Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Tehéntejet - de mikortól és...

Tehéntejet - de mikortól és hogyan?

Figyelt kérdés

Mást mond a védőnő, mást a gyerekdoki, már teljesen elbizonytalanodtam!!!


19 hós a fiam, lassan szeretném elhagyni a tápszert + egy hónap múlva bölcsibe megy és ott úgyis találkozik majd a tejjel.

Eddig csak savanyított tejtermékeket kapott, azok nem okoztak gondot neki, illetve tejbegríztben, egyéb ételben főzve már kóstolta és ott sem volt probléma.


(mindent kicsit később kóstoltattam vele, mert én rengeteg mindenre súlyosan allergiás vagyok, szerencsére eddig úgy tűnik, hogy ő csak a citrusfélékre allergiás, ekcémás tünetei lesznek tőlük)


köszönöm a válaszokat előre is


2011. okt. 3. 12:39
 1/5 anonim ***** válasza:
Adhatod neki a tejet nyugodtan. Először csak feleset. Ami azt jelenti, hogy fele tej, fele meg forralt víz. Ha ettől nem lesz semmi baja, akkor mehet a bolti tej. Ha ettől sem, akkor a tehéntej víz nélkül.
2011. okt. 3. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A kislányom májusban múlt 2 éves. Egészen addig nem kapott tejet, de minden egyéb tejterméket igen.

A nyáron már a 2+ tejitalokat vettem neki. Nyár közepétől pedig tejet iszik, vagyis többször kakaót vagy mackó kávét.

Bolti zacskós tejet vettem(2,8) és felforraltam.

Azonnal elfogadta, szívesen issza azóta is.

2011. okt. 3. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 krisztivan ***** válasza:
Kisfiam 11 hósan kapott előszöer tejet.2.8-ból kb.30ml másnap szünet utána 50ml megint szünet.Nem volt baja tőle így szépen emeltem és minden nap azt iszik.Én veszek neki 3.5-ös házi tejet.
2011. okt. 3. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Én is feltettem ugyanezt a kérdést. bemásolom a linket! http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__babak_..


Én megmondom őszintén egy kicsivel sem lettem okosabb, sőt még jobban elbizonytalanodtam, mert annyira vegyes válaszok jöttek!

Még én is hezitálok, de az enyém még csak 12 hós, szerintem egy 19 hósnak simán adhatsz már tejet! Én biztos, h boci tejet adok neki, nem a boltit, és felsbe fogom hígítani! Bár nálunk a védőnő a boltit javasolta, de ebben biztos nem hallgatok rá!

2011. okt. 3. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy már írtam máshova is.

Nálunk a lányom 9 hónapos koráig szopizott, aztán köszönte szépen nem kérte, ekkor már kapott tejpépeket, de nem volt oda érte, kaptunk tápszer, szószerint már a szagára elfordította a fejét.

Kétségbeesetten mentem a gyerekorvoshoz, hogy most mi lesz éhen fog halni a gyerekem.

Megkérdezte, hogy evett-e már tej alapú, és teje ételeket, joghurtot és pudingot. Mondtam, hogy igen. Erre ő mondta, hogy mehet neki a 2,8-as bolti tej, ahogyan szereti, kakaóban, meg macikávéban vagy csak egy kis cukorral. Azóta kapja, most 3,5 éves, semmi baja nincs és azóta is nagy kedvencek a tejes dolgok.:)

2011. okt. 4. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!