Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Erős hangú család vagyunk,...

Erős hangú család vagyunk, így mi lesz?

Figyelt kérdés
A problémám az, hogy majdnem olyan a családom, mint egy olasz família. Mindenki hangosabb az átlagnál, és én is, a párom is ilyen. A lányom már 2 éves, most már kezdi a hisztit a rosszalkodást. Lakótelepen élünk, szerintem a szomszédok azt hiszik, hogy folyton veszekedünk egymással és a gyermekkel, de nem így van, hanem egyszerűen ilyen a mentalitásunk. Árthat ez a lányunknak? Attól félek, hogy akarva akaratlanul is azt hiszi, hogy folyton veszekedünk vele, mert ugye a beszédhangunk is erős, és ezt nem tudjuk lehalkítani..:(
2010. dec. 13. 13:00
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
szerintem ha ebben nő fel akkor tud különbséget tenni a veszekedés és csak a normál beszélgetés között.
2010. dec. 13. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

LOL, miért hinné azt a lányod, hogy veszekedtek? Ha születéstől kezdve ebben nő fel, akkor no problémó.


Mi is nagy hangúak vagyunk, naés? A gyerek a hangzavarban is alszik, mint a tej.

2010. dec. 13. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
hát igen, ezt hallja mindig:D
2010. dec. 13. 13:10
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
A hangerőből max. a szomszédok vonnak le következtetéseket, a gyerekeknek sokkal érzékenyebb antennáik vannak, ők inkább az érzelmi hullámokat "fogják". Lehet, hogy a szülők nem szólnak egy hangos szót sem, csak némán gyűlölik egymást, hiába jópofiznak a gyerek előtt, a kicsi úgyis megérzi, hogy baj van. Ugyanígy a hangos boldogságot is meg tudják különböztetni :)
2010. dec. 13. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ugyanez van nálunk is, én is sokszor mondom a férjemnek, hogy mint egy lökött olasz család:))

A szomszédok hallják párszor a dolgainkat, de azok nem veszekedések, mi így szoktuk meg.Szerintem a három gyerek is.

2010. dec. 13. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

szia,


hát örülök, hogy nem vagyunk egyedül ezzel :))) simán elmennénk egy olasz famíliának mi is, a 2 éves kisfiunkon azonban nem látok semmi jelét annak, hogy Ő ezt máshogy értelmezné. ezt szokta meg, kicsit Ő is hangosabb az átlagnál :) viszont a 8 hónapos unokahugink nálunk aludt egy hete és szegény kislány minden mondatnál össze rezzent... de annak a gyerkőcnek, aki ebben nő fel szerintem fel sem tűnik :))


Ági

2010. dec. 14. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!