Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit csináljak vele, hogy ne...

Mit csináljak vele, hogy ne keljen ennyire korán? Már kivagyok!

Figyelt kérdés

2 éves fiam mindig is korán kelő volt, 5-fél6 között kelt, de ezzel nincs is gond, már megszoktam. Jó napirendünk is volt, a déli alvása 11-től kb fél2-ig volt, és este 8-kor ment aludni.

De néhány hete elkezdett egy órával hamarabb kelni, 4 körül! És rögtön ordít, hogy ki akar jönni közénk, de ott már egyáltalán nem alszik vissza. Ha erővel visszatartom, akkor fél órás dajkálás után nagy nehezen visszaalszik 20 percre. Így persze borul a napirend, mert vagy erőszakkal ébren tartom 11-ig, de akkor nyűglődés az egész délelőtt, vagy elalszik a legváratlanabb időpontokban, pl. reggel 9-kor, de akkor meg estig nem bírja ki és le kell tennem délután is, akkor meg már az esti lefekvés csúszik el nagyon.

Nem tudom miért van ez, és hogy mit csináljak? Csak az tudom, hogy ez így nagyon nem jó. És az óraállítás után mi lesz, 3-kor fog kelni? Tanácsokat várnék, hátha tudtok segíteni!


2011. okt. 10. 12:39
 1/8 anonim ***** válasza:

Szia!


Szintén 2 éves fiam van. Ha leraknám 8kor aludni, ő is korán kelne. Kb. fél 9kor viszi a párom fürödni, utána még van, hogy eszik is, 9-fél 10 között alszik el, reggel kb 7kor kel.

Napközben max 1,5 órát alszik, ha nagyon kifárad, akkor kettőt. Régebben ennél még sokkal kevesebbet aludt, ez most a max. Ha ennyi az alvásigénye, nem nagyon tudsz mit tenni, mint hogy későn fekteted le.

2011. okt. 10. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Honnan akar amúgy kijönni? Nálunk ha felébred, jön át, mert már egy éve heverőn alszik, a kiságyat örökké utálta.
2011. okt. 10. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Még kiságyban alszik, ki kell venni és átvinni magunk közé (amivel semmi bajom nem lenne, ha ott visszaaludna). De nem az a gond, hogy nem tud kijönni, szerintem ha egyedül átjönne sem aludna már vissza.

De ha csökken az alvásigénye, akkor miért nem a napközbeni alvást rövidíti? Próbáltam felébreszteni hamarabb, de akkor sem aludt reggel tovább.

2011. okt. 10. 12:49
 4/8 A kérdező kommentje:
Én nem bánom a korán kelést (mármint az 5 órait), de ahhoz viszont ragaszkodom, hogy 8-kor már aludjon. Férjemmel mi is korán fekszünk, neki is időben aludnia kell.
2011. okt. 10. 12:51
 5/8 anonim ***** válasza:
Én is úgy altatom, ahogy az első válaszoló. Ha letenném 8-kor a fiamat, hajnal 3-kor már kelne, mert sosem tudott sokat aludni, elég neki 6-7 óra éjjel, nappal meg 1-1,5óra.
2011. okt. 10. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Első vagyok: én nem tudom korábban lerakni, de nem is zavar, mert van egy 2 hónaposom is, vele úgyis fenn vagyok, fél 10 előtt nem alszik. Olyan szempontból jobb, ha át tud menni, mert abban nem ébred annyira fel, mintha ordit. Sokszor tiszta kóma a fiam, amikor hajnalban jön, befekszik az apja mellé és már alszik is tovább.

Nem lehet, hogy kicsi neki már az ágy, és nem kényelmes? Lehet, hogy amiatt kel fel, mer folyton felébred forgolódás közben.

2011. okt. 10. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Hát, lehet hogy tényleg ideje lenne lecserélni a kiságyat. Megvan már a másik ágy is, de eddig úgy tűnt, jól elvan a kiságyban, nem akartam bolygatni. Egy próbát megér, rosszabb talán nem lesz:)
2011. okt. 10. 13:51
 8/8 anonim ***** válasza:
A 16 hónapos babámmal ugyanez van.Nem tudok mit csinálni.Mi is korán fekvők vagyunk.Reggel korán kel,de érdekes,hogy ha a párom nem dolgozik (vasárnap),akkor van,hogy fél 7-7-ig alszik.Az óraállítástól én is tartok.
2011. okt. 10. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!