Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szájfertőzéssel mi a teendő?

Szájfertőzéssel mi a teendő?

Figyelt kérdés

2 éves Kislányom péntek óta lázas,ma voltunk dokinál azt mondta szájfertőzése van és torokgyulladása.Kapott Sumamed forte antibiotikumot,de szájfetőzésre semmit.Ez elég rá,jó rá?

Alig birok belé folyadékot erőltetni,fáj a szája belül,félek,hogy kiszárad... :(


2011. szept. 19. 13:20
 1/5 anonim ***** válasza:

Elvileg arra is kellett volna kapnia valamit. A fiamnak is volt anno, de sajnos neki se adott az első doki semmit. Ő is nagyon szenvedett, nyelni se nagyon tudott. Aztán visszavittem (ez is ügyeletes doki volt, mint az előző) és végre kaptunk egy valamilyen port, amit vízben kellett feloldani. 1-2 nap alatt elmúlt tőle a szájfertőzés, pedig elég durva volt.

Itasd, de ne erőltesd! Inkább igyon néhány kortyot sűrűn, mint többet, de ritkán... Jobbulást a kislányodnak!

2011. szept. 19. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszönjük!

Nem a mi orvosunknál voltunk,mert szabin van....lehet holnap visszaviszem,mert nagyon sir,mondja hogy fáj neki,nagyon rossz nézni...

2011. szept. 19. 13:35
 3/5 anonim ***** válasza:

ez vírus, nem tudnak rá adni semmit.

vegyél a gyógyszertárban szájfertőtlenítőt, pl. tamtum srayt. és főzzél ki mindent, 2x ne itasd ugyanabból a pohárból/cumisüvegből.


enyém is most esett rajta át, én meg most vagyok benne :(

jobbulást

2011. szept. 19. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Igen, ez vírusos betegség. A fiamnak is volt, bár antibiotikumot nem kapott (kivételesen) de tantum werde-vel kellett fújni a torkát, és kaptunk valamilyen ecsetelőt (gyógyszertári rázót), hogy azzal ecseteljem. Mint a kisangyal kentem neki minden kaja után, hogy hamar elmúljon. De szerintem a tantum werde is jó önmagában, az száj és torokfertőtlenítő.


Jobbulást a gyerkőcnek!

2011. szept. 19. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Biztos, hogy vírus okozza, csak akkor meg ugye ott a torokgyulladásra kapott antibiotikum... Én biztos holnap mennék a saját dokihoz, hátha ő mond valamit. Vírus esetén nagyon meg kell gondolni bármiféle antibiotikum adagolását... Szóval ezt dokinak kell látnia.

Amit mi kaptunk, kimondottan szájfertőzésre való por volt. (1. voltam)

2011. szept. 19. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!