Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Meghatározhatja egy óvónő, h...

Meghatározhatja egy óvónő, h mikortól alhat bent a gyerek?

Figyelt kérdés

fiam 1 hete jár,de ma már kérte az óvó nénit h bent alhasson. ő azt mondta h majd ha megeszi az ebédet-kelkáposzta főzelék volt- meg h mert kicsit kajla-nem egy kocka gyerek,de a legnagyobb "bűne" ma az volt,h felborított egy poharat- és majd TALÁN októberben. én elmondtam h dolgozni kell mennem, és amig a fiam nem szokik be,nem tudom a kislányom bölcsödéjét és a munkakeresést kezdeni,de nem is foglalkoznak velem.


úgy érzem a benti problémák megoldását tőlem várják,jól van ez így?


köszi!


2011. szept. 13. 20:10
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
74%

Ha már felvették a gyereket az oviba akkor nincs időkorlát. Ez viszont sajnos nem jelenti azt h ne bunkóskodnának. Egyszerűen mondd meg neki, h pl.jövő héttől ott alszik. Ha nem tetszik neki mondd meg h beszélni szeretnél az óvodavezetővel. Van h ennyi is elég, van h tényleg beszélni kell vele.

Azt meg jobb az elején tisztázni, hogy te hogy állsz az evéshez. Az az idő már letűnt, hogy a gyerekbe bármit beletömhetnének. Mondd meg nekik ha inkább azt szeretnéd hogy ő dönthesse el hogy eszik-e. Ha valamit tényleg utál, akkor egyszer kihagyja az evést és semmi baja nem lesz, ha meg éhes akkor úgyis megeszi. De ha erőltetik akkor evészavara lehet.

2011. szept. 13. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
köszi! akkor kemény leszek!
2011. szept. 13. 20:31
 3/21 anonim ***** válasza:
91%

Nalunk elso naptol ott hagyjak oket egesz napra. Azt utalom, mikor beb@sszak oket 7kor (ma elnezest) es este hatkor jonnek ertuk.

De az ott alvaesrt sosem szolnek (mas, hogy nem is szolhat senki sem)

Allj a sarkadra, ne legyel kedves aranyos, kozold, hogy ma marpedig benn alszik a gyerek (mert nem tudsz erte jonni), ne kerd!

2011. szept. 13. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:

gondolom azért,mert tudják h a kicsivel otthon vagyok,de ő is 2 éves és már menne bölcsibe.. de így nem tudom intézni..


megköszönöm ha sokan írtok,akiknek tapasztalata van..

2011. szept. 13. 20:36
 5/21 A kérdező kommentje:
én 8-ra viszem,és egyelőre 6 órában dolgoznék ráadásul a közelben,így alvás,uzsi,játék után már akár 4-kor jöhetne,szóval nem dobnám a mélyvízbe
2011. szept. 13. 20:37
 6/21 anonim ***** válasza:
100%

Én csak ámulok és bámulok, olyanok olvasok itt az óvónénikről! Most már sokadszor botlom olyan kérdésbe, amiben egy anyuka arról panaszkodik, hogy hogyan nem akarja egy óvónő a munkáját végezni.

A gyerkőcöd egész napra vették fel és az óvodai ellátást, óvónők fizetését a Te adódból fizetik, mi az, hogy válogat ki aludjon ott és ki nem?! És hogy jön ide, hogy megette-e az ebédet?! Óvónéninek nincs kedve délután dolgozni, nem is értem hogy képzelik ezt. Vezetőként azonnal megválnék az ilyen munkaerőtől.


Az én kisfiam konkrétan nem is ebédel, csak reggelizik és uzsizik, délben csak ül az asztalnál, mert nem éhes, én is itthon vagyok a tesóval és az óvónénik kifejezetten kérték, hogy 3. nap már aludjon ott, 4. napon meg már csak uzsi után menjek érte. Elmondták, hogy a gyerekek akkor nyugszanak meg igazán, akkor bevonhatók a játékokba, esznek rendesen, alszanak stb, amikor beáll egy rend, amiben mindannyian ugyanazt a napirendet követik és kifejezetten rossz, ha alvás előtt egyes gyerekeket elvisznek.

2011. szept. 13. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:
én is ezt gondolom!! fiam már nekem is mondta ma,h a kiskiflis-ez a jele-ágyat elővetette az óvónénivel,de mégsem maradhatott..
2011. szept. 13. 21:09
 8/21 A kérdező kommentje:

és lehet h ezért nyűgös néha itthon is mert talán azon agyal h ő miért nem maradhat ott..:( meg lemegyünk sétálni és az ovi felé kell menni és ott sóvárog a kerítésnél..


de mi van ha az óvónénik bunkóskodnak majd vele mert "kierőszakoltam" h maradjon ott???

2011. szept. 13. 21:10
 9/21 anonim ***** válasza:
15%
Jujj! Ha igy állsz már az óvónőkhöz már az elején, nem csodálom, hogy ők így reagálnak a kéréseidre. Nem gondolod, hogy valami pedagógiai oka van a kérésüknek? Kicsit vegyél vissza szerintem, mert bizony ők is emberek és rájuk bízod a gyerekedet, ne akard már az elején elkapálni a szülő-óvónő kapcsolatot, mert ahogy szokták mondani amilyen az adjon Isten, olyan a fogadj Isten..
2011. szept. 13. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:
bocsi,de pont h nem így állok,de úgy érzem,folyamatosan csak a hibáit sorolják,én meg teljesen másnak látom a fiam és ez bánt
2011. szept. 13. 21:39
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!