Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Cipő ügyben tanács? Őszi-téli-...

Cipő ügyben tanács? Őszi-téli-tavaszi?

Figyelt kérdés
A fiamnak most lesz a 2. szülinapja, anyukám mondta, hogy gondoljam ki, hogy mit vegyen neki. Mondtam, hogy cipő kellene neki, doki a Siestát mondta, mert nagyon rossz a lába. Ma elmentünk a Siesta bolt előtt, és ki volt írva, hogy 1-et fizet, 2-t kap. Anyám mondta, hogy akkor megveszi neki azt, és akkor megveszi a télit is, úgyis fog kelleni. Milyen cipőt vegyünk, hogy az őszre is jó legyen és talán tavaszra is? Milyet vegyünk télre, mennyivel legyen nagyobb, mint a mostani (1 számmal nagyobb elég)?
2011. szept. 12. 17:55
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Csak a mi esetünket tudom neked írni, mert szerintem minden gyereknek máshogy nő a lába. Nekem legalábbis azt mondták, hogy majd 2-3 havonta kell új cipő. Ehhez képest a májusban vett zártcipőt és szandált most kellett lecserélnünk nagyobbra, egy számmal nagyobb kellett. Sokat nézegette a cipősnéni a fiamat, hogy hogy megy benne. Eddig 21-es volt a nyári cipője, gondoltam, ha abban végig ér a lába, akkor 22-es kell. De a cipős néni az ő megnyugtatására (és a mi spórolásunkra) azért megnézte a 23-ast is a fiamon, de valóban nagy volt. Ő azt mondta, hogy ha nagy, a járásán egyből látszik. Ment benne pár lépést abban a kis boltban, de tényleg nagy volt. Viszont lehet, hogy a téli csizma meg már 23-as lesz. Így sajnos tavasszal tuti nem lesz jó a mostani 22-es zárt cipő, de az meg főleg nem jó, ha egy ideig nagy a lábára és úgy használja. Siestát nem ismerem, nálunk superfitről van szó. Vagy ha vesztek egy mostani méretet zártból, és egy egyel nagyobbat szintén zártból, hogy tavaszra is legyen? A télit meg majd meglátjátok. Vagy lehet, hogy én egyel nagyobb télit vennék. Ami most jó ősszel, szerintem tavaszra tuti nem lesz jó. 21 hónapos a fiam.
2011. szept. 12. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Mi is Siestát hordunk. Ha most veszel neki őszi cipőt az tavaszra már nem lesz jó. Sajnos ezzel nem nagyon tudsz spórolni.

A kisfiam lába most 24-es. Így az őszi cipő is az lesz. Tavasszal meg meglátjuk.

Ha most veszel neki egy őszi cipőt, akkor 1 számmal nagyobb jó lesz tavaszra is, így megvan a két pár.


De most nagyobb cipőbe ne járasd, mert nem fog tudni rendesen menni benne. Tehát a téli cipőjét ne ebben az akcióban vegyétek meg szerintem.

2011. szept. 12. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Amit most őszre vesztek, az már tavasszal nem lesz jó, az tuti. Most őszre zárt cipőt vegyen a mama. Télre 1 számmal nagyobb elég lesz. De ha nincs még használva, és esetleg kicsinek tűnne télre, akkor kiszokták cserélni, ha rendes a bolt. Télre magasszárú bundás cipőt vegyetek.
2011. szept. 12. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Bocsi az OFF-ért de melyik Siesta boltban van ilyen akció?

Egyébként mi 24-es cipőt veszünk a 23-as lábára. Nyár elején vettem neki 24-es cipőt,de még mindig jo és az öszi is ekkora lesz. Egy számmal nagyobbat érdemes csak venni. Nekünk a Brendonban anno azt mondták, hogy ha nem lenne jo a méret akár 1 hónap mulva is visszaveszik, ha nem használta. Ugyhogy biztos megteszik ezt neked majd ebben az üzletben is. Ha meg nem hát eladod Vaterán.

2011. szept. 12. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Utolsónak. Miskolcon a főutcán Siesta márkabolt. Mi csak arra sétáltunk, könyvesboltban voltunk, mikor megláttuk. Mondtam is anyumnak, hogy biztos csak a szandikra vonatkozik, mert azok voltak a kirakatban, de ő erősködött, hogy menjünk be megkérdezni. Mondta az eladó nő, hogy minden cipőre vonatkozik, ami a polcon megtalálható, csak épp a szandikra nem, mert azok már le vannak akciózva. Úgyhogy pénteken megyünk vásárolni. :D
2011. szept. 12. 21:19
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Hogyhogy rossz a lába? Tudtommal a Siestát nem ajánlják már az ortopéd orvosok, mert harántemelős. De lehet, hogy nem minden modell. Én úgy tudom (ortopéd főorvostól), hogy bokasüllyedésre és megelőzésre is a Salust ajánlják. Persze orvosa válogatja.

Én egy ujjnyival nagyobbat szoktam venni, amit így vettem szandit tavasszal, még most is nagy egy kicsit. Télit úgy venném, hogy jó vastag zoknival próbáltatnám fel (vagy két zoknival) és úgy legyen egy ujjnyival nagyobb.

2011. szept. 13. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nekünk ortopéd orvos a Siestát javasolta. De ahogy néztük tegnap az üzletben, ők forgalmazzák a Szamos cipőt is, az supinált, és arra is vonatkozik az akció. Majd ha ott leszünk, meglátjuk melyiket vesszük. Köszönöm a válaszaitokat, hasznosak voltak.
2011. szept. 13. 10:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!