Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Neveléstechnikailag helyes...

Neveléstechnikailag helyes vagy nem a kisfiamra szoknyát adnom?

Figyelt kérdés
Ha szeretné kipróbálni, akkor mi a teendő?
2011. szept. 20. 10:55
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Mennyi idős? Meg kell neki mondani, hogy szoknyát a lányok hordanak.
2011. szept. 20. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Az archivumban olvasgattam erről és ez a kérdés engem is meglepett. Főleg a végén az 55%-os válaszadó. Azt nem értem, hogy most ezt oktatják a pedagógusoknak vagy honnét szülték meg?

Itt a másik kérdés:

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__kisgye..

2011. szept. 20. 11:00
 3/8 A kérdező kommentje:

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__kisgye..


Ez a kérdés nagyon érdekes. Itt az egyik szülő arra hivatkozik, hogy a fia kéri. Ez nem értem.

(22 hetes kismama vagyok, a gyerekem öt éves)

2011. szept. 20. 11:01
 4/8 anonim ***** válasza:

neveléstechnikailag???? Az mi? Bocs az értetlenkedésért!

De: az, ha egy 3 év körüli kisgyerek néha-néha felveszi a szoknyádat, még nem gond, hisz ők ekkor vannak az ödipális-korszakban, mikor az ellenkező nemű szülő a példakép, belé "szerelmesek", mindenben igyekszenek vele azonosulni. Megengedheted néha, de tudatosítsd benne, hogy szoknyát a lányok hordanak!

ha meg ebből a korból már kinőtt, akkor nem valószínű, hogy magától szoknyát húzna... Ők már megértik a nők és a férfiak közti különbségeket.


Persze az előző években még az óvodáknak is meg akarták tiltani a nemi szerepek erősítését.. Szóval: ha te jónak látod....

2011. szept. 20. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
pedagógiailag :)
2011. szept. 20. 11:13
 6/8 anonim ***** válasza:

Én 11 éve óvodapedagógusként dolgozom egy kisvárosi oviban, vagy egy kislányom, ő most kilenc éves. Én úgy látom hogy mostanság megszüntek azok a határok, sztereotípiák amikben mi még kiskorunkban nevelődtünk.

Egyre több lány gyermek öltözködik fiúsan és egyre több fiú gyermek öltözködik lányosan. De ez alapjába véve nem igazán gond. A gond késöbb jelentkezik, amikor gyermekkorukban bizonyos vágyakat elfojtottak a gyermekekben kicsiként és ez késöbb, a tinédzserkorban jelenik meg. Ismerősöktől, barátoktól hallottam és itt a fórumon is sokat olvastam róla hogy a fia elkeszdett kamaszodni és női ruhákat vett fel. Ez már probléma.

A baj az, hogy gyermekkorában nem engedték a szülők, hogy kipróbáljon lányos dolgokat, amitől érthető módon a szülők féltették, nehogy az azonos neme felé forduljon és ahol ez az erős tiltás megvolt, a kamaszkorban megjelenik és ekkor lesznek a gyerekek emósak, metálosak stb. Ilyenkor ellenszegül a szülőnek és csakazért is azt csinálják, amit a szülők nem szeretnének.

A pályafutásom alatt négy olyan fiú gyermekkel találkoztam, akik önszántukból, pusztán érdeklődésből vették fel a szoknyát és nem a szülők eröltették rá. Nagycsoportosként cikinek érezték és akkora elhagyták, de 4-5 évesnél még teljesen elfogadható. Ezt gyermekpszichológiából tanítják a főiskolán.

2011. szept. 20. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Ha ki szeretné próbálni, akkor rendben van, de utcára nem illik.

A lányom ovijában tavaly színdarabot adtak elő az ovónénik és mivel csak női dolgozók vannak a férfi szerepeket is ők játszották. Valahányszor bejött egy ovónéni királyfi ruhában bajusszal, vagy szakállas királyként hatalmas röhögés támadt a nézőtéren. Szerintem ez a normális ovis magatartás. Fel lehet próbálni, lehet benne játszani, mesét előadni, de utcára a fiúknak nadrág való.

2011. szept. 20. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Már kipróbálta, de csak farsangra engedem meg neki, hogy nyilvánosan felvegye. Nem szeretném, ha bántódása lenne emiatt.
2011. szept. 20. 15:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!