, hisztizik, mindent megtesz, hogy megint megússza:( Nehéz döntés, de én a helyedben még kitartanék: pozitív hozzáállás, arcra mosoly, határozott elválás reggel, és mindig menni érte az ígért időben. Én is ebben a cipőben járok, úgyhogy tudom, milyen nehéz!

2011. szept. 9. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!