Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miért vakarózik folyton a...

Miért vakarózik folyton a kisfiam?

Figyelt kérdés

Ahol eléri, a karján, a lábán, a hasán , a hátán, mindenhol képes véresre vakarni magát minden látható ok nélkül. Csecsemőnek ekcémás volt, most semmit nem látok rajta. 3 éves. Minden este kenjük a nivea nagyon száraz bőrre való testápolójával, de semmit nem javul a helyzet.

Esetleg egy jó bőrgyógyászt tudtok mondani Budapesten, vagy környékén?


2011. okt. 18. 12:43
 1/8 anonim ***** válasza:
Lehet a mosóportól, öblítőtől is, esetleg allergiás rá. Próbáld ki, hogy ne használj egy ideig öblítőt.
2011. okt. 18. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Bőrgyógyászt nem tudok sajnos ajánlani, de minél előbb vidd el a fiadat, ha kell, akkor sztk-ba, de ez nem játék! Bármilyen allergia kialakulhatott nála, és nagyon kellemetlen lehet számára. Könnyen mondjuk nekik ( lányom is ebben a cipőben járt ) hogy ne vakard, szegénykék nem tudják, miért ne, mert csak viszket és vakarni kell!! Lányom sok dologra allergiás, de legutóbb a méztől jöttek elő neki ilyen véresre vakarós napok! Ne niveát használj, próbáld a Fenistilt, mert az hűsiti is, és csillapitja a viszketést. De amint lehet, vidd orvoshoz. Nem váltottál esetleg mosóport? Öblitöt?
2011. okt. 18. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Nem váltottam semmit. Amway SA8 baby mosóport, és Bip hipoallergén öblítőt használok...
2011. okt. 18. 12:53
 4/8 anonim ***** válasza:

heim pál főorvos - jó orvos


szerintem is allergia lehet (niveára is lehet allergiás)

2011. okt. 18. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Bőrgyógyászt én sem tudok ajánlani, mert nem pesti vagyok, de vidd el minél előbb. Sajnos az én kisfiam is küzd a vakarózással, már 1 éve próbálja a bőrgyógyász kikísérletezni a számára megfelelő krémet, talán most sikerült. Ajánlani fogja a recept nélküli készítményeket is, azokat is érdemes próbálgatni, de az ekcéma mellé társuló atópiás viszketésre a Nivea sajnos annyit ér, mint halottnak a csók!
2011. okt. 18. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Valószínű száraz a bőre, és a Nivea nem használ neki. Az én gyerekeimnek pl. a Nivea termékei csak rontottak a helyzeten.

Nálunk gyógyszertári krém van használatban, mert száraz a bőre és emiatt nagyon viszket neki mindenhol, bár véresre még nem kaparta sehol.

A fürdővízbe ne tegyél semmien habfürdőt, tusfürdőt, hanem ezek helyett egy pohár tejben elkevert 1 evőkanál ét vagy oliva olajat. Próbáld csak ki, nagyon jó a száraz bőrre!

És vigyétek el bőrdokihoz!

2 ekcémás, száraz bőrű gyermekes

2011. okt. 18. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nem krémmel, hanem olajjal kenném be.
2011. okt. 18. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
cukorbetegség tünete is lehet.Figyeld hogy sokat iszik e,pisil -e stb...
2011. okt. 19. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!