Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan lehet egy 2 és fél...

Hogyan lehet egy 2 és fél évest öltözködésre bírni?

Figyelt kérdés
Az a gondom, ha öltözködésre kerül a sor, akkor a fiamat úgy kell levadászni, aztán pedig egyáltalán nem közreműködő, de olyan szinten, hogy teljesen elernyeszti az izmait, lefekszik a földre. Egy vicc, ha valaki látná, mit művelünk öltözködés címszó alatt... kérlek adjatok tanácsot, mivel lehetne együttműködésre bírni!
2011. okt. 3. 08:32
 1/7 anonim ***** válasza:

Nemsokára ovis lesz,,ott muszáj lesz neki öltözni,vetkőzni.

Elmesélek egy történetet.

Amikor a kislányom kb.ennyi idős volt és persze nem akart fel venni a kis ruhácskáján kívül mást.Igen ám,de aznap reggelre nagyon csípős hideg volt.

Meg unta a férjem a könyörgést a gyerek felé.GYERE ÍGY! Mondta,,el is indultak,de a férjem felvett egy nagyon bő kabátot.A lányom ment piszegett,nézet ,látszott rajta ,hogy fázik.Kérdezte az apja,NOS??MI A BAJ? SZÉP A KIS RUHÁD,,elkezdett pityeregni és mondta a gyerek IGEN SZÉP,DE HIDEG VAN! Igen kislányom hideg mondta az apja.

Azonnal beugrott neki,hogy fel kellet volna húzni a kiskabátot.

De az apu gondolt az ő kislányára és azt mondta neki.GYERE IDE A KABÁTOM ALÁ,ITT JÓ MELEG VAN.Boldogan alámászott hisz nagyon fázott.Így mentek tovább.

Legközelebb nem kellet huzakodni az öltözködéssel.Azt hiszem örökre emlékezni fog rá. Ma már 32 éves 3 gyerek anyja és mindegyik magától öltözködik,mert muszáj..:)

2011. okt. 3. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nálunk ha más nem, akkor a tévé előtti öltözködés beválik. A mese lefoglalja, és jobban hagyja magát.
2011. okt. 3. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ennyi idősen a lányomat kiraktam a teraszra,mert nem akarta a kabátot,meg a sapkát felvenni.Ott annyira hideg volt,hogy rögtön fel lehetett öltöztetni.De a tv nálunk is sokáig bevált.A kicsik sokáig nem hiszik el,hogy kint milyen hideg van!
2011. okt. 3. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
az öltözéssel semmi bajom,nagyon közreműködő,csak arra nem tudom rá venni,hogy maga öltözzön fel.pedig tudná,mert egyszer kétszer már szépen ment neki,de valahogy nem akar egyedül öltözni,elbohockodja,elhülyéskedi,el játssza.aztán meg jön az én nem tudom,mondom neki,de mutatom,csináljuk együtt,de inkább te anya.úgy hogy én inkább ezen dolgozok.sajna az oviba nálunk követelmény.
2011. okt. 3. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Az én kisfiam is ilyen volt 2 évesen. Aztán bepöccentem és nem csináltam tovább. Ha nem segített az öltözésben, akkor letettem neki a ruhát és azt mondtam öltözz fel egyedül vagy így maradsz. Pár nap után mint a kis angyal segített, aztán közel 3 évesen ugyanezt az önálló öltözéssel.

3 évesen már segít mindenben, illetve teljesen egyedül levetkőzik, kivéve a pólót, az még nem megy, kiteszi a szennyesbe a ruhát, pizsit "összehajtva" beteszi az ágyba és egyedül veszi fel a nadrágot, alsónacit, sajnos a többi még nem megy.


Egyébkét az evéssel így ugyanezt csináltam, 2 évesen gyönyörűen evett kanállal, villával, szalvétát használt stb.


A lényeg, hogy ne hagyd, hogy bolondot csináljon belőled. Ha nem akar segíteni neki, akkor tedd oda a ruhát, hogy csinálja egyedül.

2011. okt. 3. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

nalunk a kovetkezokepp mennek:

- ruhaboltos jatek: eljatszom hogy en vagyok az elado, a szekreny a polc, és o "megveszi" a ruhat, amit fel akar venni

- ha egybol feloltozik, akkor legozunk egy kicsit utana

- ha ugyesen feloltozik, akkor felveheti anya zoknijat :)


a masik, amit most vezettem be, hogy vettem a kinaiban ures polokat, meg a kreativ boltban ruhafesteket, es amikor sokaig ugyesen oltozik, akkor egy polot befestunk olyan mintara, amit o szeretne (scooby doo, donald kacsa, stb), es akkor azt veheti fel


fura, hogy eddig nem volt gond az oltoztetessel (sem), csak eleg erzekenyen viseli, hogy apa elutazott, es elojonnek az ilyenek..

2011. okt. 3. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! A tévénézés közbeni öltözés valóban kicsit könnyebb.
2011. okt. 12. 08:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!