Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Akinek van egy újszülött...

Akinek van egy újszülött babája, a nagyobbik gyereket hogyan szoktatja be az oviba? Akiknek nincs segítség csak apa ő meg állandóan dolgozik?

Figyelt kérdés
2011. jún. 11. 11:49
 1/8 anonim ***** válasza:
67%

Én kétszer egy órát voltam az oviban a gyerekkel-ez volt a beszoktatás. 8-ra vittem és reggeli után mikor leültek játszani, el is jöttem. Minek ültem volna ott?

Két napra az apa is tud szabadságot kivenni, vagy viszed a kicsit is. Ennyit kibír egy hordozóban.

2011. jún. 11. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Vidd magaddal a kicsit is , kibír ott ő is egy -egy órát,vagy ha éppen szeptemberben fog születni , akkor kezd el beszoktatni augusztusban , vagy néhány héttel később , amikor már ki lehet vinni a kicsit is.
2011. jún. 11. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Nálunk nincs az oviban beszoktatás. Szeptemberben kezdjük, első két-három napban 9-re kell vinni, otthagyni (számára vadidegen óvónénikkel) és ebéd előtt kell érte menni. Utána néhány nap ebéd után kell menni, majd egy-két hét alatt eljutunk odáig, hogy alvás után.


A kérdésedre hogy érdemben válaszoljak: ha lenne beszoktatás, akkor apa lenne itthon szabin a kicsivel (akkor lesz 1 éves), illetve egyik szomszédasszony beosztása változó, ha szabadnapos lenne, egy-két órára biztos elvállalná.

2011. jún. 11. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Bölcsit viszont próbáltuk (bár csak egy hónapig járt) ott volt két hetes beszoktatás, azt úgy oldottam meg, hogy az akkor 2 hónapos kicsit hajnalban úgy keltettem enni, hogy kb. fél 5-kor, így fél 8 volt a következő, 8-ra mentünk a naggyal a bölcsibe, eleinte 1-2 órára, így mindig hazaértem etetésre (apa volt itthon) a második héten volt egy-két nap mikor 8-ra mentünk, és ott kellett várnom hgoy alszik el, és az ébredést is, ekkor előző éjjel fejtem, és cumisüvegből apa etette.

Volt egy olyan nap is, mikor senki nem ért rá, hogy a könyvelő barátnőmhöz vittem be a kicsit az irodába, egyből etetés utána, szépen végigaludta amíg oda voltam.

A hugom is vállalt egy napot ,szintén úgy hogy etetés, utána elaludt, és mire éhes volt már jöttem.

De igencsak kellett szervezni, hogy a két hét alatt mindig legyen valaki kéznél.

2011. jún. 11. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszy a válaszokat!
2011. jún. 11. 13:02
 6/8 anonim ***** válasza:

Mondjuk nekem 1 éves lesz a kicsi, mire a nagy beszoktatásra kerül, de én vinni fogom magammal őt is.

Egy darabig majd ott ülünk, aztán kimegyünk sétálni, visszamegyünk, megint eljövünk, stb, és ha baj van, hívnak majd az óvónénik. Amúgy meg itt lakunk az ovitól pár percre, úgyhogy annyira nem aggódom ezen a beszoktatás kérdésen.


Újszülöttel ugyanezt csinálnám, vinném magammal őt, fokozottan figyelve, hogy ne nyúlkáljanak hozzá az ovisok, akik állandóan tele vannak mindenféle betegséggel. Pont elég lesz az újszülöttednek majd, amit a tesója hazahord majd.

2011. jún. 11. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Nálunk az volt a beszoktatás, hogy elvittem a nagyot,

aztán eljöttem, ott volt egy órát. Következő nap 2 órára hagytam ott és így tovább.

Nem maradtam ott vele, és szerintem ez nem is túl jó módszer, mert teljesen máshogy viselkedik a gyerek az anyjával a közösségben, mint egyedül. Feltételezem, végig rajtam lógott volna, ha ott maradok.

De így nem is volt semmi gond.

Gondolom, most jól megkapom a magamét, és pontoztok le ...

2011. jún. 11. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
nem pontozunk le, (én legalább is) nekem is az a tapasztalatom, hogy a kislányom teljesen más velem együtt mint ha nem vagyok ott....ez értendő bármilyen szitura. Nekünk is októberben 2 hét lesz a beszoktatás a bölcsibe hivatalosan, de neki tuti nem kell ennyi idő, mindig is jól elvolt nélkülem, bárhol, bárkivel.
2011. jún. 11. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!