Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » A lánykám 5 éves elmúlt,...

A lánykám 5 éves elmúlt, nagycsoportos, és nagyon pösze, alig lehet érteni amit mond. Kinek mikorra tisztult ki a beszéde?

Figyelt kérdés
Én is nagyon pösze voltam, de középsős koromra kitisztult a beszédem. Az ugye nem lehet, hogy neki ilyen marad?
2011. okt. 3. 18:54
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Már nem lenne szabad,hogy pösze legyen. Sürgősen vidd logopédusoz,mert így lehet,hogy nem veszik fel iskolába.
2011. okt. 3. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Így van, mielőbb logopédus. De ha már nagycsoportos az oviban is kellene járniuk logopédiára.
2011. okt. 3. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

a logopédus már felmérte a gyerekeket most év elején, és úgy nyilatkozik, mintha biztos lenne, hogy nem mehet iskolába jövőre. Szerintem ezt ő már felmérte, hogy biztosan iskolaéretlennek nyilvánítják majd a tanácsadóban. Mert egyébként is nagyon játszós a kislányom, mindig csak a játszás a fontos neki, ha feladatot kell csinálni, azt is elbohóckodja.

Úgyhogy még valszeg 2 év ovi, 7 éves elmúlik mire iskolába megy. Csak remélem a beszéde tiszta lesz addigra.

2011. okt. 3. 19:02
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Második vagyok:

Bőven ráér iskolába menni,ameddig lehet maradjon oviba,nem marad le semmiről.

Az oké hogy felmérte,de jár is hozzá fejlesztésre, kap feladatokat amiket otthon is tudtok gyakorolni, hisz ha ennyire rossz a beszéde,heti fél óra kevés lesz.

2011. okt. 3. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Én is pöszén kerültem iskolába (na, annyira azért nem volt vészes), és elsőben jártam logopédushoz. Aztán hamar el is múlt.

Szerintem nem kell annyira aggódni.

Viszont az fontos, hogy járjon logopédushoz, hiszen látod te is, hogy magától sajnos nem javul! Nem kell megijedni tőle, játékos feladatok vannak, és az sem kizárt, hogy más téren is fejlődik tőle!

2011. okt. 3. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
igen, heti kb. 15 percet foglalkozik vele és egy másik kislánnyal a logopédus az oviban.. :(
2011. okt. 3. 19:15
 7/7 anonim ***** válasza:
Kérj a logopédustól feladatokat amiket otthon ti is tudtok gyakorolni, akár menet közben játékosan, vagy napi 5-10 percben. Szerintem megérné.
2011. okt. 3. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!