Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Tenyleg gyakori 3 eves kor...

Tenyleg gyakori 3 eves kor kornyeken a szekrekedes?

Figyelt kérdés

Nalatok volt ilyen?

Mit tettetek ellene es mennyi ido alatt mult el?


Kicsit ketsegbe vagyok esve. Ev vegen lesz harom eves a kisfiam, aki eddig jo evo volt es sohasem volt gondja szekrekedessel. Nem valtozott a taplalkozasaban semmi, mar nyaron szobatiszta lett, nem volt eroltetve, nem zaklatom a kakilassal. Szoval semmi abnormalis nem tortenik.


Es most megis 2-3 hete szekrekedese van. Eleinte nem volt durva annyira, csak 1-1 nap maradt ki, az elmult bo egy hetben viszont mar csak 3 naponta kakil, mert egyszer majd nagyon megkemenyedett a szeklet, fajt neki, azota direkt visszatartja.


Nem talalok megoldast, segitsetek!


Amit teszek:

sok vizet iszik, boven eleget, eddig is igy volt

sokat mozog, sokat van szabadlevegon, ez eddig is igy volt

valtozatosan fozok neki, sok zoldseg, mindig van leves, stb

csokit 2-3 naponta kap, most mar ennyit sem es eddig reggelente kakaot ivott, most mar csak tejet merek adni, mert tudom, hogy a kakao is meg rakemenyit a dologra

Beres cseppet is szed, amiben van ugye vas, de ezt nem merem elhagyni. Ezt tavaly telen is szedte, nem okozott szekrekedest, az occse is kapja, nala sincsen semmi gond, szoval nem hinnem, hogy ez tehet rola.


Okos gyerek, megerti, hogy be kell venni peldaul a gyogyszert, ha beteg, megerti, hogy miert kell levagnom a kormet, mindent meg lehet neki magyarazni es megcsinalja azt, aminek tudja, hogy szamara pozitiv oka van. Most azt megis hiaba magyarazom, hogy nem szabad visszatartani a kakit, mert azert faj, akkor is visszatartja, meg veletlenul sem nyom.


Segitsetek, mit tehetek???


2011. okt. 21. 22:33
 1/6 anonim ***** válasza:

A lányom 2,5 éves és nálunk pár hónapja jelentkezett. De tudom, hogy nálunk közrejátszik az is, hogy nagyon rosszul eszik, és ha egy nap kimarad a kaki, akkor másnap kínkeservek közepette tud kakilni. Ő sem nyom, csak sír keservesen. Én próbálok neki sok szilvát adni, de nem eszik meg semmilyen gyümölcsöt, így belepépesítem a pudingjába. Vagy esetleg szilvalekvárral is lehet próbálkozni. Nálunk ilyenkor könnyebben kakil, azt vettem észre. És amikor látom hogy nagyon szenved, akkor szoktam neki levolac-ot is adni.

Sajnos ő még nem szobatiszta, de így nem is tudom mikor fog rá sor kerülni, mert minden kakilás szenvedés, összeszorított fenékkel, egyenes lábakkal toporog, nem tudom így hogy fog valaha ráülni a bilire.

2011. okt. 22. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Sziasztok!

Nekem egy 2,5 éves kisfiam van. A szobatisztaság sajnos még arrébb van. :(

Soha nem volt gond a kakilással, mindig szépen ment, de amióta megcsináltattuk (le volt tapadva) a kukiját, azóta nagyon szenvedünk vele. Ahogy az első válaszoló is írta, összeszorított lábakkal és fenékkel áll és sír, nyöszörög keservesen. Nem tudom, miért...Hiába mondom,h. guggoljon le, úgy könnyebb, nem csinálja, inkább szenved. Kínomban (és az övében) már beszéltem a gyerekorvossal, ő azt mondta, nem tud vele mit csinálni, adjak neki kúpot, kész.

Nem tudom a megoldást és nem értem, miért van ez...


Ami nálunk használ:

Levolac szirup.

