Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ha felvettek főiskolára, a...

Ha felvettek főiskolára, a kicsivel gyesen vagyok, a nagycsoportos óvodásom maradhat-e az óvodában délután is. Van erre jogszabály?

Figyelt kérdés
Elvileg 5 órát maradhat most oviban, de szükségem lenne a többi időre is, hogy tanulhassak. Tudtok valami megoldást?
2010. szept. 1. 11:18
 1/6 anonim ***** válasza:
Miért csak 5 órát maradhat oviban? Ilyet még nem hallottam. Gyeden vagyok a harmadikkal, a nagy az első naptól ott aludt, uzsi után mentem érte. A középső ma kezdte az ovit együtt hozom majd el a naggyal délután...
2010. szept. 1. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Kösz a gyorsaságot. Nálatok akkor szuper a helyzet. Ma szembesültem reggel ezzel a ténnyel, hogy jogszabály határozza meg, hogy aki gyesen van, annak el kell vinni a gyereket az oviból, nem alhat ott, ha az óvoda úgy határoz, hogy helyhiány miatt nem tudja ott altatni...stb. Egyébként a gyereknek is jobb lenne, ha nem csak itthon lenne, hanem a társaságban.

Továbbgondolva. Aki gyesen van, dolgozhat 8 órában, az hogy oldja meg az 5 órát oviban?

Csak próbálok megoldást keresni, hogy tudjak tanulni, ezért kérdeztem, hogy tudtok-e valamit erről esetleg.

2010. szept. 1. 11:29
 3/6 anonim ***** válasza:
Ha felvették az oviba a gyereket, nem köthetik ki, hogy csak x órát maradhat ott. Az óvoda elvileg egész napos ellátást biztosít, csak te dönthetsz úgy, hogy mivel otthon vagy a kicsivel, hazaviszed délben a nagyot is (esetleg megkérhetnek rá és te teljesíted). Így, hogy bár otthon vagy, de tanulsz, természetes, hogy kell az az idő is, míg ott alszik a gyerek. Mondd el az óvónőknek, hogy mi a helyzet és mondd, hogy most már ott fog aludni a gyereked. Nem kötelezhetnek, hogy hazavidd... egy óvónő anyuka
2010. szept. 1. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

"Idézek az Éva magazin 2009 márciusi számából:


Ha a mama otthon van


Előfordul, hogy a kisebb testvérrel gyeden/gyesen lévő vagy ideiglenesen munkanélküli szülő oviba szeretné íratni a gyerekét, de az óvodavezető elutasítja, esetleg munkáltatói igazolás bemutatására kötelezi, vagy az óvodai ellátást 4-5 órában korlátozza. Nem árt tudni, hogy az óvodavezetőnek semmiféle hatásköre nincs arra, hogy megkérdőjelezze a gyermek óvodai ellátásra való jogosultságát! A felvételnél tehát nem lehet hátrány, ha az anyuka valamilyen okból otthon van, s nincs munkahelye.

A főállású anyukáknak még egy jó hír: a családok támogatásáról szóló 1998. évi LXXXIV. törvény 23. és 24. paragrafusának rendelkezését – miszerint a főállású anyák gyermekei mindössze napi négy órában vehetik igénybe az óvodai ellátást – a 2008. évi LIX. törvény 1. paragrafusa 2009. január 1-jétől törölte!"

2010. szept. 1. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

SZia, én még nem hallottam olyan jogszabályról, ami törvényileg kimondaná, hogy a gyerek csak 5 órát tölthet ott.

Sőt, a vonatkozó jogszabály azt mondja, hogy "Az óvodai foglalkozásokat oly módon kell megszervezni, hogy az óvoda a szülők igényei szerint eleget tudjon tenni az óvodai neveléssel, a gyermek napközbeni ellátásával összefüggő feladatainak. Az e törvényben meghatározott óvodai feladatok ellátásához igénybe vehető heti időkeret ötven óra, melyet indokolt esetben meg kell növelni a gyermek napközbeni ellátásával összefüggő feladatokhoz szükséges idővel."

Szerintem ez csak duma, valószínű sok a gyerek, ezért nem akarják tovább ott tartani. Viszont az, hogy iskolába jársz egyenértékű azzal, mintha dolgoznál, így ha felvették a kicsit, akkor kötelességük addig gondozni amíg te intézed a munkádat (jelen esetben a sulit)

2010. szept. 1. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Akkor hivatkozhatok a törvénymódosításra? Vagy menjek a jegyzőhöz előbb, s kérdezzem meg ott?
2010. szept. 1. 12:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!