Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2,5-3 éves gyermeketek megérti...

2,5-3 éves gyermeketek megérti, hogy nem szabad felébreszteni a kistestvért?

Figyelt kérdés

Amikor a pici alszik a nagy csendben van? El lehet várni ezt egy 2,5-3 éves gyermektől?

Pici minden neszre felébred

A nagy láthatóan örül, ha felébreszti a picit, mert akkor nem kell csöndben lennie.

fél - egy óra csendről van szó

Mit gondoltok?


2011. szept. 16. 14:22
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

Hozzászoktattad a csendhez a picit. Ha felébred,akkor ne vedd fel,csak simogasd meg és altasd vissza. Néhány héten belül megszokja,hogy zajban is aludjon.

A nagyobb pedig ne kiabáljon mellette,de játszhat ott. Nálunk is így volt,ahogy előttem is írták. Soha nem volt emiatt gondunk.

2011. szept. 16. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:

Én próbáltam zajhoz szoktatni, zajban altatni eddig mind3-at hát nekem kövezzenek meg, de nem sikerült. Mindig sokkal hamarabb felébredtek, nem aludták ki magukat és nehezen aludtak vissza is.

Így nálunk ha alszik a pici akkor csendesen viselkedünk. És igen, nekem megértették-megértik (mind három gyerekem között 2- és közel 2 év van) az egy másik dolog hogy nem mindig sikerül betartani mert akármennyire szeretne vigyázni, azért csak elejti azt a játékot, meg hangosabban szól, sírni kezd vmiért vagy ilyesmi.

Szóval teljes csendet nyilván nem tudok teremteni de a 20 hónaposom is suttog és pszt-el ha alszik a baba és még rám is rámszól ha hangoskodok.

2011. szept. 16. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:

Nem szoktattam csendhez, 5 percenként felébred az utcáról bejövő mentőre, rendőrre, orditozásra, motorra, mindenre.

Egyszerűen ilyen az alvókája.

Megébred visít, cicivel alszik csak vissza, egyébként végleg felkel és nyűgös egész nap.

Ő ilyen. Ezért a nagyobbtól várnál el, hogy legalább ő ne ébressze fel a hangoskodásával.

2011. szept. 16. 14:45
 14/19 anonim ***** válasza:

Azt, hogy "nem érti meg", azt én is úgy értettem, hogy "nem tudja betartani".

első

2011. szept. 16. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

Kezet foghatunk! :)

Én beruháztam egy vászon bölcsőhintába, amibe beteszem a kicsit (a nappaliban van felakasztva), és hintáztatni kezdem, míg a naggyal beszélgetek. (előbb "bebódítom cicin" és aztán teszem a hintába)Mivel megy a tv, és a nagyobbal beszélgetek, így később már nemigen zavarják a zajok. A kicsi 3 ,5 hónapos, a nagy 2,5 éves. A hinta előtt lehetetlen volt altatni a kicsit.

2011. szept. 16. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:
Megkérdezhetem, hogy mi a hinta neve?
2011. szept. 16. 18:32
 17/19 anonim ***** válasza:

Érti, csak nem tudja betartani!

Ha megkérem, hogy legyen csendesebb, akkor kb fél percig tudja tartani, aztán már el is felejti.

2011. szept. 16. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

Lényegében az Adamo hinta koppintása. Én ilyet vettem:


[link]

2011. szept. 16. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Bocs, még annyit, hogy a pici kb 4 hónapos koráig nem ébredt fel, mindenki dicsért, hogy milyen ügyesek vagyunk, hogy így szoktattuk. Aztán egyik napról a másikra már zavarta a zaj. Barátnőm mondta, hogy biztosan változtattam valamin, de nem, ugyanúgy csináltam mindent. Aztán rá pár hónapra az ő babája is 4-5 hónapos korban bemondta az uncsit a zajra (pedig ott nincs is tesó)
2011. szept. 17. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!