Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Melyik szörp a legjobb,...

Melyik szörp a legjobb, legegészségesebb egy kisgyereknek?

Figyelt kérdés
2011. okt. 4. 16:16
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:
igen tudom, mi is szoktunk meggy, málna vagy éppen ribizliszörpöt csinálni, ne de azt nem töményen adod oda a gyereknek....sőt, ha bolti szörpről beszélünk még az ajánlott, 9x-es hígítás is kevés (szerintem), én annál sokkal gyengébben csinálom neki. Igazából tényleg épp hogy van valami íze, amivel megissza az a nyomorult ásványvizet:)
2011. okt. 5. 06:58
 12/16 anonim ***** válasza:
Ha végképp nem iszik vizet (nálunk is volt ilyen időszak, én nem szólok meg senkit emiatt, mert mindenki maga tudja, mit próbált már meg és milyen eredménnyel a gyerekén), akkor elsődlegesen a házi szörpöt ajánlom, ha az nincs, akkor a Piroska szörpjeit. A lényeg, hogy minél kevesebb mű adalékanyag legyen benne. A fogaira kiemelten vigyázz, mert az ilyen szörpök, kubu stb. "segít" hamar megromlasztani a fogakat.
2011. okt. 5. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

Nem vitatkozni, de ha nem issza meg a vizet, akkor napi rendszereséggel, tiszta víz helyett adod neki a szörpöt.

Oké a túró rudi, csoki, nyalóka nem ördögtől való, de ha étkezés helyett kapja ezt a gyerek, egyen valamit felkiáltással kicsit sem elfogadható józan gondolkodással.

Ahogy szerintem a szörpözés sem vízivás helyett.

Mellé, néha ebéd után, ünnepi alkalmakkor-igen. De szomjoltásra, rendszeresen.

És nem ugyanaz, mint a tiszta víz, hiszen az már cukor bármilyen higításban és másképp dolgozza fel a szervezet.

Soha nem ajánlanak napi 3 liter izesített vizet, hanem csak tiszta vizet.


Egyébként az én fiaim konkrétan éveken keresztül elkortyolgatták a vizet. Ami nem baj, hiszen egyébként egy 3 éves gyereknek napi fél liter a szükséges mennyiség 24 óra alatt. Ez napi 2-2,5 pohár víz. És ez egy 15 kilós gyerek vízigénye. (persze ha nem túró rudit kap ebéd, uzsonna helyett, hanem levest, zöldségeket, gyümölcsöket)

2011. okt. 5. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim válasza:
A házilag facsart gyümölcslé semmivel se egészségesebb, mint a nem házi gyümölcslé vagy a szörp. Ugyanúgy betámadja a májat egy nagy adag fruktóz, aminek egy része zsírba megy. A gyümölcs *evése* azért egészséges, mert a rágás miatt lassan fogyasztjuk, és sok benne a rost. Egy almától telve érzed magad fél óráig, de egy pohár házilag facsart almaléhez kell vagy 4-5 alma, és annak a teljes fruktúztartalmát benyomod az ivással.
2018. febr. 16. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 Pulika válasza:
A legrosszabbak az ízű szörpök, ezek mind mesterségesek. A gyümölcsszörpök között a 33%-os változatok kb. 1%-ot tartalmaznak abból ami a címkéken szerepel, és ezek az ismert márkák! Az 50%-os gyümölcsszörpök között már akad olyan ami prémium minőség. Ilyen például a Picur Szörp ( [link] Mi ezt isszuk, ha szörpre vágyunk. Minden gyümölcsalapú, még az aromák is, nincs bennük mesterséges színezék, plusz csökkentett cukorral készítik őket. A magas hígítási arányt hirdető termékek, biztos nem a gyümölcssűrítmény töménysége miatt érik el a belőlük kinyerhető mennyiséget. Házi- és bioszörpök között is akad kakukktojás bőven. Plusz vitamin nem marad meg egy szörpben sem egy idő után. Még akkor sem, ha hidegen készül, mert az idő múlásával eltűnnek belőlük a vitaminok. Plusz ezekbenen is lesz bőven cukor. El kell olvasni a címkén szereplő összetevőket, tápérték táblázatokat! Azonban egy biztos, nincs olyan, hogy egészséges szörp. Egy kisgyerek igyon inkább friss gyümölcsből készült narancslevet mondjuk, és hasonlókat. Meg persze fogyasszon tiszta vizet, szörpöt meg csak ritkán.
2022. ápr. 9. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 Pulika válasza:
A legtöbb szörp mesterséges színezék és cukor hozzáadásával készül. Fordítsd meg a címkét és látni fogod, hogy nagyjából egy 33%-os szörpben az a gyümölcs ami a címkén van mindössze 1%. A többi meg minden más. Mi a Picur szörpöket isszuk: [link] Ebben a gyümölcstartalom 50% és nincs bennük semmilyen mesterséges színezék. Ráadásul csökkentett cukorral készül.
2023. febr. 19. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!