Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Más 2.5 éves gyerkőc is talál...

Más 2.5 éves gyerkőc is talál vagy talált ki furcsa történeteket? Írnátok példát?

Figyelt kérdés

Az én lányom ma a következővel állt elő hazafelé a kocsiban: "volt egy cicuskám. lenyelte a pénzem. a torkára ment. és beteg lett. fájt a nyelve, a szája, és az álla is. elvittem orvoshoz. aztán elesett egy hajón és beverte a homlokát. és meghalt. mert már nagyon öreg volt. de két cicám volt. mindkettő meghalt. és volt egy kutyám is. az is meghalt. sajnáltam őket. a barátaim voltak. jóbarátaim. szerettem azt játszani velük hogy én vagyok a szörnyeteg. és megijesztettem őket. két kutyám is volt. mind meghaltak. sajnáltam hogy nem jöttek vissza. szomorú voltam."

Háttér: a szüleim kutyája halt meg kb. 4 hónapja, de nem viselte meg különösebben. Más háziállat nincs a családban. Más gyerkőc is talál ki hasonlókat?


2011. szept. 12. 20:21
 1/8 anonim ***** válasza:
92%
A gyerekeknek élénk a fantáziája,és az álmaikat sem tudják megkülönböztetni a valóságtól. Ezért mesélnek csodálatos dolgokat,amit maguk is elhisznek.
2011. szept. 12. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
92%

SZia!

Nekem is 2,5 éves a lányom, és egy hónapja tapasztalom én is nála a kitalált történeteit, amiket nagy élvezettel hallgatok. Nálunk zömében saját magát illeszti be egy-egy történetbe, más nevet adva magának, és általában az én szavaimat hallom vissza ezekben a sztorikban. Jellemzően én is szereplek benne, csak én is más néven. :-)

2011. szept. 12. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
92%
Az én 2,5 éves lányom egész nap csak kérdez
2011. szept. 12. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Az én kisfiam a bölcsiben beadta a gondozónőknek, hogy előző nap találtunk otthon egy egeret és milyen aranyos volt. Mutatta, hogy fogtuk és simogattuk. Teljesen hihető volt. Tőlem meg kérdezték amikor mentem érte, hogy milyen egerünk van? Hát csak pislogtam.

Amúgy inkább a játékaival játszik szerepjátékokat és a játék közben talál ki történeteket.

2011. szept. 12. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
92%
Nekem 28 hónapos a kislányom egy pár hete kezdett el kitalálni történeteket, pl.: elestem, sírtam-sírtam, jött tata megvígasztalt beültetett a biciklibe, hogy ne sírjak. Ennek a valóságalapja az volt, hogy elesett, de nem sírt, és utána rá 1 órára bicikliztek is:) Meg ilyesmit szokott mondani: én is jártam ide ebbe az iskolába amikor kicsi voltam!(mikor elmegyünk a suli mellett ahova én jártam)
2011. szept. 12. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Az én fiam elmesélte az oviban, hogy a férjem börtönben van, holott csak németben dolgozott 1 hónapot.


Egyszer a lányom kék-zölden ment oviba, és mikor megkérdezte az ovónő, hogy mi történt vele, azt mondta, hogy Hát anya nagyon kiabált apával. Persze. Mert akkor tanultak biciklizni, és folyton elestek. És kiabáltam utánuk, hogy most már ideje lenne egy kis szünetet is tartani.


Anyósom meghalt, de a gyerekek rendszeresen beszélgettek az esemény előtt, és után is anyukámmal telefonon. Elég messze latunk egymástól, igy nem sokat látták őt, és mikor még nagyok kicsik voltak, 2 találkozás között el is felejtették, hogy nekik mamából kettő is van ám. Szóval, mikor anyósom meghalt, pár napig itthon voltak ők is, nem vittük őket oviba. De persze anyukám továbbra is telefonált nekik. Mikor visszazökkentünk a hétköznapokba, mindenkinek elmesélték, hogy meghalt az ő nagyijuk, de sebaj, mert azért telefonálni még tud nekik.


Most hirtelen ennyi jutott eszembe.

2011. szept. 13. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Persze, élénk a fantáziájuk ebben a korban. Valamilyen valós eseményhez is kötődhet kitaláció. Mikor 8 hónapos terhes voltam, a kislányom elmondta a bölcsiben, hogy anya bement a kórházba, és megszületett a kisöcsi, 3 kg és 50 cm, szép kék szeme és fekete haja van, és nagyon jól vannak anyával, szombaton jöhetnek is haza. Ment érte délben a férjem, mire a gondozónénik szeretettel gratuláltak neki. Mondja a párom, hogy köszöni, de mihez? Mire a gondozónénik: megszületett a kicsi, nem? A párom csak nézett, mikor elmesélték, mit mondott a leányzó, és mondta, hogy még van egy hónap...
2011. szept. 13. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

3éves kisfiam a múlt héten egy délután felmutatott a tetőtéri ablakra és mondta, hogy este, sötét, jön a farkas...Hogy honnan vette nem tudom. Én se horrort, se thrillert nem nézek, jóformán csak a híradót. Nem győztem magyarázni, hogy farkas csak az állatkertben van - mert azt nem értené, hogy Mo-on az erdőben nincs farkas.

Drága anyukám azt az ötletet dobta fel, hogy biztos a 3kismalac és a farkas mesét mondták délután és az maradt meg benne. De, hogy mi az igazság? Vagy honnan vette? Ki tudja.

2011. szept. 13. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!