Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ez már beteges féltés és...

Ez már beteges féltés és paranoia?

Figyelt kérdés

Szülinapra vagyunk hivatalosak a 2 és fél éves lányommal. Sok gyerek lesz. A kicsim nagyon társaságkedvelő és barátkozós imádja a gyerekeket.

Én viszont már egy hete ezen parázok, hogy a sok gyerektől nehogy összeszedjen valami betegséget. Tavaly pont ilyenkor volt egy hörgőhurutja ami miatt éjjel az ügyeletre is bevittük mert majd meg fulladt, majd tavasszal volt egy nagy megfázása ami majdnem befulladással végződött de az időben beadott szteroid kúp megelőzte a nagy bajt.

Azóta én annyira félek minden betegségtől, hogy már szinte beteges. Nem tudok változni hamar de próbálom magam helyretenni.

Véleményeket várok és persze ha tudtok adjatok tanácsot hogy hogyan tudnám megelőzni hogy holnap ne kapjon el semmit?


2011. okt. 19. 13:47
 1/9 anonim ***** válasza:
nem tudod elkerülni,ilyen kórságot összeszedhet a játszótéren,boltban,bárhol.a fiam nem jár társaságba,mégis beteg lett.adj neki immunerősítőt és kicsit lazíts.
2011. okt. 19. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Ha ovis lesz lassan, jobb ha hozzászoksz a betegségek gondolatához.

Nem zárkózhatsz be, hogy nehogy beteg legyen. Ennyi erővel ráköhöghetnek az utcán is valami kórt.

Nyugi, lazíts, menjetek el, és érezzétek jól magatokat.

Adj neki homeós v nem homeós immunerősítőket, megelőző szereket, van egy csomó a patikákban.

2011. okt. 19. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Anyukám azt mondta, hogy öltöztessem be ilyen űrhajós cuccba és adjak egy szkafandert a fejére...:D
2011. okt. 19. 13:56
 4/9 A kérdező kommentje:
Szedi a multitabs immno kid-et már másfél hónapja kb.
2011. okt. 19. 13:57
 5/9 anonim ***** válasza:

Mi lesz Veled Kedves anyuka, ha majd oviba megy a gyerek? :)

Sajnos mindentől nem óvhatjuk meg a gyermekeinket bármennyire is szeretnénk! Ez az időszak meg erről szól, mindenki taknyos! Képzeld nálunk az egész család beteg.. De ez van, kúráljuk magunkat!

Megóvni pedig nem fogod tudni, max ha egy óriási buborékba csomagolva viszed a gyermeked! :)

2011. okt. 19. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Óvoda? Már előre rettegek, de komolyan.:)
2011. okt. 19. 14:03
 7/9 anonim ***** válasza:

NYugi, nem biztos, hogy összeszed valamit.

Az én fiam óvodás, de eddig nem volt beteg, a többiek meg hol ezért, hol azért dőlnek ki. A tesója még itthon van velem, de ő sem beteges. Én nem adok nekik immunerősítőket, vitaminokat sem.

Most pl. másfél hete beteg vagyok, anyutól kaptam el egy vírust. De a gyerekeknek kutya bajuk!

Úgyhogy nyugi, nem 100%, hogy a gyerkőcöd lebetegszik. Ha meg igen, nem a régebbi rossz emlékekből kell kiindulni, nem minden betegség végződik úgy!

2011. okt. 19. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

ha nem hagyod h beteg legyen és ez által erősödjön az immunrendszere akkor sokkal csúnyább lesz a betegség majd

mikor ovis lesz


megelőzni nem feltétlen tudod főleg ha olyan kórokozó "támad" amivel még nem találkozott viszont


felesleges félned oviban úgyis sokszor lesz beteg sajna nem minden szülő teheti meg h hetekig otthon marad a gyerekkel és még a gyógyulás előtt viszi oviba


annyit tehetsz h előtte utána alapos kézmosás rendesen fel van öltözve és ha szedi a vitamint az is egy jó pont


és ne parázd túl magad mindig nyugis sokszor azért lesz súlyosabb egy egyszerű nátha mert a szülő szinte betegesen fél tőle a gyerek meg megérzi .....

2011. okt. 19. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Igaza van az előttem szólónak,abban,hogy ha betegségek által nem fejlődik az immunrendszere,akkor később nagyon beteges lesz.Nővérem lánya van így,hogy pici korában még a szellőtől is óvták és most 13 évesen folyton elkap valami nyavalyát,meg 1000 dologra allergiás,mert nem edződött meg az immunrendszere.

Persze az természetes,hogy minden szülő félti a gyermekét a betegségektől,de nem nevelheted búra alatt a gyerkőcöt és teljesen természetes ha időnként megbetegszik.

Egyébként,ha szed immunerősítőt és sok vitaminban gazdag gyümölcsöt eszik,akkor kisebb az esélye,hogy összeszed valamit,de teljesen kivédeni nem lehet.

2011. okt. 19. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!