Amíg volt szőlő, abból ha sokat evett, meghajtotta.

Az aszalt szilva és szárított banán.

Margarin. Tudom, durván hangzik, de kúpozni nem volt szívem, ezért odaadtam neki a doboz margarint és egy kiskanalat. Picivel később lett is kaki.


Próbáljátok ki, hátha valamelyik beválik, de hosszú távon még nem tudom a megoldást...

2011. okt. 22. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Koszonom szepen a valaszokat!

Ha megtalalom a megoldast, akkor megirom nektek, bar sok helyen ugy olvastam, hogy ezen csak az ido segit, mert ez eletkori sajatossag sok gyereknel. Nagyon nem orulok ennek... :(


A fiam meg az egesz delelottot vegigszenvedte, a glicerines kup sem segitett. Kb fel orankent rajott az inger, de visszatartotta, a wc-ig el sem jutottunk, csak hajtogatta, hogy nem kell kakilnia. Kozben meg gornyedten, osszeszoritott fenekkel topogott es sirt.

Mar azt is felajanlottam neki, hogy adok ra egy pelenkat ismet, hatha ugy sikerul, de nem akarta.

Vegul delben feladta a kuzdelmet es kakilt.

Majd delutan 5-kor kezdtuk elolrol, mert meg maradt ben valami, az ujabb menetnek este 8-ra lett egy igen apro eredmenye.

Meg mindig nem vegzett, a maradekot most biztosan ismet tartogatni fogja es holnap ismet szenvedni fog.


Mondjuk ma egyaltalan nem adtam neki kenyeret, kiflit, reggelire keves zabkasat evett meg lekvarral, maskor szereti, most ugy kellett belekonyorognom.

Sok vizet ivott, delre fott etelt evett, estere csak felvagottat kert.

Delutan evett almat es joghurtot egymas utan es par szem szolot, hatha ez segit kicsit holnapra.

2011. okt. 22. 22:39
 4/6 anonim válasza:
Ha nem eszik a gyermek megfelelő mennyiségű rostot (zöldséget gyümölcsöt) akkor könnyedén lehet ilyen.
2011. okt. 24. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Koszi a valaszt.

Ez a lehetoseg kilove, eszik.

Eleve en is nagyon tudatosan etkezek, mi alig fogyasztunk kenyeret, napi egy szeletet talan, de igy is sokat mondok.

Minden nap kerul zoldseg az asztalra, gyumolcs napi 2-3 alkalommal, azt szoktuk nassolni is. Kb mindent megesznek nyersen is, peldaul leveshez 2x annyi zoldseget kell megpucolnom, mint amennyi a levesbe megy, mert a felet megeszik a sracok nyersen, amig fozok.

Nem ez a gond.

Nem azert akad bele a kaki, mert nem tudna kijonni, hanem azert, mert a fiam nem nyomja, hanem direkt, eroltetve visszatartja.


Lehet, hogy hulye otlet, de mindjart utananezek, hogy van-e valamilen kakival kapcsolatos mese, amit felolvashatnek neki. Ugy hallottam, hogy ez eletkori sajatossag lehet, tehat tobb gyerek is csinalja ezt, hatha valaki irt mar errol egy tortenetet oktato jelleggel, amit egy 3 eves is megert.

2011. okt. 24. 11:04
 6/6 anonim ***** válasza:
1. válaszoló vagyok. Én már több okot is hallottam, hogy miért van ez. Nem tudom melyik igaz és melyik hülyeség, de pszihológusok foglalkoznak ezzel. Az egyik ilyen, hogy azért tartja vissza, mert amikor kijön a kaki az jó érzést okoz neki (na ezt pont nem értem, mert ha tényleg jó érzés, akkor miért tartja vissza?) A másik, hogy fél a kaki látványától, vagy fél kiereszteni. (ezt a mi esetünkben megérteném, mert volt mostanában olyan, hogy levettem róla a pelust, hogy úgy kakiljon, és amikor kijött nagyon félt tőle.
2011. okt. 24. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!