Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2 éves kislánynak hol jobb?...

2 éves kislánynak hol jobb? még az anyukája mellett, vagy beadni bölcsibe?

Figyelt kérdés
othon vagyok , most született a kisteso.szeretném a 2 éves kislány igényeit is nézni.
2011. szept. 22. 09:43
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
szeret gyerekekkel játszani,(suli miatt a nagyobbak most nem jönnek játszani) nem tudom, én elég vagyok , hogy játszak vele? nem unalmas neki velem?
2011. szept. 22. 09:44
 2/12 anonim ***** válasza:
27%
Ha most született a kistesó, akkor lehet kevés leszel neki. Próbáld meg a bölcsit. Viszont van egy olyan fele is, hogyha nem jön össze a dolog, akkor nehogy visszájára forduljanak a dolgok és testvéri féltékenység alakuljon ki.
2011. szept. 22. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha viszed játszóra és gyerekek közé hetente néhányszor akkor elég. És már ott lesz a kistesó! Hihetetlenül hamar játszótárssá válik.

Vond be a baba körüli teendőkbe és élvezni fogja!


Emellett arra is gondolj, ha bölcsibe adod, az elején várható hogy folyamatosan beteg lesz. Nem hiszem, hogy élveznéd az újszülött mellett a betegápolást, arról nem is beszélve, hogy a pici is ki van téve a fertőzésnek.


Amúgy a beszoktatás két hét. Addig hova tennéd a picit?


(Azt már csak zérójelben kérdezem, hogy vajon hol lakhattok egyáltalán, ahol adnának bölcsi helyet??)

2011. szept. 22. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
2 éves gyereknek az anyja mellett a helye. Lehet vele menni játszóra, játszóházba, bárhová ahol a környéketeken gyerekek között lehet, de nem jó bölcsibe adni. A bölcsi egy szükséges rossz ha nem lehetsz otthon. Ha most született tesó akkor főleg nem adnám most bölcsibe, mert borítékolt a féltékenység, amiért a kicsi otthon lehet veled. Nem is értem hogy jut eszedbe :(
2011. szept. 22. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem vinném bölcsibe, otthon lenne velünk. Próbálnék én programokat szervezni, elég, ha sokat sétáltok,parkokba jártok, játszótérre stb.
2011. szept. 22. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

4(!) éves korig otthon, anya-apa mellett az ideális! mégha nem is lehet betartani. Igaziból attól kezdve játszanak együtt. 3 év alatt semmiképp nem jó neki(tudom, hogy sokszor szükség van rá, de ha nem muszáj,ne!)


a kétévesek egymás mellett játszanak és nagyon hiányolják anyukát, de ezt még meg sem tudják mondani, nagyon fájdalmas tudatalatti érzés forrása ez!!!


Neked fárasztóbb, de ne vedd el ezt a pótolhatatlan évet tőle, ez egész életre szóló alap-biztonság-bizalom érzést ad. És a kistestvér miatt most úgy érzi, eltávolítjátok(mert a másik a fontosabb)


a magzati kor és az első három év egész életre kiható,

nagyon nehezen tudatosítható - ezért az itt történt sérülések későbbi nehezen gyógyítható betegségforrások

(10-15 gyerekre nem lehet annyira figyelni, bármennyire is szeretettel vannak ott a gondozók! - és ami nagy baj: az ősbizalom sérül, mert elveszít valamit, amit nem tud megfogalmazni, nem érti)


nagy szeretettel, figyelemmel kell körülvenni a kicsi embert - ez az ő érdeke és a Te érdeked is, mindenki érdeke, hogy szabadlelkű, boldog, kreatív felnőtté váljon

2011. szept. 22. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
29%
Az én első gyermekem 2 évesen ment bölcsibe, mert ott jobban érezte magát. Én az újszülöttel és a háztartással foglalkoztam rengeteget, így Ő napközben gyerekek és játékok között, szakemberekkel -így volt jó, de ez gyerekfüggő szerintem.
2011. szept. 22. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

+ nem unalams, egy ilyen kicsit nem kell szórakoztatni, hihetetlenül fontos dolga van egész nap: megismerni a világot, tanulni az anyanyelvet.(ugye milyen nehezen tanul egy felnőtt nyelvet? nagyon nehéz munka ez)


Az szeretetteljes odaadó figyelmedre van szüksége, attól boldogan nyugodtan "dologzik" ő egész nap. Minden este egy rövid kis (verses)mesét, Weöres Bóbitájából verset,egyszerű dalocskát(lehet ua. az ismétlés biztonságadó, nem a változatosság a cél még ilyenkor) a lefektetés szertartásnál- ez nagyon fejleszti és nagyon szeretik. Ha a tevékenységidet is kis dalocskákkal kíséred, nagyon jó hatással lesz rá.

Kodály Z: kis emberek dalai (egyszerű, pentaton dalok kellenek,Kodály sokat beszélt erről, mert azt hamar utánozni is tudja)

[link]

2011. szept. 22. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
még 3 hetes a pici. annyira még játszoházba nem mentünk. sétálni szoktunk.egyébként köszi a válaszokat.megerösitettétek bennem az érzést. föleg kedves utolsó, szépen leirtál mindent. meghato, hogy tényleg csak egymás mellett játszanak, és közben anyát hiányolják.
2011. szept. 22. 10:29
 10/12 anonim ***** válasza:
44%
Az en kisfiamnak keves voltam. Ez nagyon gyerekfuggo szerintem. Probaljatok meg a bolcsit es ha nem szereti meg mindig van visszaut. Az en kisfiam imad bolcsibe jarni, gyerekek kozott lenni. Itthon unatkozott. Pedig olvastam neki, jatszodtunk, setalni jartunk, rajzoltunk stb. Amoita bolcsis nekunk sokkal jobb. Ugy latom ki van elegitve minden szukseglete. Bolcsibe gyerek tarsasag, kozos jatszoterezes, kozos programok, masfele megprobaltatasok. Utanna hazajon itthon vagyunk neki mi, nyugodt kornyezet, masfajta megprobaltatasok. Nekunk bevallt. Igaz nallunk nincs kisteso.
2011. szept. 22. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!