Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ovis anyukák! Mit csináltok,...

Ovis anyukák! Mit csináltok, ha bántják a gyereketeket?

Figyelt kérdés

Múlt héten kezdtük az ovit.A lányomat lelökte az egyik kislány a csúszdáról.Én ütés nyomot is látok az arcán.

A kislányom meg is nevezte aki lelökte.

Mivel piros volt az arca,rá is kérdeztem az óvónőtől,hogy mi történt,de azt mondta,hogy semmit nem észleltek.

Csak otthon mondta el a lányom,hogy mi történt vele.

Ti mit tennétek?Szóljak vagy hagyjam,mert az oviban ez a rendszer,majd megszokja?


2011. okt. 5. 21:42
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen előfordul. Nem is biztos,hogy direkt lökte le. HA sokszor előfordul akkor szólj
2011. okt. 5. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha rendszeres lesz a bántalmazás, vagy az adott gyerkőc agresszív, akkor mindenképp jelezd. Egy esetből még nem érdemes gondot csinálni, az óvónőknek meg lehet említeni, de ennyi.
2011. okt. 5. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
30%

Csak azt tudom mondani, hogy szólj az óvónőnek hogy figyeljen egy kicsit jobban oda.

De amúgy az ilyenek gyakran megesnek. Szerintem holnap már semmi baj nem lesz.

2011. okt. 5. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Hát,bízom benne,hogy holnapra már nem is emlékszik rá,csak kezdő vagyok ezen a téren és nem tudom,hogy reagáljak dolgokra.

Köszönöm a válaszokat,hasznosak voltak számomra.

2011. okt. 5. 22:12
 5/7 anonim ***** válasza:
Előfordulnak ilyenek, a gyerkőcök figyelmetlenek is lehetnek. Még akár az is lehet, hogy a saját csemeténk lök meg éppen valakit... egy-egy ilyen még tényleg nem probléma.
2011. okt. 5. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Kicsit sértőnek érzem az egyik választ, miszerint az óvónők nem érnek semmit!Nem kellene általánosítani! Én személy szerint felváltva járkálok a játék színterek között, és ha konfliktust észlelek, szembeállítom a feleket, hogy rendezzék a nézeteltérést.

A kérdésre válaszolva: Előfordul az ilyesmi és az is lehet, hogy az óvónő nem vette észre, ha újra előfordul és ugyan azzal a lánnyal akkor lépj! És tanítsd arra a lányod, hogy jelezze az óvónőnek, ha gondja van.

23N

2011. okt. 6. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Ez előfordul még testvérek között is. Akinek több gyereke van tudja,hog ők is taszítanak időnként egyet a másikon.Nem mert rosszak, nem akarnak igazán bántani,hanem csak arra koncentrálnak amit csinálni akarnak és a másik véletlenüléppen útbanvan.

És még mint anya is sokszor csak a sírásra figyel fel az ember és próbálja kideríteni,hog mi történt. Ha nincs sírás akkor észre sem veszi.

2011. okt. 6. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!