Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit csinálnátok a helyemben?...

Mit csinálnátok a helyemben? 3 éves lányomról megállapította a körzeti orvos, hogy szőrallergiás.

Figyelt kérdés

Viszkető piros foltok jelentkeznek rajta. már vagy 8 fajta kenőcsöt( szteroidosat is) és 2 gyógyszert is kapott a bőrgyógyásztól. Újabb tünet alakult ki, az ekcéma. Naponta többször kenegetni, kell, a gyógyszerekből esténként be kell vennie egy kanállal. Már 2-3 hónapja bírkózok, hogy eltűnjenek a foltok. Hétvégére eltűntek a foltok, csak az ekcéma maradt. A gyógyszerész azt mondta, amíg fennáll az allergia, addig az ekcéma sem fog elmúlni. A kérdés itt jön. Sógoromék imádják a lányt és gyakran viszik el magukhoz, hogy ott aludjon. Viszont nekik van a lakásban 2-3 macskájuk és a lányuk ágyában is alszanak, felmennek a kanapéra, ölben tartogatják. Persze, nem hiszik el, hogy a lányom kiütései macskától lennének. Hétvégén ott volt a lányom szombattól vasárnapig. Persze hagyták, h.kutyázzon macskázzon. Ma reggelre az egész nyakán a lányomnak piros viszkető folt lett, a hasán és lábán is. Úgy viszkedett neki, hogy már sírt. Mit csináljak? Hónapokon át kínlódom az allergiájával és 2 nap alatt kútba döl minden és 3x akkora foltokkkal kell újra megkűzdenem. Tiltsam el a sógoroméktól? Akkor megsértődnek. De így meg tönkreteszem a lányomat, és az egész immunrendszerét. Az sem lenne megoldás, hogy addig száműzik a macskákat a lakásból mert szőr óhatatlanul is ott marad, bárhogy takarítanak. Mit csináljak?

Egy kétségbeesett anyuka.


2011. okt. 3. 13:47
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:
Ez szinte biztosra vehető. Volt egy szobanyuszink és evvel egyidőben hozzánk szegődött egy nagyon szelíd macsek. A macska csak az udvaron van, nem jár be a házba. Ekkor tavaszodott. Az első gyanús jelnél vittem a háziorvoshoz. Ő kérdezte, van-e a házban új macskánk. Mondtam, hogy egy nyuszi. Akkor mondta, h. szőrallergia. Kivittem a nyuszit az istállóba, így eltűntek a kis foltok róla. tavaszodott és a lányom kijárt hosszúujjúban és elkezdett macskázni. A kezén jöttek elő a foltok. Nyár lett, félmeztelenül volt kint és kiscicák is lettek. Ha én figyelek a picire, akkor nem macskázik, ha a tesó, vagy apuka, akkor azért suttyomba magához húzza, simogatja. Így már a hasán, mellkasán is lettek foltok. Ezidőtájt bejelentkeztem a bőrgyógyászhoz, mert itt már képbe jött az ekcéma is. Múlt hétre a szteroidos kenőcsöknek köszönhetően, csak az ekcéma maradt, mert a foltok eltűntek. De hétvégén a sógoroméknál macskák között volt 2 napig. Ma reggelre már egy fél tenyérnyi folt volt a nyakán, holott eddig csak érményi foltok voltak rajta, és az ekcéma is 4 helyen van már rajta. Mint írtam pénteken megyünk allergiaszűrésre.
2011. okt. 3. 14:37
 12/17 anonim ***** válasza:
Miért nem viszed el egy allergiatesztre? Nálunk a fül-orr gégészeten csinálják. 15-20perc az egész és meglesz a papírod is róla.
2011. okt. 3. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
Utolsó válaszoló, sztem olvasd el a kérdező utolsó hozzászólásának utolsó mondatát.
2011. okt. 3. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
hát figyelj, inkább a sógorodékat bűntesd, mint a lányodat szenvedtesd. Hiába takarítanak ki, mielőtt megy, az nem ugyanaz a helyzet. Főleg, ha meg sem értik.
2011. okt. 3. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
Mondd meg a sógorodéknak, vagy elzárják a macskákat, ha ott vagytok, vagy nem mennek oda! A kislányod egészsége a legfontosabb!
2011. okt. 4. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
*Nem mentek oda. Előző voltam.
2011. okt. 4. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Neked az fontosabb, hogy a sógorodék ne sértődjenek meg, mint a saját kislányod egészsége? Engem nem érdekelne, hogy megsértődnek, ha a gyerekem egészségéről lenne szó!!! Ők meg ha azt akarják, hogy a kislány náluk legyen, kötelesek megtenni mindent, hogy ne veszélyeztessék!
2011. okt. 4. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!