Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kettő éves kislányom pár hete...

Kettő éves kislányom pár hete nappal teljesen szobatiszta lett. Három napja viszont mintha semmi sem történt volna, mindenhova odacsurgat. Ha szólok neki bilibe pisil, de egyébként nem. Vissza tegyem rá a pelenkát?

Figyelt kérdés
2011. júl. 27. 18:09
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
szerintem ne. szólj neki inkább, szoktasd rendszerhez. Nem történt valami, ami megviselhette lelkileg?
2011. júl. 27. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Ha már egyszer nem kell a pelus,akkor még ilyenkor se juttasd az eszébe,hogy van!

Nálunk is előfordul mostanában,hogy becsurog- noha mi is több hete teljesen szárazak vagyunk! Én sokszor kérdezem a lányunktól,hogy kell e-van hogy makacskodik,és nemet mond,pedig látom rajta,hogy pisilnie kell. Ilyenkor megkérem,hogy üljön a bilire. Mindig magyarázok neki,hogy akkor az ügyes,ha nem a bugyiba pisil; nagyon szeretem,ha ügyesen a bilibe vagy a wc-be pisil; kérdezgetem tőle,hogy hova kell pisilnie,és magyarázok neki,mikor én megyek wc-re és jön velem.. Mint mikor elkezdtük a szobatisztaságot. A bilit pl a délutáni alvás után megint a szobában tároljuk,míg nem pisil bele. Szeret bugyiba lenni,és ha pisis lesz a bugyija,akkor nem kap másikat- el is magyarázom neki,hogy miért;ha baleset történt,akkor elmondom Neki,hogy nem volt ügyes,és hogy most mérges vagyok rá!


Türelem! Van hogy vissza esnek,de ilyenkor sem szabad feladni!


Üdv:2gyerkőcös.

2011. júl. 27. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Az is lehet, hogy felfázott picit, olyankor nem bírják tartani, és gyakran kell.
2011. júl. 27. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

"akkor elmondom Neki,hogy nem volt ügyes,és hogy most mérges vagyok rá!"


Nem személyeskedés, de én ezt semmi esetre sem mondanám, sem ehhez hasonlót. Én csak dicsérek, és azt mondom, hogy "nem baj, legközelebb ügyes leszel!"


szintén 2 kislány anyukája

2011. júl. 27. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
2 évesnél még nem minden esetben lehet elvárni a szobatisztaságot. Mire óvodába megy, akkorra kell szobatisztának lennie.
2011. júl. 28. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Na, ez olyan mintha én kérdeztem volna. Nálunk is 3 napja bemegy a pisi, kaki pedig 3 hétig minden a Wc-be ment. Arra gondolok, hogy talán a rossz idő miatt? Mert azóta nadrágban van akkor meg mindig egy szál kis ruhában volt. Én visszaadtam rá a pelust miután mindent összevissza kakilt pisilt. :O Majd ha meleg lesz megpróbáljuk újra.
2011. júl. 28. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Ja, és nem lehet bevinni a Wc-be mert tiltakozik. Szóval nem tudom most mi baja van...a bilire se hajlandó ráülni. Férjem szerint direkt csinálja, dacból.
2011. júl. 28. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Utolsó!


Igaza lehet a férjednek,csinálhatja dacból,de a pelust hogy vissza adtad rá, csak azt érted el,hogy engedtél a gyereknek! Erre Ő nagyon sokáig fog emlékezni,és ki is fogja használni!

2011. júl. 29. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Az az igazság, hogy a pelust se akarja ám! Nagy nehezen felküzdöm rá de van, hogy fél óra múlva leszedi magáról szóval fogalmam sincs mit akar. Meg a másik, hogy most várom a kis tesót és közben még dolgozom is itthonról ezért úgy gondoltam, hogy van elég bajom enélkül is, nem fogok még folyamatosan suvickolni meg mosni is. Van aki azt mondta, hogy ne is idegesítsem magam ezen mert ha megérkezik a tesó majd Ő is újra pelenkát akar meg cumit. :O
2011. júl. 29. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Kemény lehet! Én csak a gyerekekkel vagyok (egyedül csinálok mindent kint és bent is,boltba is minden nap cűgölöm a csajokat) itthon-meg szeptemberre várjuk a 3-at. De így is tudom,bárki bármit mond,nem lehet nem idegeskedni emiatt is! Próbáltál már beszélni vele? Elmagyarázni,hogy szeretnéd,ha...;akkor ügyes ha...? A 2 évesek már nagyon okosak/értelmesek! -mindegy,hogy most töltötte be a 2 évet,vagy fél éve.

Nálunk amikor hugit kapott a nagylány,mindig magyaráztam,hogy a kicsinek azért kell ez meg az,mert még kicsi,nincs még olyan ügyes,mint ő, nem tud még pl ügyesen bilibe pisilni,nem tud szólni,ha éhes,nem tud kanállal enni...stb. És elmondtam azt is,hogy ha majd nagyobb lesz a hugi,akkor ő is olyan ügyes lesz. Jól agyon dicsértem a nagyobbat. Szépen építettem ezzel a nagyobb egóját :-D

De nálunk bevált! 2 év és 3 hónap van a csajszik közt.


Sok sikert!!!

2011. júl. 29. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!