Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kisfiam most lesz 3 éves. Még...

Kisfiam most lesz 3 éves. Még nem tudom neki lehúzni a kukiról a bőrt teljesen. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Minden nap fürdésnél próbálom lejjebb húzni, de nem enged. Félek, nehogy műtét legyen a vége. Pici kora óta minden nap, fürdésnél húzom, hogy menjen lejjebb. Én már azt hittem ilyenkorra már teljesen le megy neki, de nem. :( Kinek, milyen tapasztalata van? Mit csináljak, mit tegyek, hogy teljesen le tudjam húzni a bőrt a kukiról? Köszi a válaszokat előre is!
2011. okt. 14. 10:11
 1/4 anonim ***** válasza:
Az orvos mit szokott mondani?
2011. okt. 14. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Szia, mi is így jártunk, gyerekorvos adott beutalót, elvittük a gyereket, kapott a kukira érzéstelenítő kenőcsöt, negyed órára kiküldtek minket a rendelőből majd a doki szépen hátrahúzta neki, nem fájt, nem sírt még egy picit sem, teljesen hatott az érzéstelenítős kenőcs, utána viszont minden este egy kínszenvedés volt a fürdés:S kamillás vízben kellett fürdeni azzal locsolgatni, meg egy krémmmel kenni. Szépen rendbe jött,jobb volt a helyzet mint előtte, de úgy gondoltam még mindig lenne mit hátrahúzni, mert nem jött le teljesen a fitymáról a bőr úgy mint a felnőtt pasiknak. Tehát a fitymaszárat nem lehetett látni a makkot 90 százalékban igen.iElvittem vissza a dokihoz, aki azt mondta ne is várjam , hogy az úgy fog kinézni egy gyereknek mint egy felnőttnek, majd amikor nő a gyerek akkor tökéletesedik a szerszám:)
2011. okt. 14. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
A doki és a védőnő azt mondta, hogy 3 éves koráig le kell, hogy jöjjön a bőr, utána ha nem , akkor műtét. :( Mástól meg azt hallom, hogy nem kell törődni ezzel, majd amikor lejön, lejön, mindennek eljön az ideje. Na de aggódom, nem szeretném gyermekemet kitenni a fájdalmaknak. Félig tudom lehúzni, vagy addig látszik a makk rész. Nekünk zuhanykabinunk van, így nehezen tudnám megoldani a fürdetést kamillás vízben, esetleg lavórban, de abban nem férne el. Tehát passz, hogy mit csináljak. Régebben, mikor még kicsi volt, pelenkázásnál is szoktam húzni, akkor "engedte", na de most már?! Szóval nehéz, remélem nem lesz gond. A doki még azt is mondta, hogy ne kenjem semmilyen kenőccsel. Majd magától megoldódik a "probléma". Nem javasolja 3 évnél fiatalabb gyermekeknek.
2011. okt. 14. 11:34
 4/4 anonim ***** válasza:
Mi hétfőn voltunk a dokinál. Egy pálcaszerű valami 2 másodperc. Most már nem csípi, de napjában 3x kenni kell neki. Eleinte nehéz volt, de most már egyedül is bírok vele. Még pelenkás. ( 2éves )
2011. okt. 29. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!