Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Melyik szörp a legjobb,...

Melyik szörp a legjobb, legegészségesebb egy kisgyereknek?

Figyelt kérdés
2011. okt. 4. 16:16
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Piroskát isszuk,és a gyerekorvos is azt mondta,ha már mindenképpen szörp,az akkor a Piroska legyen. Nem kell belőle sok,nem úgy mint a többi " ízű" szörpből! Így nem kell sűrűn venni.
2011. okt. 4. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
80%
A víz...
2011. okt. 4. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Én is a Piroskát veszem a lányomnak.Nincs benne mesterséges szinezék,és tartósitószer mentes.A második válaszolónak annyit,hogy sajna nem minden baba issza meg a vizet.AZ én lányom a 40 fokban egy kortyot sem ivott,pedig kinálgattam rendesen a vizből.Pici szörppel már megissza a 2-3 itatós pohárral is.
2011. okt. 4. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Max. a házi, de én nem adnék neki cukrozott lötyiket. A víz a legjobb, v házilag facsart gyümilé.
2011. okt. 4. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
63%

Szerintem nincs olyan, hogy egy baba nem issza meg a vizet. Nyilván nem szomjas, ha nem issza meg, mert fedezi a folyadékigényét másból. A szörpből viszont sokat megiszik vitathatatlan,hiszen édes lötty.De pont ezért nem egészséges még a Piroska szörp sem, mert teleissza magát a baba, amire semmi szüksége.

Szerintem semmi édes lötty, szomjoltásra nem jó. Ha meg nassnak gondolod, akkor otthon facsart gyümölcslé. És az egészséges. De ízesített víz.

2011. okt. 4. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Hát, el kell szomorítsalak, van olyan gyerek, aki nem issza meg a vizet. Az enyém. Akkor sem, ha napokig nem kap inni (2 napig, konkrétan, a harmadikon már én nem bírtam, de semmi esetre sem szomjaztattam volna tovább).

Amúgy nem gondolom, hogy egy kiegyensúlyozottan táplálkozó, rendszeresen fogat mosó gyereknek megártana egy kis szörp, 1-1 TúróRudi, vagy más nyalánkság. Az ésszel használt édesség (cukor) nem az ördögtől való.

2011. okt. 4. 17:47
 7/16 anonim ***** válasza:
Mi a Zümi Málna szörpöt isszuk és a Gyömbéres Almaszörpöt gyümölcscukorral és mézzel van. [link]
2011. okt. 4. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Az az igazság, hogy mindegyik egészségtelen, de szerintem nem létezik olyan anyuka, aki nem adna bármi egészségtelen ételt a gyermekének.

Add neki nyugodtan, persze mértékkel, viszont azt tartsd szem előtt, hogy a vízen kívül bármilyen ízesített folyadék (ide tartozik a tej is) vizet von el a szervezettől, így azt az elvont vizet próbáld meg visszapótolni valahogy. Csak egy ötlet -az én kisfiam nagyon szereti a mai napig-: én vettem a DM-ben, gyógyszertárban szárított csipkebogyót, azt áztattam a zacskón leírtak alapján hideg vízben, és utána ízesítettem, így isteni tea lett belőle. Ebben is van cukor, viszont rengeteg a C-vitamin tartalma!

2011. okt. 4. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

limonádé kevés cukorral


de az én lányo sem issza meg vizet, mi is szörpön nőttünk fel

2011. okt. 4. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

én szoktam szörpöt csinálni nyáron, így tudom hogy készül. ti már elolvastátok? mert az nem kicsit cukor, az szín tiszta cukorszirup :S

persze házi szörpből szokott ritkán kapni ha nagyon megüti magát vagy beteg de mindennap nem adnám :S

teát csinálok neki citrommal, cukor nélkül, mert ő se issza meg a sima vizet (most ez az új hepp), de inkább tea mint szörp szerintem :(

bocs az offért

2011. okt. 4. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!