Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit adjak 3 évesemnek enni,...

Mit adjak 3 évesemnek enni, ha már mindent megunt?

Figyelt kérdés

Az a legnagyobb probléma mostanában, hogy kicsi fiam válogatós lett. Igaz most sajnos beteg, így nem nagyon megy a kaja. Mindent eszik amúgy, de jó lenne a változatos étrend. Nem lehet mindig tésztát ennie, mert azt imádja, főzelékeket abszolút nem eszi meg( kicsi korában napi 2x csak azokat főztem Neki), májkrémes, zsíros, párizsis, mézes kenyér,ezek mennek nap, mint nap, Nesquick golyócskák reggelente. Ebédre általában tésztafélék, levesek: húsleves, gyümileves, gulyásleves.

Te mit adsz Gyermekednek? Segítenél nekem ebben a kérdésben?


2011. szept. 21. 22:06
 1/7 anonim ***** válasza:
72%

Válogatást nem engedek, ha a gyerekeimen múlna, ők is tésztán élnének, na ez nálunk nem megy. Eléjük teszem a kaját, ha nem kell, nem esznek, de nincs B-menü.


Heti 1x van tésztanap, 1x főzeléknap, 1x húsmentes nap, 1x halnap. Tehát próbálom ésszerű keretek között tartani a táplálkozásukat. Nagyon sokat böngészek a neten receptek után, figyelek az egészségre és nem szempont, hogy a gyerekek mit szólnának hozzá, hiszen mint írtam, ha az ő szavazatuk döntene, semmi tápértéket nem vennének magukhoz.


A nagyok már 6 évesek, ők is így lettek szoktatva kicsi koruk óta, nem is válogatósak.

2011. szept. 21. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
72%
Nálunk sem volt válogatás. Nem kaptak külön kaját,hanem azt,amit a többiek ettek. Ha valami nem ízlett,akkor elmentek az asztaltól,és a következő étkezésig nem kaptak semmit. Soha nem maradtak éhen,megettek mindent. Ha valamit nem szerettek,akkor legfeljebb kevesebbet ettek belőle.
2011. szept. 21. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Tejbegríz, bundáskenyér, joghurt müzlivel és gyümölccsel, lágytojás, sült tök. Ebédre tepsis penne, ha a tésztát szereti, töltött krumpli, rántott máj, rizses husi, gyros husi friss zöldségekkel, tejszínes gombamártásos csirkemell, tepsiben sütve zöldségek, rizskoch, rakott krumpli, grillezett zöldségek, raguleves, tejszínes tárkonyos raguleves.
2011. szept. 21. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

A leves keszitesenel mar vedd figyelembe, hogy a babad mit szeret, es olyan zoldsegeket tegyel bele, akkor szivesen fogja elfogyasztani pl.

Ha beteg, akkor mindig legyen gy.novenytea keszen, amit mezzel es citrommal izesitesz. Aztan kapjon narancsot, mandarint. Ezt nalunk a pici ha beteg, mindig szivesen szopogatja, tehat eszi.

Ha jobban kivanja a gyumolcsot, akkor hadd egyen, mert ez segiti a gyogyulasban is.

2011. szept. 21. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Első válaszolónak: Tökéletesen csinálod!!! Nagyon ügyes vagy, ezt így is kell csinálni! Nálunk addig nem is volt gond, míg pépesíteni kellett az ételt, rengeteg zöldséget, halat, főzeléket kapott. Mikor kicsit nagyobbacska lett, azt tettem elé, amit mi ettünk, persze etetni kellett, hiszen még azért pici volt(minahogy most is:)), de igazából anyósom rontotta el, mert Ő ráhagy mindent, kínálja krémtúróval, túró rudival, sós kukaccal, ráadásul amikor főzök, és jön hozzánk hozza a tésztát, amit kisfiamnak főzött! Persze, hogy azt eszi meg, amit a mama hozott...Azóta tésztás, és nem hajlandó pl a húst megenni! Halat?! Azt felejtsem is el! Na de azt hiszem fogok ezen változtatni....
2011. szept. 21. 22:26
 6/7 anonim ***** válasza:
63%

Azért ne adj mindig tésztát, mert azt szereti. Néha igenis készíts főzeléket, vagy husit párolt zöldséggel, vagy bármit. Ha nem eszi, kapjon vajas kenyeret vagy tegnapi maradékot, és délután újra az aznapi ebéddel kínáld.

Nem rtem ezt a mondatodat: "Mindent eszik amúgy, de jó lenne a változatos étrend." Ha mindent eszik, akkor változatos az étrendje, nem?

2011. szept. 22. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
08:34-es válaszolónak: Igen, kicsit elírtam, félreértelmeztem. Arra gondoltam, hogy amikor kisebb volt, akkor megevett mindent, most nem, mert válogat. Szóval így értettem. Pl: sóskát heti 2x is adtam, és megette mindig, most meg esze ágában nincs! Főzelékeket egyáltalán nem, kiköpi. :( Elsősorban a tészta az első, na de nem lehet minden nap azt enni ugye. Húst szintén kiköpi, pedig már annyira össze aprítom, hogy észre sem lehet venni, de Ő megtalálja a szájában azt az 1mm-t is, és már löki ki a szájából. :S Őrület komolyan mondom! Most már jól van, kicsit még az orra folyik, remélem vissza tér majd az étvágya. Ma délután persze májkrémes kiflit evett, de rá 1 óra múlva mondja, hogy éhes vagyok anya! (?) Megetettem Vele 1 almát. Vacsira tejbegrízt csináltam, na azt mind megette. El lenne Ő ilyen nyim-nyam ételen, de nem egészséges ez.. Igyekszem változatosan csinálni a jövőben az enni valókat, csak időm is legyen rá.
2011. szept. 22. 21:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!