Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan vészeljük át ezt a...

Hogyan vészeljük át ezt a nehéz időszakot?

Figyelt kérdés
Nem szeretném, hogy a kapcsolatunk lássa kárát. Arról van szó, hogy van egy 3,5 éves kislányunk. Amióta ovi van, azóta nagyon dacos lett (előtte is voltunk már dackorszakban, de az nem volt ilyen durva). Minden reggelünk, délutánunk, estén vitával, veszekedéssel telik a férjemmel, mert nem egyformán nevelünk. Ő sokkal engedékenyebb, én sokkal szigorúbb vagyok. Az én hibám (elismerem) az, hogy azonnal ugrok minden sz@rra. Viszont idegbajt kapok attól, hogy a férjem mindenben megcsinálja vele azt, amit szeretne, csak hogy ne hisztizzen és hogy időben el tudjunk indulni, vagy ne félmeztelenül ordítson a szoba közepén, nehogy megfázzon. Hiába mondom neki, hogy ezzel azt érjük el, hogy a gyerek csakazértis ordít, hisztizik és mindig elő fogja venni ezt a "fegyverét" ha el akar érni valamit. Ráadásul ezek miatt a dolgok miatt nem is engedi a gyerek, hogy bármit csináljak vele, öltöztessem, enni adjak neki, sőt ma apával akart volna oviba menni, de ez nem volt lehetséges, ezért velem volt kénytelen elindulni, fél útig üvöltve, hogy apa. Ez a lelkemnek borzasztóan rosszat tesz. Mit csináljunk, kihez forduljunk, szerintetek hogy kössünk kompromisszumot? Nagyon szeretem a férjemet, mindent megtesz a családért, nagyon lelkiismeretes és jó ember, de ez a dolog félek, felőröl minket. Köszönöm a válaszokat.
2011. szept. 28. 13:29
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Ha szereted a férjed és Ő is szeret/tisztel Téged, akkor meg kell értenie, hogy ketten kell felnevelnetek egy gyerekt és nem szabad ennyire széthúzóan nevelnetek! Így a kislány is csak összezavarodik! Az a szülő, aki következetes és határozott, nem rossz szülő, hanem hosszútpván a legjobb! Persze szeretet és megértés is kell egy gyerekhez, hiszen neki is lehet rossz napja. Le kell ülnöd nyugodt körülmények között a Férjeddel és megbeszélnetek egy közös "haditervet" és közös "fegyvereket", nektek szülőknek. Ketten egymás figyelembevételével kell jól felnevelni a gyereketeket! Ezt meg kell értenie Neki is. Nem szabad hagyni a dolgokat és ha hisztizik, ott kell Őt hagyni és kapkodni sem szabad. Ha várható a reggeli műsor, keljetek korábban egy fél órával és ha jön a balhé, amíg le nem nyugszik a szobájában kell maradnia. (nem fog megfázni egy lakásban). Minden megbeszélésen alapszik akár a Férjeddel, akár a gyerekkel. Ha nyugodtabb, el kell neki mondani, hogy amikor hisztizik, nagyon mérgesek vagytok rá és felesleges, mert ha szépen kér valamit Ti is szívesebben segítetek Neki, mert ha hiszzisen teszi, nem fogja majd elérni! De akkor ha ezt mondod, ténlyeg nem szabad, h hisztivel bármben is célt érjen!! Sok sikert és boldogságot!! :)
2011. szept. 28. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen. Igen, tudom én is az agyammal, hogy mit kell csinálni, csak már kiírni is jó volt magamból. :(
2011. szept. 28. 13:43
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Azt hiszem túlságosan hajtod az igazadat. Nekem is van egy 3 éves kislányom (rajta kívül még két kisebb testvére is), ő is dackorszakos ráadásul elég nehezen ment (megy) az oviba szokás is. Igyekszem normális határokon belül tartani, de!!! Be kell hogy lássam, már nem kisbaba. Van véleménye, akarata. Nyilván még csak egy kisgyerek, de növekszik és hagyni kell nőni. Bizony sok esetben hagyni kell, hagy tanuljon a saját kárán. Amúgy elég szigorú szülőnek tartanak (Anyukám szerint katonatiszt vagyok), mégis mióta elkezdődött az óvoda meglágyultam egy picit. A férjem nehezményezi, hiszen a rend, fegyelem elvét követné, de leültünk beszélgetni és elmagyaráztuk egymásnak a véleményünket. Én beláttam, hogy nem mondhatok ellent Apának a gyerek jelenlétében, el kell fogadnom akármit is mond. Apa belátta, hogy lazábban kell fognunk a gyeplőt. Lassacskán jobb lesz a helyzet. A gyerek kevésbé drasztikusan feszegeti a határokat, Apa és Anya lassan összhangba kerül. Hidd el sokszor többet érsz egy csendes öleléssel, mint egy "végig rángatom az utcán hisztivel".
2011. szept. 28. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Igen, én is így gondolnám, hogy csiszolódjunk össze, mert bennem is van hiba elismerem (írtam is), de nagyon nem tartom jónak, ha meg van engedve a gyereknek valami, amiért hisztizik és emiatt vagyok sokszor nagyon ideges. Leírom a reggeli konkrét szitut, amin összevesztünk. A lányunk az oviban nagyon csendes, még nem szokott be igazán, emiatt szerintem azért csinálja a hisztit reggelente, mert nem szeretne menni. Az volt a szitu, hogy öltözzünk át, ugye ehhez le kell venni a pizsamát. Nem akarta, férjem próbálgatta mondogatni neki, hogy vegyük le, ha most nem veszed le, akkor én veszem le, mert indulnunk kell. Nem vette. Már én is ideges voltam. Fogtam és lehúztam a gatyáját és levettem róla a bodyt tiltakozása ellenére. Innentől jött a hiszti, fetrengés, hogy visszaveszi a pizsit. Én elvettem tőle és feltettem a szekrénybe magasra, ahol nem éri el. Ült a gyerek félmeztelenül, üvöltött, a férjem meg levette neki a pizsamát és odaadta, hogy vegye vissza. Utána jött a magyarázás, hogy ismét vegye le. Ez volt kb. 20 perc, mire végül fel tudtak ugyan öltözni, de már mindhárman kiborultunk. Persze aztán jöttek az olyan beszólások, amikről tudom, hogy csak idegességében mondta a férjem, de nagyon rosszul esett. Hogy neki már elege van az egész családból, mindenkiből úgy ámblokk. Meg legszívesebben nem jönne haza. Tudom, hogy ez nem komoly, de azóta fél pillanat alatt el tudnám sírni magam. :(
2011. szept. 28. 14:00
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Az első vagyok. Neharagudj, de a Férjednek egy csepp érzéke sincsen a gyerekneveléshez!! Túlzottan türelmes. Ez nem is inkább türelemnek nevezhető, hanem hülyeségnek!! A saját dolgát nehezíti.

