Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Alvás és sétálás témában...

Alvás és sétálás témában tanács? 21 hónapos a fiam

Figyelt kérdés

Alvás: eddig mindig a kiságyban aludt el magától. Adtunk neki egy kis teát, és így elaludt. Az utóbbi időben rászokott, vagy rászoktattam (?) kihúzza a takarót a nappaliba és ott apával és anyával, vagy a franciaágyra, de ott kell lenni mindenkinek mellette. Ebben az idős korban mi történik a picikkel hogy ennyire anyásak lesznek? Próbáljam visszaszoktatni, vagy ez a viselkedés természetes? Egyébként ha a saját ágyába teszem be óriási hiszti és sírás-hörgés..


Sétálás: hogy tanítsam meg vele, hogy fogni kell a kezem? Egy időben szépen fogta, és úgy sétáltunk. Most meg.... azt sem akarja hogy addig fogjam amíg átmegyünk az úton, arra megy amerre akar, én meg pásztorkodom. Van erre valami praktika? Babakocsihoz már kezd nagy lenni.


2011. júl. 27. 07:26
 1/4 anonim ***** válasza:

Nem életkori sajátosság,hanem rászoktattad erre. Szoktasd vissza,akkor is,ha hisztizik. Az utcán pedig fogd a kezét,akkor is ha neki nem tetszik.

Nem kell a gyerek minden hisztijét eltűrni.

2011. júl. 27. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

séta: kezét fogni, ha veszélyes helyen mentek, pl. szűk járda forgalmas úttest mellett, vagy amikor átmentek az úton. pár alkalom elég, és megtanulja hogy hiába hisztizik, akkor is meg kell fogni anya kezét. nem kell vele kiabálni, csak tárgyilagosan megmondani, hogy márpedig akkor is megfogod a kezem. a babakocsihoz még nem kicsi sztem, ha nevelő céllal rakod bele.

alvás: neked kell tudnod, hogy más téren is anyásabb lett-e. lehet hogy szeparációs szorongása lett vmitől, akkor én nem erőltetném a kiságyban alvást. ha úgy látod, sima hiszti az is, akkor viszont ne engedj belőle.

2,5 éves kislány anyukája + 35 hetes km

2011. júl. 27. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Bár még csa 15 hónapos a fiam, de a sétálásnál nálunk is ez van. Mivel 9,5 hónaposan indult el most már egyre többet megyünk gyalog. Ő sem akarja fogni a kezem, de nem túlzottan érdekel, megfogom neki és kész. Általában beletörődik, de néha megy a hiszti is. Akkor se érdekel,h utcán vagyunk, hagyom hisztini egy kicsit. Aztán jön velem. Én mondjuk akkor fogom a kezét ha forgalmas út mellett megyünk a járdán v ha átmegyünk az úton.

Amikor olyan helyen mentek ahol fogni kell a kezét ne engedj neki!

2011. júl. 27. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Magától egyiket sem fogja megtanulni. Alvás: tedd vissza az ágyába, az első néhány alkalom nehéz lesz, ölelgesd meg, aztán hagyd ott, ha sír újból, és ne engedj neki, hgacsak nem tovvább akarod őt az ágyatokban.

Sétálás: az önállósodás miatt ez örök küzdelem, de ebben se engedj neki. Nálunk ebben van a legnagyobb szigor, hiszen nagy baj történhet ha elszalad. Van hogy szökni próbál, de ilyenkor vagy babakocsi, vagy ha az nincs, felveszem. Megmondom neki, hogy ha lecsillapodik, megbeszéljük: ha szépen fogja a kezem sétálhat, ha nem, viszem, slusszpassz. Mivel etekintetben sikerült következetesnek maradnom, nem kell sokáig küzdeni vele.

2011. júl. 27. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!