Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Diafilmet néző gyerekek...

Diafilmet néző gyerekek Anyukái! Milyen meséket ajánlanátok 3 évesnek? Még nem diázott. Könyvből a Bartos Erika könyvek jönnek be, a "nagyobb" mesék még nem (Hamupipőke meg hasonlók).

Figyelt kérdés
2011. szept. 22. 13:50
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem 2,5 éves a fiam,és az alapmeséket nézzük vele.Öreg néne őzikéje (ez a kedvenc),Piroska,Jancsi és Juliska,de vannak ezer évről megmarad "oktató mesék",ilyen a Robika és a kresz (ebben ilyen aranyosan el van mesélve,hogy nem szabad kiszaladni az útra meg ilyenek),vagy a Zsuzska segít anyukának.Ezekből még tanul is,és szépek a rajzok.Ja,és rímelnek a sorok,ez külön tök jó szerintem.
2011. szept. 22. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Őreg néne özikéje de a gyerek röhögött rajta mi a férjemmel zokogtunk..


állatos mesék javarészt sok magyar népmesét, szállást kérő róka a kedvence.

a nagy meséket valóban nem még nem lenne türelme.

2011. szept. 22. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
89%
Lehet kapni diafilmként Bogyó és Babócásat Bartos Erikától.
2011. szept. 22. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Az én 30 éves diafilmjeim a következőek:



Zengő ABC

Róka Rudi a cirkuszban

Én és a testvérkém

Öreg néne őzikéje

Állatok és kicsinyeik

A tücsök és a hangya

Almafácska meséje

Óvoda az őserdőben

Boribon a játékmackó

Jancsi és Juliska mézeskalácsháza


A legkisebb nálunk is három éves.

2011. szept. 22. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

A majdnem 3 éves kisfiunk kedvencei: Kismalac és a farkasok, Csipkerózsika. De szívesen nézi/hallgatja a Jancsi és Juliskát, az Öreg néne őzikéjét is. Szülinapjára szeretném beszerezni a Hamupipőkét, Piroska és farkast, Holle anyót, A rút kiskacsát és A három kismalacot.


Egyébként a diafilmeken a "nagyobb" mesék is könnyebben emészthetők - szerintem -, mert szinte minden esetben versek formájában íródnak, a képek sokkal részletesebbek, viccesebbek a történetek és több lehetőséget adnak a szülőnek a hangszínváltásra, az érzelmek hanglejtéssel, hangszínnel való kifejezésére. Szóval ne félj a "nagyobb" meséktől sem. Egy-kettőt szerezz be, s majd kiderül, hogy most vagy fél év múlva olvassátok. Sőt talán pont az lesz izgalmas, hogy nem Bogyó és Babóca meg Anna, Peti, Gergő.

2011. szept. 22. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Én diázok a gyerekeknek, akik 3.5 és 22 hónaposak.


Piroska és a farkas

Hófehérke

A telhetetlen méhecske

Ügyes vagyok, tiszta vagyok

Madárijesztő manó

Jancsi és juliska

Elveszett játékok

Télapó és ezüstmackó

Gabi karácsonya

...

Hirtelen ezek jutottak eszembe, ezek mind az én régi diafilmjeim voltak:)

2011. szept. 22. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

nekunk jo nagy lcd tvnk van, egy bena szgeppel kotottem ossze, es letoltottem az osszes letezo diafilmet :D mi azon diazunk

a 3 nyulak a kedvence, meg a sicc!, meg a mehemed es a tehenek, meg a kiskakas gyemant felkrajcarja, stb

2011. szept. 22. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Utolsó


Honnan töltötted le a diákat?

2011. szept. 23. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
nCore
2011. szept. 23. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!