Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit tesztek, ha nem alszik a...

Mit tesztek, ha nem alszik a gyereketek a bölcsiben?

Figyelt kérdés
Mit tesz a gondozónő és mit tehet a szülő? A lányom itthon nagyon jó alvó, magától megy az ágyába délben és este is, de a bölcsiben nem tudom elaltatni. Igaz, még csak két nap telt el, de ti mit csináltok ilyen esetben:
2011. szept. 20. 12:56
 1/6 anonim ***** válasza:

Ott vagy, mikor a gondozónők altatják őket?

Lehet, hogy fura még neki a környezet, ezért megy nehezen az elalvás. Ha majd megszokja a bölcsit, el fog aludni. Otthon mondd el neki, hogy a bölcsiben fog aludni, színezd ki kicsit, milyen jó is lesz ott! A gondozónő tudni fogja, hogy mit tegyen, hogy altassa el kíméletesen, hisz ez a hivatása.

2011. szept. 20. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Hallay Katalin válasza:
Gondozónőként dolgoztam :-) mi álltunk a gyerekek mellett v mesét olvastunk.Nekünk azt mondták, hogy minél unalmasabbak vagyunk a gyereknek annál könnyebben alszik majd el.Új környezetben a felnőtt is nehezen alszik el nemhogy egy kisgyerek.Majd beszokik igazán akkor elalszik.Sok sikert a bölcsihez.
2011. szept. 20. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
Nekem 3 kisfiam van, a legkisebb még bölcsis. Én ott soha nem altattam Őket, az a Gondozónő feladata. Ha ott vagy, nem is fog elaludni!!! Ha nem lát, akkor pár nap vagy pár hét alatt hozzászokik, aludni fog. Ne aggódj ezen, nem rossz a bölcsi. Csak mi sajnáljuk annyira a piciket, ha látjuk, hogy sír utánunk. De az is csak pár perc.. Hamar megszokják. remélem tudtam segíteni.
2011. szept. 27. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

a fiam itthon egyedül alszik el délben is és este is.csak leteszem a kiságyba,és kijövök.

a bölcsiben egyelőre elég nehezen alszik el.szokatlan a zaj,a sok gyerek a fény,az ágy.és persze az,hogy nem én fektetem le.nálunk az anyuka nem altatja a gyereket,a gondozónők csinálják.a mi gondozónénink, nagyon normális,fiam nagyon szereti.a bölcsiben úgy alszik el,hogy melléfekszik a gondozónéni.nem akartam elhinni,amikor meghallottam,hogy egy "idegen " ember melléfekszik,hogy el tudjon aludni a gyerekem.le a kalappal előttük!!!!szóval ez majd fog változni,két hét nagyon kevés.remélem hamarosan szépen elalszik egyedül.

2011. szept. 27. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ilyent nem is hallottam,h anyuka altatja a bölcsibe a gyermeket.Még beszoktatás alatt se.

Nálunk is,ha kell a kisgyermek mellé fekszik,vagy átöleli,szeretgeti ha nem tud elaludni.

Beszoktatás után 1 héttel már simán elaludt a gyermekem.

Altatáskor is csak kint ültek a szülők(gyermekek nem tudták) és ha gond lett volna,csak akkor szóltak volna ki.

Lehetett hallani h páran pityeregtek,beszéltek,de kb.15 perc alatt minden gyerköc elaludt. Meg is mutatták,olyan édesen aludtak.Meg lehetett őket lesni.:o)))

2011. szept. 27. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nálunk sem altathatta egy szülő sem a gyerekét. Az enyém úgy ment bölcsibe, hogy én még otthon sem tudtam nagyon elaltatni, mivel épphogy le tudtam szoktatni a cicin elalvásról. A gondozói viszont 2 hét alatt megtanították neki! Ők mesélték, hogy melléfeküdtek vagy ölbe vették, ringatták, attól függ, hogy mire volt igénye. Aztán már elég volt egy kis simi, de néhány hónap alatt odáig jutott, hogy evés után az elsők között aludt el teljesen egyedül! :) Hozzáteszem, otthon még én még mai napig harcolok vele, egyszerűen nem akar aludni. Az oviban meg azt mesélik az ovónénik, hogy ott is az én fiam már alszik a mese alatt, míg a többi még nézelődik.
2011. szept. 27. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!