A gyereknek meg kell tanítanotok, hogy összesen 3x kértek valamit! Ha Ő nem teszi meg 3.ra sem, akkor TI végzitek el. Pl Ti vetkőztetitek le. DFe ha a Férjem ilyet csinálna, hogy én vbalamit mondok/teszek, Ő meg az ellentétjét és a gyerek előtt tipor a földbe, mert ezzel ezt tette, tuti úgy kiakadnék, hogy magamra sem ismernék. Persze nem a gyerek előtt!! Beszélgess mielőbb a Férjeddel és közöld vele, mit hogyan kéne. Neked muszáj lesz türelmesebbnek, megértőbbnek lenned. Este készítsétek ki a ruhát, kettőből válasszon a gyerek még este és reggel azt kell felvennie, amit Ő akart, így talán jobban megy majd. a Férjeddel meg közöld, h nagyon fáj ha ilyet mond és gondoljpn bele, mi lenne, ha egyszer Neked sem lenne kedved hazajönni??? A Pasik miért hiszik azt, h csak Ők léphetnek le hirtelen???? Érzelmek, türelem, szeretet, határozottság és következetesség kell nektek egymáshoz is és a gyerekhez is! Jah és eszetekbe ne jusson egy jó darabig kistesó!!!! :) Már bocsi. Sok sikert!

