Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Egy 4 éves fiúnak hány mondóká...

Egy 4 éves fiúnak hány mondókát vagy éneket kell tudnia minimum? Szóval van vmi átlag hogy 4-5 mondóka vagy ilyesmi?

Figyelt kérdés
2011. okt. 23. 13:45
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem egyszerűen nem érdekli. Ki a rajzban fejlődik később, ki a mozgásban, ki a beszédben, ő meg ebben.
2011. okt. 24. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%

Ez gyerekfüggő... én aztán mondókázhattam a fiamnak annyit, hogy más gyerek már csak mondókákban meg énekekben tudna beszélni, de ő nagyjából 2-3-mat ha tudott amíg ovis nem lett (most 5 éves) Mára ez kb 8-10-re fölment, de pl a télapós, karácsonyos énekeket már nem tudja, mert nyáron azért nem énekeltem neki kiskarácsony nagykarácsonyt. :D :D

Egyszerűen nem érdekli annyira őt a vers meg az ének. Elfogadtam, ez van sajnos. Viszont másban meg tehetségesebb. El kell fogadni a gyerekeket olyannak amilyenek. Sajnos mi szülők hajlamosak vagyunk versenyt csinálni a gyereknevelésből, pedig nem szabadna... :)

2011. okt. 24. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

Ne ijedj meg, ha a kisfiadat nem érdeklik a versek, mondókák.

Ez gyerekektől is függ. Nekem fiam és lányom is van, a lányom 2. osztálytól mesemondóversenyekre járt, meg is nyerte őket. Ő nagyon sok verset és mondókát ismer, fogékony rá.Magyar-tanító szakon végzett.

A fiam más beállítottságú. Amit az óvodában, vagy később az iskolában kötelező volt megtanulni, verseket, csak üggyel-bajjal ment.

Nem érdekelte.Énekelni egyáltalán nem volt hajlandó. Már kiskorától sem.

Ezt erőltetni nem lehet.

Az iskolában a humán tárgyak nehezen mentek neki, hosszabb anyagot nem is tudott megtanulni kívülről.

Magyarból az érettségin Petőfi szerelmi költészetét húzta. Kb annyit tudott, hogy Petőfinek volt egy felesége.

Az ilyen gyerekek inkább reál beállítottságúak, akiket a gyakorlati dolgok érdekelnek inkább.

Most a műszaki főiskolára jár.

Ezt azért írtam le, mert én is így éreztem, próbáltam vele megszerettetni a verseket, mondókákat, de nem érdekelte.

De adok egy tanácsot. Szerintem a későbbiekben nagy hasznát veszed.

Amikor annyi idős lesz, tanuljon a kisfiad valamilyen hangszeren játszani! /furulya vagy zongora/.

Én most kaptam meg a fiamtól, hogy annak idején nem írattam be zeneiskolába. Most az interneten keresztül tanul zongorázni.

Azt mondta, ha lesz keresete, első dolga lesz egy zongorát venni.Tisztára ledöbbentem. De hát, ez van. Nekem nem volt rá lehetőségem.

2011. okt. 25. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!!!Elfogadom én őt, nem ez a baj, csak aggódok néha hogy valaminek a jele lehet ha ennyire nem kedveli hiszen én még olyan gyerekkel nem találkoztam amelyik nem énekelt és mondókázott volna sokat így ovis korában (csak úgy dől belőlük általában játék közben is elénekelgetik a kedvenceket stb.).

Szóval csak attól féltem hogy ez vmi kóros.

2011. okt. 25. 13:25
 15/17 anonim ***** válasza:

Nem. Nyugodj meg, ez egyáltalán nem kóros.

Talán egy kezemen össze tudtam volna számolni azokat a mondókákat, verseket, amiket az én fiam ismert.

2011. okt. 26. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Megértelek, ha aggódsz...

Az óvodákban a logopédusok szokták vizsgálni a gyerekek fejlettségi szintjét és ha valamilyen területen elmaradást tapasztalnak, akkor nekik erre megfelelő módszereik vannak, hogyan lehet az adott területet fejleszteni...


Azt tanácsolom, hogy vidd el a gyereked egy logopédus szakemberhez (talán az óvodának is van ilyen), tőle kérj tanácsot!


Az én gyerekeimnek is az óvodában és az iskola alsó tagozatán járniuk kellett fejlesztésre... :-))

Szerencsére nálunk ez az óvodában és az iskolában is helyben megoldható volt.

2011. okt. 30. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 saqseq válasza:
egyet.légy jó mindhalálig.a lényeg,hogy soha ne feletse el!
2011. nov. 4. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!