Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit csináljak a káromkodós...

Mit csináljak a káromkodós családtaggal, tiltsam el a gyerektől?

Figyelt kérdés

Van pár dolog, amire nagyon odafigyelünk a gyereknevelés során.

Az egyik ilyen a káromkodás. Mi nem kéromkodunk, még a h..lye szó sem hagyja el a szánkat, semmilyen formában.


Anyukám testvére, aki ugyanúgy rendszeres vendég nálunk mint mi nálunk elég fiatalos, lendületes, és sajnos káromkodós.


Annyira megszokta már, hogy becsúznak a csúnya szavak,hoyg képtelen leszokni róla.

HIába mondtam már neki 1000x, hiába kérlelem, hiába szidom le érte, nem tud vele mit tenni, mert ez neki zsigerből jön, csak akkor veszi észre amikor már kimondta.


Tudom,hogy az óvodában legkésőbb biztosan fog találkozni csúnya szavakkal, de azt nem szeretném,hogy ezt itthon is hallja.


Mit tegyek?

Tiltsam el őket egymástól, mikor a lányom annyira szereti?

Teljesen tanácstalan vagyok...


2011. okt. 17. 12:06
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Semmi gond. A gyerek nagyon jól tud disztingválni,pontosan tudja,hogy ki milyen,kinél mit engedhet meg magának, kinél hogyan kell viselkedni.Fenméri a körülötte élőket.

Tudni fogja, hogy ez az ember így beszél.

Úgyis találkozni fog sok ilyennek,nem tudod búra alatt nevelni. Ha ő is megpróbálja,rászólsz és akkor tudja,hogy nem szabad (előttetek.a suliban majd úgyis mondja)

2011. okt. 17. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ugyanmár! A gyereknek meg lehet tanítani, hogy milyen butaságot beszél a nagynéni és , hogy az csúnya, okos gyerek nem utánozza...

Nálunk én vagyok a káromkodós, vagyis gyakran hagyja el csúnya szó a számat, persze amióta gyerekek vannak maximálisan igyekszem visszafogni magam, de időnként mégis csak kicsúszik. Ilyenkor már az 5 évesem megy apához, hogy "hát ez az anya már megint csúnyát mondott" :) Olyan édes én meg jól szégyellem magam, de mégis megtudtuk vele tanítani. soha nem hagyja el csúnya szó a száját. Pedig ráadásul ő még ovis is már.

Persze figyelmeztetni kell a nagynénédet, de emiatt kapcsolatot megszakítani fölösleges.

2011. okt. 17. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Csináld azt, hogy amikor kicsúszik egy csúnya szó nagynénéd ajkain, azonnal elkezdesz szavalni - mondjuk - egy gyerekverset. Legalább 2-3 versszakot mondj el! Így a gyerek szépet tanul, nagynénéd meg előbb-utóbb megfogja unni, hogy állandóan félbe szakítod, és oda fog figyelni, mit mond.
2011. okt. 17. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!