Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ha az óvodában baleset súlyos...

Ha az óvodában baleset súlyos baleset éri a kisfiamat, az óvoda felelősségre vonható?

Figyelt kérdés
Csak azért kérdezem, mert az orrom alá nyomtak egy balesetbiztosításos papírt, hogy ennyi meg ennyi éves díj befizetésével ennyi pénzhez jutok, ha valami történne. Kicsit olyan érzésem van, mintha hárítanák a felelősséget. Meg félek is, a kicsi azt mondta, hogy egy kisgyerek botot tartott a szeméhez, de ő a kezével eltakarta. És ha kiszúrta volna? Akkor mi van?
2011. szept. 15. 14:37
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Botos-szemkiszúrós eset történhet a játszótéren is.

Úgy tudom, minden oviban van ilyen balesetbiztosítás.

Nincs ebben semmi rossz. Nem a felelősséget hárítják.

2011. szept. 15. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is pusztán arról van,hogy nem ők fizetnek,ha netán gond van.

Ettől még szerintem,ha olyan baj van, vizsgálatot lehet indítani,hogy kinek a hibája!

2011. szept. 15. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

A baleset biztosításnak és a felelősségre vonásnak nincs köze egymáshoz.

Ha bármi baleset történik a gyerekkel, akkor köteles a vezető óvónő jegyzőkönyvet felvenni, és bizony felelősségre vonható az óvónő.

2011. szept. 15. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Tavaly nem ajánlották fel ezt a lehetőséget az oviban, ezért furcsa. Addig akkor mi volt?
2011. szept. 15. 14:52
 5/10 A kérdező kommentje:
Előbbi: Köszönöm!
2011. szept. 15. 14:53
 6/10 anonim ***** válasza:
85%

Két külön dolog a kettő (biztosítás - felelősségre vonás).


Ettől függetlenül utolsó gondolatom lenne az óvónőn leverni a balhét, nem egy gyerekre figyel hanem rengetegre. A játszótéren is elég egy pillanatra máshová nézned és megtörténik a baj.


A fiamnak belekapott a szemébe egy másik kisfiú bottal, hálistennek nem lett komoly baja, kapott szemcseppet, nem tudom, mit tehetett volna az óvónő, ezek másodpercek alatt játszódnak le.

2011. szept. 15. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
2011. szept. 15. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
87%

Szülők jelezték, hogy az óvodák, iskolák egy része arra kötelezi őket, hogy fizessenek be évi 500-10 000 forint összegű balesetbiztosítási díjat, a Generál-Providencia Zrt. által létrehozott speciális tanuló-biztosításra (Szimba biztosítás). Az ajánlattevők arra hivatkoznak, hogy a magasabb összegű befizetés esetén megemelkedik az ingyenes általános biztosítás kifizetésre kerülő kártérítések összege. Ez nem igaz! Ez félrevezető ügynöki magatartás. Az Általános gyermek és ifjúsági biztosítást nem lehet kiegészíteni, sem többszörözni.

.

2011. szept. 15. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
80%

Ha én elütök valakit a zebrán és meghal, hiába van felelősségbiztosításom meg neki is hiába van életbiztosítása, attól engem még felelősségre vonnak.És börtönbe is kerülhetek. A biztosításnak nem sok köze van a felelősséghez. Ráadásul, ha hárítani akarna, neki kéne biztosítást kötnie, nem gondolod? Ami fizet neked őhelyette. Gépjárműnél, hogy maradjak a példánál, nem az elütött személlyel iratok alá egy kötvényt, hanem nekem van, amit én fizetek. És az majd fizet annak, akinek kárt okoztam.

A másik meg túlreagálod, attól, hogy odatartanak egy botot a szeméhez, nem lesz nagy baja. Biológia tanárnőm szerint, kiszúrni sem olyan egyszerű valaki szemét, nagy erő kell hozzá. Tedd vitrinbe, persze előbb csomagold be fóliába.

2011. szept. 15. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Biztosítás nem csak az oviban ért balesetre vonatkozik! Ha bárhol baleset éri a gyereket, a biztosító fizet. És ez nem kötelező!

Nálunk többféle közül lehetett választani, persze pénztárcától is függ:) De ha nem választasz, az sem baj, te döntöd el, hogy élsz e a lehetőséggel vagy sem.

És ez nem azért van, hogy az ovi hárítson. A biztosítással az ovi nem magyarázza ki, hogy miért történt baleset. Bár nem gyakori szerencsére, hogy olyan baleset történjen az oviban. Anyukám óvónő volt és pályafutása alatt 1 gyereknek tört el a keze, mert leesett a mászókáról. De ez 40 év alatt 1szer történt!

2011. szept. 15. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!