Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Most akkor jó ha idegen...

Most akkor jó ha idegen nyelvű dvd-t néz a gyerek?

Figyelt kérdés
Nem tudom eldönteni hogy nézzünk-e a két éves lányommal angol nyelvű meséket (oktató,tanuló).Valaki azt mondja hogy ez jó,valaki ellenzi,Most akkor hogy is van?Állítólag nem tanulja a nyelvet hanem csak ráragad valami.Nem szükségszerű hogy idegen nyelv,de ha ezzel jó teszek akkor ám legyen.Szerintetek?
2011. szept. 9. 22:49
 1/9 anonim ***** válasza:
Sztem jó, ha nézi. Barátnőm így tanult meg németül és marhára irígyeltem érte. Amúgy meg, ha egyikőtök idegennyelvű lenne, akkor nem beszélhetnétek hozzá? Ez olyan, mintha külföldi bébiszitteretek lenne. Egy ismerősöm ikrei magyarul tanultak a szittertől, angolul az apától, németül az anyától és 2,5 évesen kitűnően használták a három nyelvet. Olyan szókincsük volt mindhárom nyelven, h nem győztem ámulni.
2011. szept. 9. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha gyerekeknek való oktatófilm (mint pl a Dóra a felfedező) akkor az csak a javára válik és tényleg tanulni fog belőle nem csak ráragad. A gyerek később (elég hamar) rá fog jönni h 2 nyelvet használ és nem fogja keverni őket.
2011. szept. 9. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Persze hogy beszélnénk hozzá,de vannak akik azt vallják hogy inkább először magyarul tanuljon meg.Nekem is van olyan ismerősöm ahol az apuka portugál,anyuka magyar és Bécsben élnek,németül beszélnek az iskolában ahol még angolt is tanul majd.Semmi gondja a nyelvekkel.Csak attól félek hogy nem fogja érteni,vagy összezavarja......
2011. szept. 9. 23:01
 4/9 A kérdező kommentje:
És a Dóra oktató dvd-t hol lehet venni?Vagy hasonlót?
2011. szept. 9. 23:02
 5/9 anonim ***** válasza:
79%

Az anyanyelvét ELSAJÁTÍTJA az ember. Akár többet is, ha olyan családban él. Születésétől kezdve, anyanyelvi szülőtől.

DE

Idegen nyelvet TANULJA és ez a tanulás káros, míg a saját anyanyelvén nem tud stabilan írni-olvasni a gyerek. Ezt tanították az egyetemen, nem fogom a gyerekeimen kipróbálni, vajon kinek van igaza, mert nem tartom fontosnak az idegennyelv tanítását kis korban. Több okból sem, de erre most nem térnék ki, mert nem ez volt a kérdés.

2011. szept. 9. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Délutáni rajzfilm sorozatokból tanultam németől nem vagyok perfekt de az osztálytársaimhoz képest mindig többet tudtam.
2011. szept. 10. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
71%

23.21 Ezt én cáfolnám, mert a barátnőm is csak német TV nézett és soha semmi baja nem volt az anyanyelvén való megszólalásban, írásban, olvasásban. Ugyanígy az egyik tanárom kisfia tanult meg angolul, mert akkor még a Cartoon Network angol volt. Neki sem volt gondja az iskolában.

A gond az, ha az adott gyerek nem jár anyanyelvi közösségbe és a szülők hanyagolják vele a beszélgetést, akkor tényleg csak egyoldalúan idegennyelvet tanul.

2011. szept. 10. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
79%

Az ELSAJÁTÍTÁS nem attól történik, hogy az anyanyelvről van szó, idegen nyelvet is lehet elsajátítani, ha nem heti két órában négy fal között történik tankönyvszagú környezetben. Én meg ezt tanultam az egyetemen. Amúgy én nem szívesen beszélnék a gyerekemhez idegen nyelven, az anyanyelv az nem véletlenül anyanyelv, nem tudod magad olyan árnyaltan kifejezni egyetlen más nyelven sem, mint az anyanyelved, az érzelmeket, dorgálásokat, stb.


Nem hiszem, hogy ha néz egy kis oktató dvd-t angolul, akkor olyan káros lenne neki, ha ráragad ez-az. Kérdés, hogy később ez hogy fog benne összeállni nyelvtudássá.

2011. szept. 10. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
23:21-sel teljes mértékben egyetértek!
2011. szept. 10. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!