Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Meddig "egészséges", hogy egy...

Meddig "egészséges", hogy egy gyerek a szüleivel egy szobában legyen, aludjon?

Figyelt kérdés
2011. okt. 9. 06:35
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
61%
én nem tudom hogy lehet egy kicsi gyereket másik szobában altatni utána meg nyavalyogtok hogy bölcsőhalál meg meg van fázva persz mert megfullad vagy kitakarózik este vagy amig én igy vagyok nyugodt velünk alszik egy szobában.ha akar majd külön megy.
2011. okt. 9. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%
Azt viszont végképp nem értem miért kell lepontozni egy ilyen kérdésnél... Akinek nem tetszik csinálja másképp, de szerintem mindenkinek egyéni döntése. Én írtam hogy sokáig aludtam az anyámmal..
2011. okt. 9. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
18%

Én is írtam már én külön szoba párti vagyok. Hogy miért?

Mert az alvásnál nekem önző módon igenis fontos, hogy kipihenjem magam, ne kelljen álmomban is arra figyelnem hogy ne feküdjek a babára pl, és nem mellesleg nem szeretném ha évek múlva apa lelépne mert a házaséletünk nullára csökken. Ez is fontos ha azt nézzük hogy a gyereknek kiegyensúlyozott szülőkre van szüksége. Egyetlen ajtó választ el a gyerekeimtől éjszaka, van bébiőrünk mindent hallok amit kell, sőt az agyam teljesen ráállt arra hogy semmi más zajra ne ébredjek fel csak a gyerekekére. Nagy ritkán talán 3szor aludt velünk a nagyfiam, de senkinek nem esett jól, még ő is mondta hogy nem férünk el rendesen.Persze ki hogy szokja meg. A pici két hetessel még ott vagyok amíg el nem alszik addig a kezemben ringatom. A nagynak esti mese jóéjt puszi és alszik egyedül. Ezután legalább van még időnk egymásra apával is. És különben is ő dolgozik egész nap éjjel nem akarom hogy neki is ébredni kelljen szopiztatásra, stb. Nálunk ez jött be.

2011. okt. 9. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
100%

Sokan úgy beszéltek erről a kérdésről, mintha ezt ti döntenétek el.

Az én első gyermeken sokáig velünk aludt, a második viszont nem, de most sem esem abba a hibába, hogy önhitten azt gondoljam, ez az én szoktatásom eredménye.

Egyszerűen ez egyik élete így, a másiké pedig úgy alakult, az egyiknek ez volt a jó, az "egészséges", míg a másiknak az.

2011. okt. 9. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

20:23 -as válaszolónak!

Pedig hidd el hogy lehet! Nálunk a kicsi a saját szobájában alszik, van légzésfigyelő, és éjjel én is többször átmegyek hozzá betakargatni. Szobáinkat egy ajtó választja el, tehát még azt is hallom amikor megfordul.Szóval nem kell mindjárt leteremteni a másikat ha te éppen nem úgy csinálod. Mindenki maga dönti el, és ebben nincs semmi rossz!

2011. okt. 10. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
100%
Tényleg sokszor a gyerek dönt, nem a szülő. SOkan elfelejtik, hogy a gyerek is ember, neki is vannak saját igényei, akarata, habitusa. Másrészt pedig egy szobában aludni nem feltétlenül az egy ágyban alvást jelenti. Harmadrészt pedig házaséletet élni nemcsak a hálószobában lehet, bizony-bizony, és nemcsak éjjel.
2011. okt. 10. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim válasza:
79%

Olyan fura nekem, hogy ez egyáltalán kérdés lehet egy szülőnél, pláne egy anyánál...... hát nincs attól szebb érzés amikor esténként odabújva, simogatva alszik el a magzatunk?

Érezni a drága kis testét, amint nyugalomban, szeretetben szenderedik álomba?

Szerintem nincs, és ez egy apánál is így működik, aki igazán szereti csemetéjét....

Ez egyszerűen nem lehet GOND!!Persze egyénileg mindenki másképp van berendezkedve , főleg érzelmi intelligencia tekintetében, de rengeteg helyen, már bocs a hasonlatért, de a kutyáját sem teszi ki az ágyából!!!

Annyit szólnék még végül, hogy az az apa, vagy esetleg anya ( mert erre is van sajnos példa) lelép egy családból emiatt, mert nem a seggét vagy egyebét vakargatják éjjelente, és ezt nem tudja megoldani másképp a kedvesével akkor menjen is ........ jó messzire, és nyalogassa magát.....önző emberek..... persze , zsák a foltját úgyis megtalálja.... ha előbb nem, akkor utóbb

2017. jan. 12. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Régi a kérdés,de írok.Addig egészséges amíg nektek is és a gyermeknek is megfelel és nem zavar.Hogy ki mit mond arra ne hallgasson egy kismama se csak magukra!Mi a gyermekeinkkel együtt alszunk a gyerekszobában,matracon.A házaséletünk köszönjük jobb,mint előtte,elintézzük hálóban,fürdőben,nappaliban,kissé fel is villanyoz a helyváltoztatás minket :p,de ez után mi imádjuk azt az érzést,h a gyerekek mellettünk vannak,halljuk a szuszogásukat,betudjuk takargatni őket,visszatudom tenni ha lemászik,nem telnek el percek mire meghallom és odaérek hanem már azonnal adom a kis vizecskét a picinek.Nem zavar az sem ha valaki külön altatja,tegye ha az nekik úgy jó,nekünk így.Szerintem ez a kérdés furán van megfogalmazva,m csak azt mondanám egészségegtelennek ha pl 20 éves fiú akarna az anyjával összebújva aludni,de pl egy lánynál ha az anyjához bújva aludna néha 20 évesen az sem lenne furcsa..A gyerekeink egyébként 3 és 1 évesek.A 3 éves most kap a külön matrac helyett külön ágyat.Egyébként a gyerekeink bárhol elalszanak,teljesen mindegy,h hol fektetjük le őket és a nagyobbik 1,5 éves volt amikor fogta a cumiját és bement aludni egyedül..Úgyhogy az sem feltétlen igaz,h ha együtt alszik akkor nem fog egyedül aludni.Ezért én azt az elvet vallom,h mindenki saját maga érzi,h mi a jó neki és a családjának,m ami működik nálunk az nem biztos,h másnál is működni fog.
2017. máj. 12. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!