Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 1,5 éves gyerkőcöm házi...

1,5 éves gyerkőcöm házi tehéntejet iszik. Mi a véleményetek erről? Nem baj szerintetek?

Figyelt kérdés

Azért tettem fel ezt a kérdést, mert a kisfiam 13 hós koráig szopizott, majd ezután egy gyógyszerész megsúgta, hogy a tápszert felejtsem el. Azóta én tehéntejet adok neki, házi, pasztörizálás nélkülit. Nincs tőle semmi baja. Viszont olvastam egy cikket a tények-tévhitekben a tejről és maj elájultam. Az emberi szervezet egyik legnagyobb ellenségének tartják.

Szerintetek?


2010. máj. 6. 15:25
1 2 3
 1/22 Vilcsianyuja ***** válasza:
100%
ugyan már, szerencsés a kisfiad, hogy igazi tejet ihat, és ha nem allergiás rá, akkor nyugodtan adhatod neki. gondolom, előtte felforralod. akkor nem lehet tőle baja. már az ókorban kihalt volna az emberiség, ha a tehéntej káros lenne az egészségre, nézd meg a maszájokat, a büszke két méteres feketéket, akik tehéntejjel kevert tehénvért isznak, húst csak ritka nagy alkalmakkor.
2010. máj. 6. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
Igen én is olvastam sok dolgot, de szerintem ha jól felforralod akkor nem lesz tőle semmi baja, több tápérték van abban mint a bolti tejben. Én kecske tejen nőttem fel, egészséges lettem, és még csak nem is mekegek:)A testkontroll könyvben olvastam, hogy nincs szüksége az embergyereknek a tejre ha már kinőttek a fogai és tud rágni, azzal magyarázzák, hogy a kisboci is csak addig szopik amÍg borjú..és minden állat így van vele, csak az ember olyan hülye állat, hogy itatja a gyerekét idő után is tejjel.. na ezzel viszont nem értek egyet..valamennyi kell, hisz kálcium és egyéb van benne ami szükséges a csont fejlődéshez..fene tudja, na a lényeg, szerintem nem lesz baja ha jól felforralod azt a tejet.
2010. máj. 6. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
azért előtte felforralod, ugye?
2010. máj. 6. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
Régen nem voltak tápszerek meg hasonlók.Szerinted mit ittak a gyerekek?Csakis tejet.És szerintem is tök hogy a gyereked tejet ihat,nem pedig valami kutyulékot,amit a boltban tejnek neveznek...
2010. máj. 6. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
100%
azt mondják, h nem hiába a boci szopizza a tejet, mert neki való, felnőtt embernek nem, de a kisgyerek ugye más téma, én ezt olvastam........Sok felnőtt férfi laktózérzékeny is, hiába szeretné, nem bír tejet fogyasztani, átmegy rajta. Szerintem erőltetni nem kell (a napi kötelező két pohár nekem kicsit erőltetett), de ha a gyerek szívesen issza, ráadásul a házit, akkor avval nincs semmi gond! Falra mászok ettől a tápszer mániától, én 17 hós koráig szoptattam, nem hiába.....nem vagyok hajlandó tápszerrel tömni, ezerszer inkább a tehéntej ill. kecsketej (ha hozzájut az ember)!
2010. máj. 6. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:
Aki hozza a tejet, megesküdött, hogy a tehenek bio tartásban vannak és azt tanácsolta, hogy eleinte persze forraljam, de ha nem bántja a pocakját és nincs rajta kiütés akkor mehet forralatlanul is. Mi felnőttek és 8 éves lányom forralás nélkül fogyasztjuk.
2010. máj. 6. 15:56
 7/22 anonim ***** válasza:

És azt is mondta az a kedves ember aki hozza a tejet, hogy milyen időközönként és mire vizsgálják a teheneket, hogy van-e valamilyen betegségük, fertőzésük?


A házitej ok. De hogy forralás nélkül, ez kicsit meredek.

2010. máj. 6. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:
De ha felforraljuk akkor az összes értékes anyagot ki is ölünk belőle!
2010. máj. 6. 17:05
 9/22 anonim ***** válasza:
hm...na így azért nem merném. Ha nem is extraforralás, de legalább 90fok. Attól hogy a tehén mit eszik... meg bio...pl. megfogják a tőgyeit, már eleve az sem higiénikus.... De mindenki máshogy gondolja....
2010. máj. 6. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
Az még oké,hogy tehéntej...de forralás nélkül?Sztem is bátor vagy!Még ha valóban bio tartásban van is,de amikor fejik-még ha gép feji is-nem hiszem,hogy sterilen nyúlnának hozzá...és valóban,nagyon magas a z ásványi anyag tartalma,ami a pici gyerekek veséjét megterheli.Ennyi.
2010. máj. 6. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!