Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Folyton mese, kiborulok már,...

Folyton mese, kiborulok már, tanácsok?

Figyelt kérdés
Amióta bejött ez a rossz idő a lányom kora reggeltől lefekvésig meséket akar nézni, mivel ki nem tudunk menni nagyon, csak rövid időkre. Ha benn akarok vele játszani, akkor egyszerűen kb 10 perc után otthagy és azt rikácsolja "kell mese". Mégcsak 2,5 éves, eddig annyira nem is érdekelte a tévé, de most függő lett. Ha át merem kapcsolni, akkor direkt rosszalkodik. Ha meg kikapcsolom, akkor szinte megbolondul, csapkod, kiabál. Pár nap alatt képes ennyire függővé válni?
2011. júl. 31. 10:01
 1/8 anonim ***** válasza:
88%
Igen. Pedig nem szabadna hagyni a sok tévézést, és a hisztiket is le kell állítani. Húzd ki a tévét a konnektorból és mondd azt, hogy elromlott. Fogd kézen és- ha tetszik, ha nem - menjetek le a közeli parkba sétálni, labdázni.
2011. júl. 31. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Viseld el a csapkodásokat, különben nem fog leszokni. Próbálj neki olvasni, vagy vegyél hangos mesét. Bábozzatok, a bábokat meg együtt csináljátok. Így ő is találhat ki meséket.
2011. júl. 31. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Én egy könyvet ajánlok a témával kapcsolatban. Ranschburg Jenő: Áldás vagy átok?

Szerezd be, nagyon jó könyv, később is hasznát lehet venni.

2011. júl. 31. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is szokott lenni ilyen mesenézős hullám, amikor csak meséket akar nézni. Én nem gondolnám, hogy ez akkora gond lenne. A fiam (szintén 2,5 éves) legalábbis nem lesz függő, mert pár nap után felhagy a mesenézéssel, és szépen játszik a szobájában. Én hagyom, hadd nézze. DVD-t néz, normális, igényes meséket, így nincs meg az a veszély, hogy rossz hatással van rá a tévé.
2011. júl. 31. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
most nálunk is 3* megy a mese egy nap amióta rossz idő van,de mi most jöttünk be az udvarról és hancúroztunk játszottunk egy jót,most mesét kért,nézhet is egy félórányi elmót.Amikor elkezdett tetszeni neki a tv,meg a mese,nálunk is voltak hisztik,de már a legelején közöltem vele naponta csak 2* nézünk mesét,reggel és délután.mikor bekapcsolom neki,és jön a vége már előtte szólok,hogy nemsokára vége lesz ki fogom kapcsolni,aztán megint szólok neki,van hogy 3* is,igy amikor vége nem éri váratlanul a kikapcsolás.amikor először sírt,mondtam neki,hogy szóltam,hogy vége,sajnos nincs több mese,majd alvás után esetleg.és ehhez ragaszkodtam,ha sírt tovább egyszerűen otthagytam.igy megszokta,ma már nincs hiszti mese miatt.van hogy nem is néz egész nap.van hogy csak pár percig bírja aztán már megy is a dolgára.az elején kell ezt megfogni és éreztetni hozzászoktatni hogy csak annyi van és akkor amikor anya mondja.Bár mi általában együtt nézünk mesét is,már sztorizgat róla ,meséli mit lát ki mit csinál és miért,és ez jó,ezért annyira nem vagyok igy tv ellenség.
2011. júl. 31. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Én sem tartom a TV-t ellenségnek, de szabok határt, mert annyi értelmes időtöltés van még, inkább játszom én a gyerekeimmel, mint hogy a TV-t bámulják. Hetente 2x nézhetnek mesét és ezt tudják, nincs belőle vita.


Határozottan kell fellépned, egyelőre te vagy az anyja, és ő fogad szót neked, nem te neki. Elromlott a TV, és tereld el a figyelmét.

2011. júl. 31. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintejm sem gond, ráadásul ebben az időben mit lehet csinálni benti játékokon kívül.


ja és tv semmivel sem károsabb, mint a számítógép.


http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__kisgye..

2011. júl. 31. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ha ugy gondolom. , hogy egy ora mese nèzés elég, akkor kezdem mondogatni, hogy ez az utolso és ki fogom kapcsolni, mert át kell menni a boltba, utána megyunk jatszoterre is. Ha vége a mesenek, kikapcsolom. Nem baj, ha ordit, oda se figyelj. Par nap es abba fog maradni a visitas, ha mindig ugyanigy teszel. Ha esik, mi ernyovel setalunk egyet gumicsizmaban, lehet pocsolyakba ugrálni:)
2011. aug. 1. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!