Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ha a kisfiam nyáron tölti a...

Ha a kisfiam nyáron tölti a 3. életévét, akkor nem kötelesek felvenni szeptemberben oviba?

Figyelt kérdés
Most olvastam a városunk honlapján, hogy akkor mehet, ha május 31-ig betölti a 3. életévét. De ő júliusi baba. Ez azt jelenti, hogy nem fogják felvenni oviba? És akkor mit fogok csinálni? Most nyáron volt 2 éves, már vissza kellett mennem dolgozni, mert a GYES semmire nem elég, 4 órában dolgozom, addig a mamával van. De ezt nem fogjuk tudni így csinálni 4 éves koráig, főleg hogy akkor már a GYES sem fog járni :(((
2011. szept. 19. 23:48
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
Az én gyerekem májusi, de vannak a csoportban olyanok, akik utána töltötték be a 3. életévüket és lesznek olyanok, akik még nem töltötték be, itt az a kitétel, hogy amikor betölti, onnantól kezdhet. Azt monda az óvónő, hogy ez akár októberig eltarthat, hogy jönnek a gyerekek folyamatosan beszokni. Szerintem nyugodtan írasd be jövő év áprilisában és fel kéne venniük szeptembertől oviba a gyerkőcöd.
2011. szept. 20. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:

2,5 éves kortól felvehető, ha az óvodai követelményeknek megfelel (szobatiszta, beszél, eszik egyedül stb.)

Kötelezően felvenni ez óvodának csak betöltött 5éves kortól kell! Szóval ha nem veszik fel, akkor sem tudsz mit tenni. Próbálkozz több helyen.

2011. szept. 20. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

Hozd el a mi ovinkba a kisfiadat! :)


Viccet félretéve, csak ámulok és bámulok, és piszkosul csodálkozok némely óvoda hozzáállásán.

Az én kisfiam jövő hónapban tölti a 3. életévét, de már szeptember 1-től ovis. Én pedig itthon vagyok a kistesóval. Eszembe sem jutott, hogy bármi probléma lenne az ovikezdés körül, és nem is volt. Október vagy november elején akartam vinni, de az ovi kérte, hogyha lehet, akkor menjen Ő is szeptembertől, mert így egyszerre szokik be a többi kicsivel, és neki is jobb lesz. Vannak már beíratott csoporttársai akik 2009 elejei születésűek, Ők januárban kezdik az ovit.

Más, nem körzetes óvodát nem kérdeztél meg?

2011. szept. 20. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

09:50-es


nekem külön kihangsúlyozták, hogy 5 éves kortól óvodaköteles egy gyermek,addig,hiába tölti be a 3-at , nem köteleslk felvenni

2011. szept. 20. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

Irassam be márciustól bölcsibe, mire beszokik, majdnem kezdődik a nyár, nyári szünet és után ovi.

magyarul a ygrekkel is ibabrálnak, éppen hogy megszokna egy közsséget, már ki is kerülne onnan.


komolyan úgy érzem, csak azért szívantak, mert gyerekem van


A munkahelyem, hogy nem vett vissza szeptembertól és az egész oktatási rendszer:-(((


Már azon is gonolkodtam, hogy mielőtt lejár gyes, elmegyek táppénzre és valahogy kihúzom nyáron a szabikkal együtt, amik bent vannak.

2011. szept. 20. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
van ismerős anyuka akinek felvették a kislányát oviba,úgy,h okt 15.-én lenne 3 ... pedig elég felkapott az ovink ... szóval attól függ kinek a kije vagy,vagy kit ismersz... :S
2011. szept. 20. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Ne haragudj, hogy érdemben nem tudok hozzászólni. De érdekel a téma. Az én fiam júniusban múlt kettő, nagyon remélem, hogy elég csak 2012 tavaszán jeleznem, hogy azév őszén mehessen.
2011. szept. 20. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Elég akkor jelezned,ha hamarabb próbálod,úgyis elhajtanak azzal,h majd akkor.
2011. szept. 20. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!