Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Oviba szülinapra mit vinnétek...

Oviba szülinapra mit vinnétek a helyemben?

Figyelt kérdés

Sajnos nem lehet vinni tortát,sem otthon készítettet sem pedig vásároltat,mert az Ántsz...miatt nem engedik az oviban...mert a szállítás miatt a hűtési lánc megszakad....míg haza hozod míg az oviba beviszed...

Ez nagy érvágás nekem mert cukrász vagyok.....

Most fogom megkérdezni hogy krém nélküli dolgot...sült banánkenyér tortát,vagy sült ananászos répatortát vihetek e be....ezek tejszínhab ill krém nélküli torták...vagy amilyen formára csinálom,ill nyújtok rá marcipánt és kisfiam kedvenc mesefiguráját rárajzolom és beszinezem.....Ha viszont nem engedik hogy itthon csináljak valamit mert beiratkozásnál azt mondták inkább sokáig elálló előre csomagolt bolti süti legyen...akkor gondoltam pl 2 féle ízben bolti muffinra megveszem,minden gyerek kap egyet...viszek szép tálcát amire körkörösen szín szerint rá lehet tenni,és csinálok itthon marcipánból kis katica bogarakat mert ez a csoportja jele..mindegyikre tesznek egy darabot,ez fel is dobja kicsit...meg veszek szörpöt vagy gyümilevet.(bár lehet a muffin helyett isler lesz és línzer a nagyobb fajta)

Szerintetek ez így elég??

Vagy vigyek még valamit mesefigurás kis papír poharakat....?????szalvétát külön??

Még csak most kezdtük az ovit nem tudom mik a szokások de sem kirívóan sem pedig más értelemben nem szeretnél kilógni a sorból.

Nálatok hogy van ez az oviban?

Ti mit szoktatok vinni??

Köszi


2011. szept. 18. 12:15
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Az otthon készített marcikaticákat sem fogják elfogadni. :(

Mert az már saját kezed munkája /fertőzések blablabla/, ezt a választ fogod kapni. Vigyél nápolyit, ropit és szörpöt, és ezeknek a blokkját, mert kérni fogják.

/szintén egy cukrász/

2011. szept. 18. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Az akkor tök jó lesz!!

Van ahol bármit lehet vinni eltesznek mintát és kész:-))

A másik oviba ahová jelentkeztünk mindent lehet és ott sem volt még gond:-)

Remélem csak habosat nem lehet itt,és ezt azért engedik majd.....

2011. szept. 18. 12:30
 3/13 anonim ***** válasza:

Egyébként otthon sütött dolgokat sem engednek bevinni, hiába nincs benne krém. Szintén ANTSZ előírás.

/első válaszoló/

2011. szept. 18. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

szia!


nálunk nem lehet házilag készített termékeket bevinni, de cukrászdásat igen. Bár mondjuk nálunk egy utcányira van a cukrászda, így reggelre kértem és akkor vittem is be az oviba. (blokkal, igazolással) Tettek el mintát, de nem volt semmi gond. Névnapjára pedig vettem Tesco színes termékes dobozos sütit és vittem egy üveg szörpöt.

2011. szept. 18. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Nálunk sem lehet semmi otthonit bevinni, de a cukrászdásat blokkal igen.

Az én kisfiam is most kezdte az ovit, és jövő héten lesz a szülinapja. Nagy dilemmában voltam, hogy rendeljek-e tortát, de aztán úgy döntöttem, hogy nem. Azt gondolom, Ők még kicsik a tortához. Szépnek szép, esznek pár harapást, összekennek mindent aztán otthagyják. Ezért letettem róla. Majd ha idősebbek lesznek akkor lesz torta az oviba is.

Vettem egy nagy doboz, aprósütit, egy nagy csomag ropit és egy üveg szörpöt. Ezeket visszük be, és persze a blokkot.

Én egyetértek abban, hogy házi dolgot ne vigyünk az oviba. Soha nem tudhatod, hogy melyik anyuka miből, milyen körülmények között, mikor készítette el azt a tortát, sütit, házi szörpöt, vagy akármi mást.

2011. szept. 18. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Bölcsis tapasztalatomat tudom leírni.oda se lehetett se házit,se cukrászdait,csak boltit.

Torta helyett a Lidl-ben kapható tortaformájú sütit vittem(kb.500-600Ft),piskótaroládot(csomagolt),2 db 1l -es üditő,1 nagy csomag ropi,2 cs,chips,1 cs.vaniliás karika,erre voltak 12-en. Mondanom se kell,minden elfogyott mindig. Torta formájú sütire tették a gyertyát.

Túrótorta azt hiszem a megnevezése. a Muffinok mellett szokott lenni.

Tányérokat,poharakat nem kellett bevinni.

2011. szept. 18. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Ez érdekes? Mióta van ez az ún. ÁNTSZ előírás? Én óvónőként dolgoztam, nálunk máig bárki hozhat bármilyen akár házi, akár cukrászdai süteményt, tortát. Annyi az egyetlen előírás, hogy ebből is kell eltenni mintát a későbbi esetleges ellenőrzés miatt. De eddig még soha nem volt ebből gond. Az anyukák otthon talán mégjobban odafigyelnek a tisztaságra, mint a nagyüzemekben (otthon az ételfertőzések sokkal-sokkal ritkábbak, mint az üzemi konyhákon). Na, mindegy...

Ha ennyire megkötik, hogy mit lehet, ez ellen kár berzenkedni. Különben csakis az óvodavezetőn múlik a dolog szerintem, ő fél egy esetleges fertőzéstől.

Tényleg jók az előre csomagolt apró sütik, esetleg gyümölcsök is. Az ünneplés nem attól lesz szép és a kicsinek emlékezetes, hogy mit ettek.

2011. szept. 18. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

A tojás miatt nem engednek semmi házi sütésűt, nem a krém miatt!!

Nálunk csak bolti száraz rágnivalót lehet bevinni, üdítőt, gyümölcsöt, joghurtot.

Az almába teszik a gyertyát, ezt ugyanúgy elfújja, és ünnepelnek. A szalvéta, pohár dísz, jó ötlet, de kérdezd meg, engedik-e, mert más meg nem fog bevinni, és abból csak vita lesz...

2011. szept. 18. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Megvolt már a szülinap?

Csak azért írok még, hogy hozzak egy ellenpéldát. Nálunk be lehet vinni házi sütit,vagy cukrászdait, vagy boltit, annyi a kikötés, hogy ne krémes legyen. Tehát a nagyon hűtést igénylőket nem szabad, tejszínenesek, pudingosak, túrósak kilőve, nyers tojásosak természetesen szintén.

De a szárazabbak mehetnek, még a marcipános is. Piskótatekercsek, kevert tésztások, linzeresek, pogácsák, stb.

2011. szept. 23. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Köszönöm a hozzá szólásokat!

Megkérdeztem nem lehet semmi házit krémeset..........csak is keksz félék előre csomagolt sokáig elálló nem romlandó....

Így vettem egy egy kilós kiszerelésű édes apró sütit Isler, Linzer,néró,meg 3 más féle lekvárral ill csokival töltött sütike van benne.Vettem még (háztartási kekszet)2 kis csomaggal kis állatfigurás,valamint egy nagy kiszerelésű ropit is....Valamint 3db 7dleres üveges 50%os kevert gyümis banán-barack-alma levet.

Szerintetek ez így elég lesz 20gyerkőcnek?ja és kis állat mintás szalvétát!

A szülije csak jövő csüt lesz...

Szerintetek ez így elég??vagy vigyek még valamit??????

2011. szept. 24. 21:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!