Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ijesztő gondolatai vannak? Mi...

Ijesztő gondolatai vannak? Mi lehet az oka?

Figyelt kérdés
5 éves lányom mostanában nagyon furcsa dolgokat mond.Nem gondolkodik hülyeségeken,csak bevillannak az agyába idióta képek,pl h levágom a fejét meg a lábát,az óvodatársa meglátta pucéron,és ehhez hasonló szörnyűségek.Nem engedek ilyen mesét,filmet,csak normális meséink vannak(Mazsola,Garfield,Eperke...),tv-ben sem engedem nézni.Normális család vagyunk,nem őrjöngünk,veszekszünk,a gyereket szeretjük,amit kiejt a száján szinte mindig megkapja.(reális kereteken belül).Fél éve testvére született ugyan,de ezek a rémképek akkor is nagyon ijesztőek.Kéri h vigyem orvoshoz,sír,zokog h ezek a fejében vannak.Elviszem pszichológushoz a héten,de kíváncsi vagyok h más nem tapasztalt ilyet?Hogy verhetném ki a fejéből.Amúgy szégyelli magát emiatt,alig meri elmondani.Kifaggatam már arról is esetleg nem simogatta e vki az oviban(mert másra nem bízom,főleg csak férfira,még apukámra,öcsémre sem!!!),de azt mondja nem.Mondtam h gyorsan kezdjen el színezni,könyvet nézegetni,beszéljünk gyorsan másról.Nem tudom mit tehetnék.Sérült a kis leke?De nem értem miért???:(:(
2011. szept. 11. 20:06
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
100%
Hát, ez olyan bonyolult dolog, a kicsik lelke, hogy talán tényleg csak a pszichológus segíthet. De mikor jelentkezett mindez? Mikor megszületett a tesója? Akkor lehet, hogy attól van. Amúgy hiába nem néz tévét, az óvodástársaitól is hallanak elég sok hülyeséget a gyerekek. A fő, hogy elmodja neked. Az nagyon fontos, mert akkor tudsz vele beszélni. Az én fiam pl. 5-6 évesen újra elkezdett követni, a vécére is utánam jött. Elég idegesítő volt, mert örültem, hogy már kinőtte. Nagy nehezen esett le a tantusz, hogy fél. Kiderült, hogy az oviban az egyik gyerek azt mesélte, hogy a rossz gyerekeket az ufók elviszik. A ponyvás teherautókon lapulnak, és előjönnek, ha rosszak. Na, gondoltam, hogy a szülők ijesztgetik szerencsétlen gyereket. Szóltam az óvó néninek, beszéljem már a szülőkkel. Kiderült, mindegyik gyerek félt a csoportban a hülye meséitől. Lehet ez is az ok. Egy jó pszichológusl pikk-pakk rájön. Rajzoltatja, meg ilyenek. Néha a gyerekrajzok is sok mindent elárulnak.
2011. szept. 11. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
100%
Sürgősen pszichológus.Ezek a depi és a fóbiák különböző megjelenései.
2011. szept. 11. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 A kérdező kommentje:
Pár hete van ez.A rajzai nem depisek.Színesek,hercegnők,házak,virágok.Semmi ami gyanúra adna okot,ezeket én is erősen figyelem.Azt mondja nem a tv miatt és nem mondott senki semmit.Csak bevillannak ezek a képek.Ha épp nincs ilyen bevillanás akkor semmi gáz nincs,jól eljátszik,csajoskodik,minden mint egy normális 5 évesnél.
2011. szept. 11. 20:23
 4/26 anonim ***** válasza:
100%
Már az sem hétköznapi,hogy ezt 5 évesen meg tudja fogalmazni.
2011. szept. 11. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
69%

Azért valami gond Veled is van,hogy a nagyapa a férfi ,és az öccs a férfi nem vigyázhat a kislányra.

Hamarosan az is lesz,hogy férfiak símogatták,hiszen a szájába adtad.

2011. szept. 11. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 A kérdező kommentje:
Na igen.Egyébként nagyon érett a gondolkodása,intelligens,olyanokat fűz mindig hozzá h szégyelli magát emiatt h ilyen van a fejében,tudja h ez butaság,de nem tehet róla.Úgy sajnálom szegényt:(Próbálom kibeszéltetni,azt mondja h egy kicsit megkönnyebbül.
2011. szept. 11. 20:29
 7/26 A kérdező kommentje:
Nem hinném h bármi gond van velem.A pedofilok is vkinek a gyerekei,tesvérei,apái,nagyapái,stb.Nem hiszek én semmit,de jobb félni...!!!Vigyázhatnak rá,de úgy h van még ott vki.Senki nem tudja ezt,fű alatt tudatosan szervezem így.Nem hiszem h hülye vagyok,ilyen ez a világ.
2011. szept. 11. 20:31
 8/26 A kérdező kommentje:
És nem adtam a szájába,de vhogy el kellett mondaNOM H mondja el ha vki másképp ér hozzá.Ez a felvilágosítás része,nagyon fontos h tudjak róla.És igen,ehhez el kellett mondanom h mire figyeljen és mit csináljon ha ilyen történik.
2011. szept. 11. 20:33
 9/26 anonim ***** válasza:
79%
Miért faggatod? A pszichológus azért kérdez, mert tudja hogyan kérdezzen úgy, h a gyerek ne szégyellje magát. Inkább kutakodás helyett várd meg míg ő segít. Ez kb olyan mintha a saját gyerekedet műtenéd meg a sebészre várva. Várd ki, h a szakember mit tanácsol. Egyszer elég egyvalamit megkérdezni, úgy, h ne legyen gyanus. Ha negatív dolgot tapasztalsz, akkor segítséget kérsz.
2011. szept. 11. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
100%
A tudatalatti nagyhatalom ám, de ennyi idősen még semmi keresnivalója nincs a tudatosba, ennek ellenére, a fantázia felerősödése idején lehetnek ilyenek, és főleg rémálmok formájában jelentkeznek. Nem feltétlenül trauma váltja ki, bármihez bármi társítható mindenféle logika nélkül. A legfontosabb, hogy mindig elmondhassa neked, mert ha elfojtja akkor akár nagyobb baj is lehet. Mindig éreztesd vele, hogy nem tartod ostobaságnak, amit mond, és elhiszed, hogy igazat mond. Lelkiismeretes gyerekpszichológus biztosan tud segíteni. És a feltételek nélküli szeretet.
2011. szept. 11. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!