Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Bolcsis anyukak tanacs kellene...

Bolcsis anyukak tanacs kellene! Mit tegyek? Te mit tennel?

Figyelt kérdés

Van egy 2 eves 4 honapos lanyom.5 hete kezdet el az ovit.Angliban lakunk itt nincs bolcsi ,ovi van.Egyutt vannak az 1 evetol-5 evesig.Szoval eleinte meg egesz jol is ment keveset sirt es elmentunk szepen az oviba nem volt nagy gond.Eleinte nem mert jatszani de most mar feloldodott es eljatszik,fest egyedul.De!Mult hettol kesz remalom lett!Mar este sir hogy nem akar menni es az uton az oviig.Ott pedig a siras mellett oklendezik is!Ha elmentem abbahagyja es elvan neha sirdogal kicsit.Hetente 3-szor megy mert fietni kell erte.Szegeny ugye beszelget mar magyarul de hat persze angolul nem!

Eddig ugy voltam kell neki a tarsasag stb es viszem majd megszokja de ma betelt a pohar!Sokszor kertem oket hogy szobatiszta de vigyek el wc-re mert nem mer esetleg szolni vagy valami es gond lehet.Erre ma ugy hoztam haza hogy vegig mero pisi volt es nem vettek eszre csak annyit mondtak hogy tobbet sirdogalt ami miadt le is hanyta magat ugy felizgata a siras.Igy mar ertem miert sirdogalt ki tudja mikor pisilt be!Most azon imadkozom remelem nem volt ugy sok ideig foleg hogy kint is voltak a hidegbe hogy jol felne fazzon vagy hasonlok.Ugy gondolom kiveszem ugyis megyunk majd haza es ha marcius korul vissza jovunk majd beadom.Ti mit tennetek?Ti is kivennetek?Viszont nem tudom marciusba ide adjam e vissza be ezek utan vagy megint ulhetek le ovodat vadaszni mert itt azt kell sajnos!!Nem csak ezekert akarom kivenni!Sok dolog volt meg!Pl nem adtak ra kabatot vagy nem vettek le es ugy ult bent stb.Az ebedet is fizetem neki de szerintem 2 szer ha hozzanyult.Pedig mindig pozitivan meselek neki az ovirol hogy milyen jo lesz stb.En csak jot akarok neki hogy jatszhasson jol erezze magat de nem ugy tunik!Mar reg nem pisil be sot ejszaka sem!Nem akarom hogy rosszul erezze magat!Nagyon anyas lett az utobi idoben.De mivel kulfoldon vagyunk csak en vagyok vele egesz nap ezert is vittem oviba hogy massal is legyen mert mar itthon unatkozik.Legyszi ne irjatok rosz hangvitelu valaszokat igy is eleg vacakul erzem magam az egesztol!


2011. okt. 19. 14:23
 1/6 anonim ***** válasza:

Szia. Enyém is most kezdte a bölcsit, (2 hónap múlva lesz 3 éves). Ő se viseli jól a reggeleket, pedig még ott se alszik. De dél körül mikor megyek érte, már nagyon boldogan jön elém.


Én elhatároztam még anno, ha rosszul bírja, kiveszem. Vagy megbeszélem az ovonőkkel, h kérek még pár hónap "szabit" ha lehet. És utána folytatjuk. Vagy újra kezdjük.


Kérdezd meg, van-e lehetőség pár hónap kihagyásra, ha nincs, én kivenném, és egy év múlva vinném újra.

2011. okt. 19. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Szia! Igen, fix, hogy kivenném! És valószínűleg nem ugyanoda adnám vissza, ha már tudom, hogy ennyire figyelnek oda rá. Szerintem az odafigyelés fél év múlva is ennyi lenne. Kislányodanak is rossz lenne szerintem, ha ugyanoda kerülne vissza, ahol ilyen rosszul érezte magát.
2011. okt. 19. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
1. vagyok. Érdekes ez, az enyém sem szól ott bent, h pisilnie kell, viszont két hete menetrend szerint kitesszük a lábunkat a kapun, és pisil egy fa alá.. jó nem? :)
2011. okt. 19. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Szia! Ne érezd magad rosszul, mert nem veled van a baj, hanem az ottani gondozónőkkel, mert ezeket óvónőnek nem lehet nevezni. Én a helyedben sürgősen kivenném ebből az intézményből, pláne, hogy fizetni kell. Egy jó pedagógus tud segíteni a gyereknek, hogy megszeresse a bölcsit, ovit, hiszen ez egy trauma a gyereknek - el kell válnia a szüleitől. De azok alapján, amiket írtál, sokat nem foglalkoznak vele. Engem felháborít ez, hogy addig hagyták sírni, amíg lehányta magát, és nem vették észre, hogy bepisilt! Ide semmiképp sem adnám be újra a helyedben. Szerintem veled otthon jobb sokkal jobb helye van, mint egy ilyen nemtörődöm oviban.
2011. okt. 19. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
ez a hely inkomptens. Egy nappal többet nem vinném. Most azonnal keresnék másikat. Ezek nem apró gondok amik majd megoldódnak. Láthatólag nem képesek jól gondozni őt. Ne rontsd tovább a helyzetet, vedd ki és nézz körül, keress újat. most már picit több tapasztalatod lesz, hogy milyet NE....
2011. okt. 19. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Koszonom a valszokat!Hat igy kicsit lenyugodva en is ugy latom jonak ha kiveszem.Jovohet vegeig van kifizetve addig meg elviszem aztan kiveszem!Aztan masrciustol ujra megprobaljuk valahol.Csak nincs jo ovi a kornyeken mar mindent bejartam.Sajnos az otthoni ovodak nyomaba sem erhetnek!!!!Mar mos bekellene adnom valahova az ujabb papirokat hogy marciusban eselye legyen a kezdesre mert hosszu varolistak vannak!Koszi megegyszer hogy irtatok!
2011. okt. 19. 15:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!