Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Testvérféltékenység miatt...

Testvérféltékenység miatt kezelhetetlen a 2,5 éves kisfiam. Meddig tart még ez? Hogyan vészeljük át ezt az időt?

Figyelt kérdés
Ha altatok vagy szoptatok teljesen agresszív lesz, piszkál minket, zajong, dobálja a játékait, sikong... Már nem bírom cérnával! A kicsi még csak 4 hetes, ráadásul hasfájós, totál kivagyok!
2011. júl. 3. 12:27
 1/5 anonim ***** válasza:

Korkülönbség hasonló mint nálunk!Apát küldd el venni valami játékért, és adjátok oda úgy a nagynak, hogy a kicsi vette neki! Nálunk ez a játék aszfaltkréta volt, amit azóta is nagy becsben tart!Már 2.nyarat fogjuk kihúzni vele!Azóta is emlegeti, hogy a kistesótól kapta és azt nem adhatja oda senkinek. Fürdésnél, pelusozásnál, öltöztetésnél kérd meg, hogy segítsen. Nálunk ezeket is imádta a nagy, persze az elején nem akart segíteni, de napról-napra egyre jobban belejött. Persze még most is van, hogy egyik nap imádja, puszilgatja, másik nap meg odaadná a postásnak és mindent elvesz tőle, kiabál vele.

Egyedül etetésnél kellett elküldenem egy időben, mert öklendezett a bébikajától, valamiért azokkal nem bírt megbékélni! :)


Kitartás!

2011. júl. 3. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Jaj szegényke! :( Elmúlik,de próbáld meg be vonni egy kicsit a baba "ápolásosába".

Mond neki,gyere bepelcsizzük,adunk enni a kistestvérednek,stb.

Szoptatáskor őt is vedd magad mellé ne érezze azt ,hogy a picivel többet foglalkozol.Még nem érti meg azt hogy nem tud egyedül létezni.

Mesélj neki arról amikor ő is kicsi volt ugyan ezt tetted vele és nagyon boldog vagy ,hogy már ketten vannak.

Éreztesd vele,hogy milyen nagyon jó lesz ha kicsit nagyobb lesz akkor nem lesz egyedül,lesz kivel játszani.

Enged meg neki,hogy tologálja a baba kocsit,persze felügyelettel.

Soha ne beszélj vele hangosan még akkor sem ha hisztizik,mert ezzel hátráltatod a babával való kapcsolatát.

Sajnos nagy türelemmel és szeretettel eléred azt amit én ,hogy a fiaim imádják egymást és SOHA nem veszekednek,,,sőt meg védik egymást.

Nagyon jó testvérek!!

Pedig a Batyika is ezt csinálta :) féltékeny volt,elmúlt..

2011. júl. 3. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

12.41 vagyok,,komolyan könny csordult a szemebe,,nagyon hasonlókat éltem meg és szépnek találom utólag,,,

Most a fiaim 22 és 26 évesek,


Minden jót kívánok!!!!

2011. júl. 3. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nálunk is kábé ennyi a korkülönbség.

Mikor a pici még ilyen kicsi volt, mindig úgy szoptattam, hogy odatelepedett mellénk a nagy és neki olvastam közben. Ekkor még nem vonta el a picur figyelmét a tesó és a zajok.

Másik, ami bejött, hogy szinte minden nap voltam a naggyal kettesben úgy a kicsi 2-3 hónapos koráig. Addig aludt ugyanis jó nagyokat nappal. Nem voltak ezek nagy programok, csak elmentünk kettesben a piacra, postára, könyvtárba, kicsit játszótérre. Addig apa vigyázta itthon a picur álmát. Ha esetleg hamarabb ébredt a vártnál, akkor telefonon riasztott engem.

Meg persze én is mindenbe bevontam. Pelenkázás, vetkőztetés, betakargatás.

Kitartás!

2011. júl. 3. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Próbáltad már a TSMT tornát? Nálunk is tesóféltékenység van (másfél év van közöttük), és sok problémát okozott. 3 hónapja kezdtük el a tornát és mintha kicserélték volna a fiamat. Havi 1x kell menni a konduktorhoz, és heti 5x 30 perc otthoni torna. Szerintem járj utána, a környéketeken is hátha van ilyen
2011. júl. 4. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!