Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért furcsa, ha egy 1.5-2...

Miért furcsa, ha egy 1.5-2 éves gyerek még szopizik?

Figyelt kérdés
Kisfiam 1.5 éves, még napjában többször kér anyatejet, de sokan értetlenkedve néznek rám, ha ez valahogy szóba kerül. Csak nem értem, miért?
2010. máj. 17. 11:59
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Azért, mert sokak számára van abban valami furcsa, ha egy nagyocska gyerek játék után odamegy az anyukájához, és a mellét a szájába véve szopizik. Nem tudom. Én sem szeretném. De persze ha nektek így jó, ne hagyd, hogy bárki beleszóljon.
2010. máj. 17. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
40%
A WHO legalább 2 éves korig ajánlja a szoptatást. 1 éves kor után ennek ellenére bizalmasan fogom kezelni a dolgot, mert MO-on sokan azt gondolják, 1 éves korig bőven elég szoptatni, mert szerintük utánna már nincs tápértéke a tejnek, meg hagyni kell a gyereket leválni, blablabla.
2010. máj. 17. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
73%

az egy dolog, hogy szereti-e az ember. elárulom,nekem már a fülem kettéáll...17 hós a lányom, napjában még2x biztos kér, meg alvás előtt is, és van hogy éjjel is, főleg most hogy jönnek a szemfogai.

de ha ő igényli???

3 évesen már bizony nem fogom szoptatni, de most még nem látok benne sok kivetnivalót. megnyugtatja, ha valami baja van, sokszor akkor kér, amikor hiszti után vagyunk, miért kéne megfosztanom tőle?

2010. máj. 17. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
88%
utolsó vagyk: nekem anyósom szokta fura hangon kérdezni, szopik még? ...mintha azt kérdezné, megeszi a cigicsikket, amit az utcán talált ? hogy rosszabbat ne írjak... bocs :)
2010. máj. 17. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
47%
Szia.19hónapos a fiam,és szépen cicizünk még,elég sokszor.Rábíztam a döntést mikor hagyja abba,viszont a környezetem ezt sokallja már.A férjem szerint a szoptatás egy nagyon intim dolog,egy éves kor után meg már nem a tejről szól a dolog,hanem csak az érzelmi kötődést erősíti a gyerek és anyja között.Nehezíti az önállósodást ha az anya megy dolgozni,a kicsi meg megy oviba.Anyósom azért ellenzi hogy továbbra is szoptassam a fiam,mert neki (szerinte)nem volt teje,tápszerezte a fiait,és ez kudarc élmény volt számára,amit nem hajlandó saját maga előtt elismerni,mert a fiai mindig másokhoz bújtak,és másokhoz kötődtek így nehezen viseli hogy az unokája nem kér az öleléseiből,mert azt én bőven megadom. De érthető is,hiszen az ő korosztályából sokan úgy vágtak a gyereknevelésbe ,hogy semmit nem tudtak,így sok hibát vétettek,és ugye bár ez az időszak visszahozhatatlan.Nagyon tájékozatlan volt ő is,és most ,mint sokan,egy kicsit irigykedve,és nagyon szomorkodva nézik hogy más fiatal nő milyen okosan bánik a gyerekével,és nem kell olyan gondokkal szembesülniük mint akkoriban nekik.
2010. máj. 17. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
45%
Ezt én sem értem. Kisfiam 15 hós. Reggel este szopiik, nappali alvásnál is cicin alszik el, és még éjjel is 1-2x ébred.Engem nem zavar, más véleménye meg nem érdekel. Nekünk így jó.
2010. máj. 17. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
15%
Mert tele van irigy, korlátolt emberekkel a világ, aki a más dolgával foglalkoznak.
2010. máj. 17. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
18%
14hónapos lányom még szopik.Rám is csunyán néznek ha mondom.Én mostmár leszoktam tagadni,ugyis csak kettőnkre tartozik.A szomszédlány kérdezte nem olyan régen azt válaszolta.Úr Isten....Fejbe tudtam volna vágni.Egyidős gyermekeint vannak.
2010. máj. 17. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez minden anya magánügye. Az én fiam 15 hónapos, szeret szopizni, de nekem már kezd "nem jól esni a szoptatás", ezért csökkentem az adagot napi 2-3 alkalomra.
2010. máj. 17. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
50%

nekem azért furcsa, mert ilyenkor már tényleg nem az evés miatt szopnak a babák, hanem megszokásból, cumizás miatt stb. és az szerintem nem helyes, ha(mint fentebb írta valaki) hiszti miatt, vagy unalomból, vagy vígasztalásból az anyuka a mellét a baba szájába adja ilyenkor. ezek a babák többször felkelnek éjjel szopni, de nem az éhség miatt, hanem megszokásból, és ez szintén kinek jó? szegény baba nem tud egy éjszakát sem végigaludni, nem is beszélve az anyukáról.

kb. 1 éves korig szerintem rendben van a szoptatás, illetve, ha ez mondjuk reggel és este van, és nemcsak cumizás, hanem értékes táplálékhoz jut vele a baba, de a fajta szoptatás, amikor a bab félóránként odarohangál az anyukához és fél percig cumizik, na az már nem.

szóval, nekem ezért furcsa.

remélem, segítettem a válaszommal.

2010. máj. 17. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!