2011. szept. 28. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm, megpróbáljuk ezt az ő válasszon a két garnitúra ruha közül, remélem beválik. Igen, én is úgy gondoltam, hogy igazam van ebben, de tudom, nekem is változni kell és türelmesnek kell lennem.
2011. szept. 28. 14:15
 7/13 A kérdező kommentje:
Amit mondott, hogy nem jön haza, meg elege van, tudom, hogy csak dühében mondta, nem komolyan. Én is mondtam már olyat, hogy nem akarok hazamenni sajnos. :(
2011. szept. 28. 14:44
 8/13 anonim ***** válasza:

Tegnap 13:44-es vagyok. Ó az előbb leírt szituációban maximálisan igazad van. Apa gyenge volt a gyerekkel szemben, bezzeg veled szemben nem. Erről tényleg beszélni kell, el kell magyarázni, hogy ez miért nem jó nektek.

Mint írtam nekünk 3 pici gyerekünk van. Bizony elég nagy őrültek háza szokott lenni az esti fürdetés, vacsoráztatás, altatás. Én is rettegtem tőle, hogy egyszer közli velem, hogy elege van. Szerencsére eddig még nem történt meg. Sokat szoktunk beszélgetni róla, igyekszünk újabb és újabb módszereket kipróbálni, hogyan lesz a legjobb. Ennek ellenére vannak nézet eltéréseink hiszen más vérmérsékletű emberek vagyunk. Apa bírja a sírós, üvöltős hisztit, én nem. Én inkább megcsinálom amiért megy a műsor csak legyen már vége. Apa következetesebb, ha a fene fenét eszik akkor sem enged a 10-ből. Persze gondolom én, könnyű neki, nem ő van velük egész nap. Lehet ha nekem kéne csak egy két órát hallgatnom én is jobban bírnám. Na mindegy. Egy szó mint száz, beszélgessetek róla, igyekezzetek megérteni egymást. És a gyerek előtt közös egyetértés legyen!

2011. szept. 29. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Jelentem, tegnap megbeszéltük. Megegyeztünk, hogy mindketten türelmesebbek leszünk, mert biztosan azért vágja be a hisztit a leányzó, mert rosszul közelítünk felé. Én mondtam a férjemnek, hogy ha valamelyikünk hoz valami döntést a gyerekkel kapcsolatban (pl. amikor én elvettem tőle a bodyját és elérhetetlen helyre tettem), akkor ne romboljuk egymás tekintélyét azzal, hogy a másik homlokegyenest ellentétes dolgot csinál. Ha nem ért egyet a másik reakciójával, akkor miután lehiggadtunk, utána mondja el, hogy ő mit csinált volna másként és jussunk közép nevezőre, találjuk meg az arany középutat. Tudom, hogy nekem irtó türelmesnek kell lennem, mert sokszor szakad a cérna és onnantól kezdődik a hiszti. Ma reggel csak annyi volt, hogy a lányom indulásnál mondta, hogy apával szeretne menni, de viszonylag jól tudtuk kezelni. Út közben elmagyaráztam a lányomnak, hogy ez nekem nagyon rosszul esik, hogy mindent csak apával szeretne csinálni, vannak dolgok, amiket anyával csinál, mert apa épp nem ér rá, úgyhogy csak fokozzuk a feszültséget, ha ennek ellenére "apázik". Persze ezt az ő nyelvén próbáltam mondani, remélem értett belőle valamennyit. Biztosan nehéz időszak előtt állunk, de mivel nagyon szeretjük egymást, remélem, hogy átlendülünk a problémákon.
2011. szept. 29. 09:52
 10/13 A kérdező kommentje:
"közös nevezőre"
2011. szept. 29. 09:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!