Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Agresszív gyerek a bölcsiben...

Agresszív gyerek a bölcsiben lenyugszik?

Figyelt kérdés
Új gyereket kaptak ma a lányaim (ikrek) a csoportba. 2-3 év közöttiek, de van aki már betöltötte a 3. évét. Jött ma egy nagyon vad, verekedős fiu, az első tíz percben 4 gyerekkel gyűlt meg a baja, végül az 5.-et nekivágta teljes erőből az öltözőszekrénynek. A gondozőnők néztek egymásra (sokat sejtető volt a pillantásuk), de mivel anyuka is ott volt, hát nem tudtak mit tenni. Anyuka szerint nem nevelési hibás a gyereke... Akkor mi? Vajon lenyugszik, ha már nem lesz ott mellette az anyukája? Mit gondoltok, esetleg tapasztalatok? Elkenődtem kicsit, eddig olyan helyes volt a csoportban mindenki :(
2011. okt. 17. 13:41
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
A gondozónőknek nagyon oda kell tenni magukat és nem szabadna hagyni, hogy másik gyereket bántson. Anyukának is mondanám -nem baj ám, ha besértődik-, hogy legyen szíves otthon többször beszélgetni a fiával, hogy SOHA SENKIT nem szabad bántani. a lányoknak meg megtanítanám, hogy ha fenyegetően közelít feléjük a kölök, akkor hangosan kiabáljon rá, hogy nem szabad senkit bántani!! A gondozónőkkel is megosztanám a félelmeimet és megkérdezném, hogyan kívánják lehiggasztani a kisfiút.
2011. okt. 17. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm válaszod, igen, majd megfogadom a tanácsaidat. :) Első napja volt a kisfiúnak. Aztán eszembe jutott, hogy ez az anyuka kérdezte anno a szülőin, hogy az ő gyereke harap, azt hogy tudják majd kezelni? (rosszul vagyok már előre, az enyéim is beszoktatósak, nem örülnék ,ha egy ilyen gyerek venné el a kedvüket egy életre a bölcsitől, ovitól).
2011. okt. 17. 13:50
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Nehéz menet, általában lenyugszanak, ha nem az anyjuk fog nekik dirigálni. Nem szombathelyi vagy? Hozzánk is ma jött egy ilyen kisfiú, fúú, de irritáló volt! Mondjuk itt az anyuka nem is tudta fegyelmezni a gyerekét, csak "kért" tőle mindent, de azt is vagy 15x, mire hajlandó volt megcsinálni amit kért.
2011. okt. 17. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Nem, nem Sz.helyen lakunk, hanem Debrecenben. Úgy látszik, mindenhol van (lesz) egy ilyen gyerek. :( Köszi a válaszokat!
2011. okt. 17. 14:18
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Bizony létezik ilyen gyermek is, de ő nem az antikrisztus!!


Az én kisfiam is harapott, csapkodott egy időben (pedig itthon ilyet egyáltalán nem lát

2011. okt. 17. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Előző vagyok, véletlenül elment a befejezetlen válasz


Nagy nehezen sikerült -hónapok alatt- leszoktatnom erről a viselkedéről.


Megértem, hogy félted a gyermekeidet (én is biztos ezt érezném), de szerintem egy picikét lehetsz elnézőbb.


Egyébként a gondozókank illene kezelnie az ilyen helyzeteket.

2011. okt. 17. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Én elnéző vagyok, nagyon is. :) De az egyik kislányom annyira kis félénk, bújós, őt szemmel láthatóan zavarja a kisfiú viselkedése. A másik lányom ügyet se vet rá. Remélem a gondozónénik ténlyeg résen lesznek.
2011. okt. 17. 16:28
 8/11 A kérdező kommentje:
Egyébként köszönöm a válaszod, ilyesmire vártam, hogy akkor sikerül leszoktatni a fiúkat erről a viselkedésről. (ja lány is biztos van ilyen kis vadóc), csak a gyerekeknek ez félelmetes is lehet ám. Arról nem beszélve, ha tényleg nem "kezelik ki" belőle, akkor ő lesz a csoport "nemszeretem" gyereke mind a gyerekek részéről, mind a gondozónők részéről.
2011. okt. 17. 16:29
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

14:51-es vagyok


Teljesen egyetértek a kommenteddel!

2011. okt. 17. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Első vagyok: szerintem se lesz gond, ha határozottak a gondozók. Elnéző vagyok én is, nem kritizálom mások családi életét, tudom, mekkora küzdelmek vannak egy bölcsiskorúval. De még egyszer hangsúlyoznám: mindenki szabad ember, amíg nem bántja a másikat! Abban picit sem lehet engedékenynek lenni. Szóval fél szemmel sassintanám, hogy alakul-e a gyerkőc, persze hetek kellenek a beszokáshoz.
2011. okt. 17. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!