Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Fajhat a kisfiam fule fogzas...

Fajhat a kisfiam fule fogzas miatt?

Figyelt kérdés

Legyszi ne haragudjatok, hogy linkelek de nem tudom ezeknek a fogaknak a nevet. :( Alul jon neki ketoldalt a barna szinubol, felul mar kibujtak neki felig.

[link]


Viszont egyfoljtaban a fulevel jatszik es sir szegenykem. Lehet ez a fogzastol vagy vigyem dokihoz? Nincs magass laza 37.6C. Adtam neki nurofent most reggel ami gondolom csilapitotta a fogfajast is igy most elvan szegenykem. Csak kicsit aggaszt a fule. Fajhat neki a fogzastol?


2011. okt. 12. 10:17
 1/8 A kérdező kommentje:
Bocsi, elfelejtettem irni, hogy 20 honapos a kisfiam.
2011. okt. 12. 10:18
 2/8 anonim ***** válasza:
Szerintem nem. Én elvinném dokihoz, hogy megnyugodjak, de én paramami vagyok. Jobbulást.
2011. okt. 12. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én elvinném orvoshoz. Mondjuk nálunk apukájának nagyon sokszor fel szúrta a nagymamája (Fül orr gégész volt) a fülét mert mindig baj volt vele. Így inkább ha látom, hogy gyömöszkéli napfolyamán többször akkor irány a doktor néni nehogy komolyabb baj legyen belőle.

Jobbulást:)

2011. okt. 12. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

fájhat neki a fogzástól, de ennyire szerintem nem

ha megnyomod neki a fülcimpa mögötti kis mélyedést, és láthatóan fáj neki, felsír, akkor valószínűleg inkább be van gyulladva

2011. okt. 12. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Koszonom szepen lanyok. Delutan 2-re kaptunk idopontot a dokihoz. Remelem nincs nagy gond.
2011. okt. 12. 12:16
 6/8 anonim ***** válasza:

Mit mondott a doki?


Én úgy tudom, hogy szemfog növésekor nem jellemző a fülfájás, az inkább a hátsó őrlőknél fordul elő.

Nálunk egyik gyereknek sem fájt a füle, nem volt gond fogzáskor, viszont ismerősöm kislánya kapkodott a füléhez, amikor a hátsó őrlője jött.

2011. okt. 12. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Kedves utolso valaszado. A doki is azt mondta amit te irtal. A fogatol nem fajhat a fule. Kulon ra is kerdeztem, hogy nehogy megegyszer elkovessem ezt a hibat. Na, jo lehet a leghatso rago fogak kozel vannak a fulhoz es megteveszthet bennunket ha oda nyul a baba de nincs osszefugges a ketto kozott. Be van gyuladva a fule a kisfiamnak. Fulgyuladasa van, nagyon csunya azt mondta a doki. Kapott ra antibiotikumot (amoxicilint) es most azt szedi 3 X 5ml. Gondolom valamennyire elkezdett hatni mert most mar nem sir fel varatlanul es ismet onmaga. :) Kozben mar attortek az also fogai is, ugyhogy ezen is tul vagyunk. Eljen!! Eljen!!! :)

A doki egyebkent mondta, hogy magatol is helyre jonne, kifakadna es kiurulne a fule. Nurofennel lehet csillapitani a fajdalmat es igy nem gyengitjuk az immunrendszeret antibiotikummal. De elnezni ahogy neha sirt szegenyem hat ezt inkabb nem vallatuk be es kivaltottuk tegnap azonnal a gyogyszert.


Nagyon koszonom mindenkinek a valaszat megegyszer.

2011. okt. 13. 11:26
 8/8 anonim ***** válasza:
Mielőbbi gyógyulást kívánok!!!
2011. okt. 13. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!