Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Veszélyes négyéves! Mit...

Veszélyes négyéves! Mit tudtok tanácsolni?

Figyelt kérdés

Rokonságunkban kisbaba született egy 4 éves kislány mellé. Az egyébként is hiperaktív energiabomba gyerek rendkívül féltékeny a picire, annak ellenére, hogy maximális figyelemben részesül ő is. Játszanak, foglalkoznak vele.

Kezd nagyon eldurvulni a helyzet: többször láttuk, hogy ököllel ráütött a pici babára, a múltkor pedig ráborította az üdítőjét.

Nekünk csak egy gyermekünk van, tanácsot nem tudok adni a rokonunknak, de féltjük a kisebb babát, és a szülőkön is látjuk, hogy ki vannak borulva. Akár életveszélyes is lehet a nagyobb gyerek jelenléte!


2011. szept. 19. 15:16
 1/4 A kérdező kommentje:
Ja, azt elfelejtettem, hogy újabban bepisil a már régen szobatiszta kislány.
2011. szept. 19. 15:17
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Én elvinném gyermek pszichológushoz, ha már ennyire eldurvult a helyzet és tényleg mindent megtesznek a szülők.

Tapasztalatot még nem tudok írni, nekem 2 hét múlva fog születni a második babám a 2 évesem mellé.

2011. szept. 19. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

A bepisilés a kisebb testvér születése miatt van,mert hiába kap figyelmet,már nem csak őrá figyelnek.Meg kell próbálni többször elmagyarázni neki,hogy rossz amit tesz,hogy őt ugyan úgy szeretik mint azelőtt.Anyának meg kell próbálni többször kettesben lennie a négy évessel.esetleg bele lehet vonni a baba körüli teendőkbe.



[link]



[link]

2011. szept. 19. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nálunk 20 hónap a korkül., a mai napig nem tudok a kicsivel annyit foglalkozni, mint kellene, a nagy mindig több figyelmet igényel, soha nem elég. Hiába a különprogram!! Be kell vezetni a napirendbe, hogy most a kicsivel játszom egy órát, utána veled és kész. Más ötletem nincs. Legyen mindenkinek saját ideje.
2011. szept. 20. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!