Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Anyukák, mennyit tudtok...

Anyukák, mennyit tudtok foglalkozni naponta másfél-két éves gyereketekkel?

Figyelt kérdés

Feltéve, hogy otthon vagytok vele és nem jár bölcsibe.

Én úgy érzem, hogy a főzés, takarítás elviszi az időmet és mindig valamit elhalasztok, hogy tudjak játszani a kisfiammal de így soha nem vagyok kész. Valószínű az időbeosztásom nem jó, ti hogy csináljátok? Mennyi idő jut a kisgyereketekre?


2011. okt. 12. 13:16
 1/9 anonim ***** válasza:

ez engem is érdekelne. én alig játszok vele :(

délelőtt megfőzök, kitakarítok, aztán ebédelünk és lefektetem. mikor felkel sétálunk, majd hazajövünk, vacsizunk, fürdünk aztán jön apa és vele játszik :S

persze takarítás közben beszélek hozzá, kérdem, hogy segítsen, ő törölget, stb, főzés közben is a lábam alatt van, pakolászik, de az nem ugyanaz :(

2011. okt. 12. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

16 hónapos a lányom.A ház szalad,takarítgatok az Ő segítségével,gondolom tudod milyen az:),de nem érdekel.Főzni akkor szoktam amikor apa itthon van ,és akkor többfélét,több napra.Nekem a gyerek a legfontosabb...a többi megvár.

Dédmamám mondta egyszer nekem,hogy a munka megvár,míg megmutatod a gyereknek a szivárványt,de a szivárvány nem várja meg míg Te elvégzed a dolgod,hogy meg tudd mutatni a gyerekednek.Hát én e szerint élek,mert olyan hamar elröpül ez a 3 év amíg itthon vagyunk együtt és ezt próbálom nagyon kihasználni.

2011. okt. 12. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

"Dédmamám mondta egyszer nekem,hogy a munka megvár,míg megmutatod a gyereknek a szivárványt,de a szivárvány nem várja meg míg Te elvégzed a dolgod,hogy meg tudd mutatni a gyerekednek"


ez nagyon aranyos ! puszi a mamának!


napi egy másfél órát biztosan kiszorítok . elég nagylakás mellett próbálok lavírozni .

délelött nem szégyellem lerakom mesét nézni addig elpakolok elmosogatok felseprek felmosok ha jön valaki reggel 8 után már nem égek mint a reichstag .

a többi ,vasalás stb. ráér ha hazajön a férjem és játszik velük.

2011. okt. 12. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

igaz nem 1.5-2éves de mikor kezdte az ovit (3év) rá egy hétre mentem dolgozni,reggel 1/2 7én vittem du 1/2 3ig dolgoztam csak épp hazaértem és már indulhattam érte mert 3kor már szórják ki a gyerekeket és ha apa du.dolgozott akkor főzés minden akkor mikor ő is mesélte volna az élményeit friss kiscsopisként.

mire elmosogattam mindet meg elpakoltam ő már induljon aludni hogy 6kor fel tudjam kelteni.hétvégén nagymosás extra takarítás stb...

szóval a lényeg egyszer kérdeztem ki mit szokott mondani az oviban meg apa mit mond meg anya stb..

és én ő szerinte azt mondom hogy -most mosogatok majd később.

na fél órát bőgtem hogy ez marad meg belőlem a gyerekben hogy én nem érek rá soha.

következő héten befizettem 1adag kajára az oviba és szépen elhozom haza még most is. de minden du.együtt vagyunk tartalmasan.

egypáran megjegyezték hogy milyen anyuka vagyok hát rohadtul nem érdekel,nem részletezem de ez csak irigység.


majd ha kamasz lesz akkor már járja a maga útját de az alapok jók lesznek.

még ha a menzás kaja nem is olyan finom mint az enyém.

2011. okt. 12. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Itthon vagyok, 2 éves a fiam. Rengeteg időm lenne vele játszani, de sajnos nem igényli a társaságomat, max. ha mesét kell olvasni. :D

Reggel fél 7-7 között kel, amíg megissza a kakaóját az ágyban, addig beindítom a mosógépet. Aztán felkel, bilizik, kiválasztja a ruháját, addig bevetem az ágyakat. Felöltöztetem, utána együtt porszívózunk, ha kell. Kiteregetek, kijön velem az udvarra, megy amerre lát. Megyünk bevásárolni, játszóterezni (bár azt most a hideg miatt már nem nagyon). Hazajövünk, segít kipakolni a szatyorból és megy lomolni. Főzni akkor szoktam, mikor alszik, vagy ha az apja itthon van de., meg ált. a felmosást is alvásidőben "lezavarom", így legalább nem mászkálja össze. Délutánom szabad, ált. akkor olvasunk mesét, vagy építőkockázunk, labdázunk, bújócskázunk, fogócskázunk. Vagy csak megy bicajozni, motorozni.

2011. okt. 12. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Annyit foglalkozok vele ammeniyt igényel.

Azokat a amunkákat csinálom meg a háztartásban amit aznap meg KELL csinálni, és általában őt is bevonom - még akkor is ha így 2x tovább tart.

Ha esetleg néha "szalad a ház" az se érdekel, az a lényeg hogy vele tudjak foglalkozni.

Én már rég feladtam, hoyg mindent tökéletesen tudjak csinálni - szerintem az képtelenség.

Most a gyerek az első, majd 5 év múlva meg csillogat villoghat a ház.

2011. okt. 12. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Én is őt helyezem előtérbe, sokat foglalkozom vele, de ez sajnos meg is látszik sokszor a lakáson. :-(
2011. okt. 12. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

én áltatlában a nagytakarítást azon a napon végzem , amikor a nagyiéknál van.

a kisebbeket meg a reggeli mesenézés alatt, csak ekkor néz tv-t. közben megreggelizik.

délelőtt játszik, vagy játszunk, kimegyünk a játszótérre...

amikor bejövünk összeütöm az ebédet, általában 2 napra főzök, szval nem kell sokat vacakolni. nem a kaja készítés körül forog az életem.

amíg alszik pihenek, ez a másfél óra alatt olvasok, hajat mosok, tök mindegy, van amikor ha nem jön össze a főzés ilyenkor teszem meg, de ilyenkor inkább pihenek. erre szükségem van.

délután szintén játszunk, játszóterezünk. apával játszik.

van , hogy csak apával mennek valamerre, kell , hogy a fiúnk csak vele is legyen.

2011. okt. 12. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Zsöff85 ***** válasza:
Mi a fenét takarítotok minden nap?
2016. jún. 2. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!