Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ha kistestvérrel vagyok...

Ha kistestvérrel vagyok itthon, a nagyobbik gyermeket nem veszik fel az óvodába, ez igaz?

Figyelt kérdés
2011. okt. 6. 10:31
 1/9 anonim ***** válasza:

Férőhely függő. Érdeklődd meg a felvétel szabályait az adott óvodában.


nálunk:

A kicsim most 1.5 éves, a lányom 3 lett szeptemberben (szoba- és ágytiszta, teljesen önálló szinte mindenben, stb), simán felvették az oviba, mondtam a jeletkezéskor, hogy februárban lesz 2 a kicsi és megyek vissza dolgozni, mondta a vezető óvónő, hogy semmi gond, de azt mérlegeljem, hogy itt nincs évközbeni kezdés, tehát akkor most ősszel kell elkezdenie járni és nem a köv félév kezdésekor. Így aztán elkezdtük amint betöltötte a 3-at.

A szomszéd településeken viszont fullon vannak az ovik, sokszor az egyke gyerekeket sem tudják bevenni, nemhogy a gyeses/gyedes szülőkét.

2011. okt. 6. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
a törvény szerint nem lehet kizárni azokat, akiknek van otthon kis tesvérük, de a gyakorlatban általában előnyben részesítik azokat, akiknek nincs. de ez is ovi fügő, mert nálunk pl mindenkit felvettek, de a gyeses anyukákat szépen megkérik, hogy ha lehet, vigyék haza ebéd után a gyereket, mert nem férnek el az oviban. Az uzsonnát szigorúan ki kell adni ezeknek a gyerekeknek is a dadusoknak, és ha dolga van az anyának, vagy beteg a pici otthon, akkor persze aludhat bent az ovis. Nekünk nagyon jó a vezető óvonő és sok múlik azon, hogy ezt a kérést hogyan kommunikálják. Nálunk ez működik és 1/2 4-kormár alig van gyerek az oviban. Senki nem húzza a száját, hogy haza kell vinnie a nagyot a pici mellé.
2011. okt. 6. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Változó. Elvileg, ha van olyan, aki jobban rászorul és nincs hely, elutasíthatnak. De, ha pl nagycsoportos lesz, oda kötelesek felvenni, mivel az kötelező. Azt nem tudom, hogy ezek dolgok mennyire törvényesek, mármint, hogy kiutasítják a tesó miatt. Jobb lenne, ha a helyi önkormányzatnál rákérdeznél. Ott biztos megmondják.
2011. okt. 6. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Köszönöm szépen a válaszokat!

2011. okt. 6. 10:50
 5/9 anonim ***** válasza:

Változó, intézményfüggő.

Amikor a nagyfiam elkezdte az ovit szeptemberben, még nem volt 3 éves sem, a kicsi pedig 4 hónapos volt. Simán felvették egész naposra.

2011. okt. 6. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Valóban változó de ha a nagy elmúlt 5 éves akkor kötelező felvenni.
2011. okt. 6. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Hátpont hogy a törvény szerint ki lehet zárni.

Az óvódai nevelés attól az évtől kötelező, ha a nagy betölti az 5. életévét.- ekkor törvény szerint minimum 5 órát el kell töltenie az oviban. Ilyen esetben nem mérlegelhet az ovi.


De ezenkívül a törvény leírja, hogyan kell a felvételi sorrendet felállítani és nem hiszem, hogy anyukák, akik otthon vannak nagyobb tesóval az első körben lennének. Szerintem az utolsók, ha van még férőhely az oviban felveszik a gyereket. De sok helyre még dolgozó anyák gyerekeit sem. Mert a törvény nem teszi lehetővé.

2011. okt. 6. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2011. okt. 6. 11:48
 9/9 anonim ***** válasza:
Én lányomat felvették, ráadásul több helyre is, mert ahova először beírattam, onnan kivettem, még mielőtt elkezdte volna. Ezután még két helyre felvették volna, de persze csak egyet választottam :)
2011. okt. 6. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!