Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Megbűnteted a gyerekedet, ha...

Megbűnteted a gyerekedet, ha összekoszolja magát?

Figyelt kérdés

Családi házban lakunk,kisfiamat nyáron a szünetben naponta többször fürdettem le,öltöztettem át,mégis ha a szomszéd kislány átjött megdöbbenve szaladt hozzám,hogy milyen koszos a kisfiam aki éppen a homokozónkban játszott,mondtam neki a probléma nem itt kezdődik :-) .

Természetesen evés előtt ,wc használat előtt és után kezet mos,minden nap zuhanyozik.


2011. szept. 24. 14:11
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:

Nem!

A gyerek játszik. Akkor evés után is szidjam le, mert egyedül próbált enni és a kajcsi -legnagyobb igyekezetem ellenére is- lelandolt a gatyóján?

Ugyanmár:)

Ő gyerek , én meg tudom hol a kád, meg a mosógép. Hát ennyi:)

2011. szept. 24. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim válasza:
a gyerek játszik, így koszos lesz. én kiskoromban imádtam pl. a homokozóba megfürdeni. :D nem kell leszidni..
2011. szept. 24. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
Jézus,dehogy is büntetem meg!Egy kisgyerek koszos lesz,ha kint játszik.Az én 3 évesemet is naponta többször át kell öltöztetnem,ráadásul egy kiló homokot rázok ki belőle naponta.De legalább jót játszik a kertben.
2011. szept. 24. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:

nem

de ha szólok hogy kislányom ott egy pocsolya //látom hogy belemenne de most nincs rajtunk gumicsizma orvoshoz megyünk// és direkt belemegy mert ugye ilyen van na akkor azért leszidom.

2011. szept. 24. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
Az enyém még csak 2 éves, de jócskán kell már rá mosni egy jó ideje. Én teljes boldogsággal nézem végig minden egyes nap, hogyan koszolja össze magát játék közben a többi gyerekkel együtt, mert ugyebár a játék ezzel jár. Aztán ugyebár következik, hogy órákra beáztatni azt a rengeteg ruhát, utána esetenként súrolni, meg ügyeskedni a foltok eltüntetésével, de mindezek ellenére még eszembe sem jutott ilyesmi, hogy megfegyelmezni, hogy ne koszolja össze magát. És nem fog ez változni a későbbiekben sem. A férjemre sem szoktam rászólni, hogy ne koszold már be a ruhád munka közben, hát akkor a gyerekre hogyan is szólnék rá?!
2011. szept. 24. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:

Nem, dehogy!:)

Egyedül akkor szólok rá, ha kajával DIREKT összekeni a ruháját. Ezt úgy kell elképzelni, hogy pl. a fagyit direkt a pólója fölé tartja, hogy rácsepegjen. Ezt nem engedem.

Egyébként azt csinál, amit akar, és olyan koszos lesz, amilyen csak szeretne:)

2011. szept. 24. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
dehogy büntetem, azért koszos, mert a dolgát végzi = önfeledten játszik. Mikor állandóan a kórházban feküdtünk, szép tiszta volt, mégse örültünk neki.
2011. szept. 24. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:

Nem.

Dehoyg is, had legyen koszos, játszik-koszolódik.

Átöltöztetem ha olyan és kész.


Egy dolog az amit nem tűrök, ha időnként tollal összerajzolja abőrét. Azért nagyon nagyon mérgeds vagyok,és azt nem is engedem.


(2,5 éves)

2011. szept. 24. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:

DEHOGY!


Nekem lányom van, 2,5 éves, de mindig koszos, maszatos, csapzott a haja, olyan mint egy utcagyerek:-))

2011. szept. 24. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
Szia! 2 gyerekem van, 5 és 2 évesek, fiúk. Egész nap a kertben vannak, homokoznak, csúzdáznak, labdáznak, saraznak, fociznak stb. Esélytelen lenne, hogy tiszták maradjanak önfeledt játék közben. Amit nappal összekoszolnak, azt este bedobom a gépbe, kimosom és másnapra megszárad. Van, hogy naponta 2x cserélek rajtuk ruhát, akkor már örülök :) Dehát az a dolguk, hogy jól érezzék magukat játék közben. Néha úgy néznek ki, mint az árvagyerekek.
2011. szept. 24. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!