Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Fog ez változni? Kiscsoportos,...

Fog ez változni? Kiscsoportos,4 éves fiam szívből utál rajzolni, festeni. Még mindig másfél éves szinten firkál.

Figyelt kérdés

Mindig sokat foglalkoztam vele. Gyors felfogóképességű, okos, jól átlát dolgokat, a műszaki dolgok érdeklik de soha nem rajzol, fest.

Tegnap este ezt mondta, h csak akkor szereti az ovit, ha nem kell papírral-ceruzával dolgoznia. Nevének nyomtatott betűit felismeri, és billentyűzi is.

Aggaszt.


2011. okt. 12. 13:42
 1/8 anonim ***** válasza:
Ne aggasszon. Fiam 13 éves, most is kis ovis szinten rajzol, egyszerűen nem áll rá a keze. A rajzon kívül színkitűnő, rajzból meg kegyelem hármas.
2011. okt. 12. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ha más egyéb probléma nincs vele (késői beszéd, kommunikációs problémák ami miatt logopédusra szorulna) akkor szerintem ezzel nem kell foglalkozni. Írtad hogy a műszaki dolgok érdeklik, esetleg szerelget is apróbb dolgokat? Mert akkor nem valószínű hogy a finommechanikájával lenne baj, egyszerüen csak nem kedveli a rajzolást. Szerintem van ilyen.
2011. okt. 12. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

1 ha nem szereti akkor is kell neki mert ez kell majd az íráshoz / finom motorikát fejleszti

2 ne engedd a PC-t neki 4 évesen teljesen felesleges

3 lehet h olyan gyerek aki inkább az elmélet vonz

4 lehet h fog a fiam ennyi idősen utált rajzolni most 6 éves és szívesen rajzolgat már

5 ha fejlődik a finom motorika akkor szebben fog rajzolni


próbáld megmutatni neki mennyire klassz pl kézzel maszatolni a festékkel mondjuk egy óriási csomagolópapíron

lehet kapni olyan szappant ami színes nyomot hagy fürdésnél mikor mossa magát

ha nem megy a rajz akkor szedegessen babot gyöngyöt lencsét egyéb apró dolgot

2011. okt. 12. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Én 28 éves vagyok és ovis szinten tudok csak rajzolni. Soha nem voltam tehetséges rajzban, főleg mert balkezes is vagyok.
2011. okt. 12. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Mintha az én fiamról írtál volna! :) 3,5 éves kiscsoportos, és úgy firkál, mint a 1,5 éves tesója, pedig én is sokat foglalkoztam/foglalkozok vele. Viszont minden másban -mozgásfejlődés, beszéd, önállóság, felfogóképesség- megelőzi a kortársait. Pl. 3 évesen már pótkerék nélküli biciklit tekert, most pedig a azért nyaggat, hogy gördeszkát vegyek neki :). Viszont festőművész biztos nem lesz belőle! :)
2011. okt. 12. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Hát az enyém se rajzol. Festeni szeret, de rajzolni nem tud. Napot meg pálcika emberkét és kész. Középsős, amúgy semmi lemaradása nincs.
2011. okt. 12. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Ne aggasszon. Lesz még jobb is, csak foglalkozzatok vele kicsit, és nyugodtan. A fiúknál később fejlődik ki ez a finom motorika, és az érdeklődésüket is kevésbé köti le a rajzolás, mint a lányokét.

A mis kisfiunk most 7 borzasztó volt még tavaly is. Pálcika emberek, és kész. Semmi háttér, vagy ez az más a papírra. Most valahogy kicsit beindult, ami érdekli, repülőket rajzolgat.

Próbálgass különféle technikákat, hátha valamelyik megtetszik neki, és idővel maga a ceruzásdi is fog menni. Ha meg rajzból lesz a leggyengébb, akkor mi van? Ennyit meg lehet neki engedni szerintem. Persze ha ti művészek vagytok, az még idegesítőbb lehet ;-)

Próbálj festeni vele, ne várj csodát, hagy keverje a szineket, lényeg, hogy használja a kezét. Akár ujjakkal is lehet eleinte.

Próbálj földön rajzolgatni vele, és dicsérd meg, ha másért nem (persze ne ezt mondd), hogy kicsit foglalkozott a témával. Te a rajzát dicsérd.

Tegyél rizst egy lapos tálba, és abba az ujjacskájával matasson, figurák lesznek előbb utóbb, mutasd meg, játsz vele.

Kösd be a szemét játszva, és rajzoljatok karikákat. Te pirosat, ő kéket. Lehetőleg ne ceruzával, zsirkrétával, filcekkel.

Nálunk ekkora korban már előkészítő előkészítőbe járt, és kellett a betűket írnia. Elég munkás volt, még most sem a legszebben ír, a karikái inkább oválisak, picit túl megy a vonalon, de már hogy ennyi idős, fejlődött, és érzi, hogy ez jó, ír nekem kis leveleket stb.

Az érdeklődésén próbálj eleinte csak feljeszteni ezekkel, majd később a külalak is előjöhet.

Türelem, és foglalkozás, és alakulni fog.

Sok sikert !

2011. okt. 12. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Szerintem amit nem szeret a gyerek nem kell eröltetni én mindig utáltam rajzolni balkezes vagyok sose volt semmihez kézügyességem és most 23 évesen se tudok rajozlni utálom.... Mégis tudok írni.
2019. máj. 1. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!